Atlétika: Gémes Máté ezüstérmes Varsóban

2013. szeptember 3., kedd
domosipetra_gemesmate

A tavalyi győztes szegedi Gémes Máté idén ezüstéremmel tért haza a varsói Nemzetközi Gyermek Atlétikai Versenyről. A titános Dömösi Petra bronzérmes lett.

8. alkalommal rendezték meg Varsóban a Nemzetközi Gyermek Atlétikai Versenyt (Children's Athletics Games), ahol a Magyar Diákolimpiai válogatott 34 atlétával (17 leány, 17 fiú) képviselte magát. Az elmúlt évben ezen a versenyen már

született szegedi siker

, hiszen

Gémes Máté

, a SZEOL labdarúgója 300 méteren aranyérmes lett. "A hét országot magába foglaló versenysorozatot 2012-ben sikerült először megnyernie hazánk válogatottjának, ami azért volt nagy szó, mert a házigazda lengyelek még soha sem kaptak ki. Idén három szegedi diák kapott lehetőséget, de sajnos

Menyhárt Zoltán

atlétaedző, aki a távfutó szakág képviseletében kísérte el az ifjú szegedi versenyzőket. "Nagyszerű élmény volt újra ott lenni hazánk három (2000-2002) korosztályának legjobbjaival, még akkor is, ha az időjárás eléggé szeszélyes volt. Az utazás másnapján rövid, de értékes átmozgató edzésre - nekem egy 800 m-re - volt időnk a verseny helyszínén" - folytatta az élménybeszámolót a tréner, hozzátéve, hogy az ebéd utáni városnézést és a helyi magyar nagykövetségen tett látogatást követően este került sor a szövetségi kapitány Bencsik Pál tájékoztatására a versenyekkel és a válogatottsággal kapcsolatosan. "Valószínűleg mindenki időben elaludt, mert a verseny napján rekordot állítottunk fel aranyérem halmozásában! 15 versenyszámot nyertünk meg a 36-ból, ami fölényes győzelemmel ért fel a végső pontverseny felsorolásánál. A házigazdák 9 aranyérmet termeltek és újra megfogadták a lengyel vezetőségnek, hogy jövőre ők nyerik meg ezt a viadalt. Mi a Ria, ria, Hungária skandálásával búcsúztunk el a pályától és jeleztük a házigazdáknak, hogy jövőre is eljövünk hozzájuk" - mesélte Menyhárt Zoltán. És ami a szegediek eredményeit illeti: a SZEOL SC labdarúgópalántája, a tavaly győztes

Gémes Máté

idén 300 méteren 2. lett, míg a Titán TC atlétája,

Dömösi Petra

(atléta) 600 méteren 3. helyezést ért el, ám nem kaphatott érmet, mivel a furcsa szabályrendszer szerint egy adott versenyszámokban, a megjelent nemzetek legjobbját díjazzák éremmel - az övét pedig honfitársa,