Kajak-kenu: 29 olimpiai reménységű magyar arany Racicében

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

kajakkenu_raciceHuszonkilenc aranyéremmel zárta a magyar csapat a racicei Olimpiai Reménységek Versenyét. Az 1000 és az 500 méterhez hasonlóan a legrövidebb távon is parádésan szerepelt a 15-17 éves korosztály.

Az idei viadalra minden kontinensről érkeztek versenyzők, és összesen 25 ország vett részt. A magyar válogatott nagyon erős mezőnyben szerzett összesen 29 arany-, 16 ezüst-, és 18 bronzérmet, s ezzel természetesen az élen végzett az éremtáblázaton. A mindig a visegrádi négyek egyike – idén Csehország – rendezte Olimpiai Reménységek Versenyének első napján a magyar kajakosok és kenusok 13, a második napon pedig további 8 aranyérmet gyűjtöttek. Vasárnap ismét a nyolcas volt a nyerő – ráadásul szegedi érmek is születtek.

“Vasárnap a kajakos lányok szerepeltek a legkiemelkedőbben” – mondta Hüttner Csaba utánpótlás kapitány a hazai szövetség honlapjának. “Egy versenyszám kivételével mindegyik A-döntőben sikerült nyerniük. Ki kell emelnem Hajdú Jonatán egész hétvégi teljesítményét, 5 számból 5-öt nyert, vasárnap 200 méteren bizonyította be, hogy nem véletlenül lett a szám világbajnoka. Mindenki jól szerepelt a legrövidebb távon, öröm látni, hogy minden szakágban megvannak a tehetséges 200 méteres versenyzőink. Úgy gondolom, hogy ezen a távon néhány éven belül a felnőttek között is sikeresebbek lehetünk, amennyiben tudjuk biztosítani a kellő tudományos hátteret ezeknek a fiataloknak a felkészüléséhez. Elégedett vagyok az egész csapattal: 63 érmet szerzett a magyar válogatott ezen a hétvégén, pedig az utóbbi évek legerősebb mezőnye vett részt az idei EORV-n” – nyilatkozta elégedetten a szakember.

S mi a helyzet a szegediekkel? “Klubunkat hat versenyző nyolc versenyszámban képviselte a 15-17 évesek részére rendezett rangos nemzetközi viadalon” – közölte Petrovics Kálmán, az EDF DÉMÁSZ Szegedi VE igazgatója. “Legjobbunk a 200 méteres kajak egyesben győzedelmeskedő Birkás Balázs lett. Posztós Patrik kenu egyesben mindhárom távon rajthoz állhatott és egy negyedik, egy ötödik helyet és egy B döntő győzelmet hozott. Nagy Bianka a női kenu egyesben második helyet szerzett a két évvel idősebbek között, míg páros 500 méteren a mezőnynél szintén fiatalabb Molnár Csengével ötödikek lettek. A kenu párosokban induló Buknicz Zoltán, Gruity Milán egység ötszázon és kétszázon egyaránt negyedik helyen zártak. Kenusaink Kása Ferenc és Kása Péter tanítványai, Birkás Balázs edzője Csamangó Attila. Az edzők és versenyzők egyaránt sikeres viadalt zártak. Egyesületünk így egy-egy arany és ezüst éremmel, három negyedik-, két ötödik hellyel és egy B döntő győzelemmel vette ki a részét a nagy magyart sikert hozó nemzetközi utánpótlás eseményből” – összegezte a parádés magyar szereplés szegedi vonulatát a világbajnok kajakos szakember.

Olimpiai Reménységek Versenye, Racice

200 m
Fiúk:
K-1

1998: 1. Kuli István, 3. Mozgi Milán
1997: 5. Piller Kristóf, 7. Katona Dániel
1996: 1. Birkás Balázs, 3. Balaska Márk

K-2
1997-1998: 1. Rónai Tamás, Gecső Tamás, 4. Matula János Bálint, Siklódi Tibor
1996: 2. Hájos Bálint, Czuffer Zsolt, 3. Koleszár Mátyás, Németh Viktor Máté

C-1
1998: 2. Moldován Milán, 3. Némedi Konrád
1997: B-döntő: 1. Posztós Patrik. B-döntő: 4. Kovács Máté András
1996: 1. Hajdú Jonatán, 6. Dóczé Patrik

C-2
1997-1998: 4. Buknicz Zoltán, Gruity Milán, 7. Czakó Péter, Jurás Dániel
1996: 3. Balla Levente, Dóczé Patrik, 4. Horváth Ákos, Sáling Áron

Lányok:
K-1

1998: 1. Homonnai Luca, 2. Racskó Fruzsina Lilla
1997: 1. Piller Fruzsina, 3. Barkó Zita
1996: 3. Kiss Blanka, 4. Papp Cintia

K-2
1997-1998: 1. Barkó Zita, Köles Fatima, 8. Gál Fruzsina, Fritz Anett
1996: 1. Papp Cintia, Jankó Zita, 2. Lucz Noémi, Katrinecz Rita

C-1
1998: 2. Nagy Bianka, 3. Szigethy Virág
1997: 3. Németh Flóra

Előző sztori

A Szűzanya tiszteletére miséztek a dorozsmai stációknál + FOTÓK

Következő sztori

Kézilabda: ráduplázott a Gyömrőre az SZKKSE + VIDEÓ

Legutóbbi hasonló cikkek