Világbajnok lett a katasztrófavédők sporttisztje

2013. augusztus 22., csütörtök
laczkobalazs_mma

Augusztus 14-18. között Splitben rendezte a FILA az MMA, Grappling és Pankration felnőtt világkupa és a korosztályos világbajnokság, amelyről a Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sporttisztje, Laczkó Balázs főhadnagy egy arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel tért haza.

A grappling elnevezés az angol grapple, azaz „dulakodik” szóból származik, amely olyan birkózás-, cselgáncs-, és egyéb földharc-technikákból álló küzdősport, amelyben a versenyző az ellenfél eldobása, vagy egyéb módon történt földre vitele után földharcban, a szőnyegen, speciális fogásokkal, elsősorban fojtások, kar- és lábkulcsok, ízületi feszítések révén a harc feladására kényszeríti a másikat. Az MMA (Mixed Martial Arts) más néven kevert harcművészetek. Az MMA egy full contact szabályrendszer, mely széles skáláját engedélyezi a harcművészeteknek, ezáltal vegyítve a tradicionális, illetve az újabb keletű küzdősportokat. Itt engedélyezettek az ütések, rúgások, a földre vitelek és a földharc-technikák is. A versenyen 12 ország több mint kétszáz versenyzője vett részt az Egyesült Államoktól egészen Ukrajnáig, amelyen a Szegedi Küzdősport Klubból négyen képviselték hazánkat, akik dobogós helyezésekkel zárták a versenysorozatot. "A felkészülés öt hetet vett igénybe, amelyben felváltva voltak kondicionáló, futó és technikai edzések" - elevenítette fel Laczkó Balázs. "Úgy időzítettük a munkát, hogy ebben az időszakban részt vegyünk a Szegeden megrendezett, negyedik küzdősport edzőtáborban, amelyre az ország jelentősebb MMA és Grappling csapatai is eljöttek, ezzel is segítették a felkészülést, amelynek a folyamatát a két edző, az olimpiai bajnok

Növényi Norbert

- aki a versenyen négy világbajnoki címet szerzett -, valamint a versenyen bronzérmet elért

Németh "Nyiba" Sándor

irányította. "Ez a verseny számomra nagyon fontos volt, hiszen már régóta képviselem hazánkat nemzetközi versenyeken, és most végre sikerült igazán a csúcsra felérnem" – jelentette ki Laczkó Balázs, aki az idén lett a Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sporttisztje, és júniusban a Semmelweis Egyetem OKJ-s képzésén az MMA, Grappling és Pankration sportedzői végzettséget szerezte meg. "A közeljövőben nagy hangsúlyt fektetünk az utánpótlás kinevelésére is, hiszen ezen a versenyen kadet korosztályban is új világbajnokot avattunk. Az elért sikerekért köszönettel tartozunk a Szegedi Küzdősport Klub edzőinek, sportbarátainknak és támogatóinknak is."