Kézilabda: könnyedén verte a Pick a Vácot

2013. szeptember 14., szombat
pickszeged02_il

Újabb sima győzelmet aratott a Pick Szeged az NB I-ben, ezúttal a Vác ellen hozták a kötelezőt Zubaiék.

A találkozó első öt percében tartotta a lépést a tavalyi újonc, majd 2-2-ről 8-2-re lépett meg a Pick. A vendégek ezután 5-6 gólon maradtak, ehhez is Gábori hétméteresei kellettek, hogy tartani tudják a különbséget a hazaiaknál ekkor

Ancsin Gábor

Vladimir Vranjes

volt az ügyeletes gólgyáros. A szünetre 13-9-es szegedi előnnyel vonulhattak a csapatok, majd a második félidőben ott folytatódott a meccs ahol abbamaradt. A Pick-drukkerek a félidő derekán számolhattak tízig, miközben a kapuban

Mikler Rolandot

váltó

Tatai Péter

bravúrosan védett, Ancsin pedig folytatta a gólgyártást, a csapat pedig közönségszórakoztató játékkal rukkolt elő. Bár a váciak tudtak valamelyest faragni belőle, a hajrára ismét tíz lett a differencia, s csak az utolsó pillanatokban esett váci gól akadályozta meg

Juan Carlos Pastor

gárdájának tízgólos diadalát. A Pick legközelebb jövő vasárnap, szeptember 22-én játszik NB I-es meccset, akkor az újonc SZESE Győr otthonába látogatnak a mieink.

Férfi kézilabda NB I 4. forduló:

Pick Szeged - Váci KSE 29-20 (14-9)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Medve, Nagy L.

Pick Szeged:

Mikler - Parrondo 2, Zubai 3, Ilyés, Blazevic, Mindegía 3, Vadkerti 2.

Tatai (kapus), Balogh, Ancsin 6, Vranjes 5, Larholm 4, Sulc, Kekezovity 3, Lasica 1.

Juan Carlos Pastor.

Vác:

Nagy L. - Gábori, Simányi, Korsós 2, Kocsi 3, Pál 3, Császár 1.

Vitáris, Bajorhegyi 2, Gábori 4, Kökény 1, György.

Játékos-edző:

Rosta István.

2/2, ill. 3/4.

2 perc, ill. 4 perc.