Labdarúgás: győzelemmel debütált a Szeged-Grosics + FOTÓK

2013. augusztus 17., szombat
szeged_2011_momor06_gs

Jó mérkőzésen, lendületes játékkal aratott megérdemelt győzelmet a Szeged 2011-Grosics Akadémia a Monorral szemben.

Labdarúgó NB III Közép csoport 1. forduló:

Szeged 2011-Grosics Akadémia - Monori SE 3-1 (2-0)

Gyula, Grosics-akadémia, 150 néző. Vezette: Ducsai (Berényi, Szert)

Szeged-Grosics:

Molnár F. T. - Kalapács, Szabó Cs., Gadó, Zabari, Markovic (Kovács B. 77'), Dombai, Ács, Pászka (Kalmár 46'), Geiger, Germán.

Nyilas Elek.

Monor:

Vezér - Ribi, Csáki, Kovács H. (Magyar 46'), Csőke, Halápi, Horváth D., Fazekas (Gaál 73'), Bozsik (Csikós 68'), Selei, Benke.

Játékos-edző:

Vezér Ádám.

Dombai (31'), Ács (45', 60'), ill. Selei (84').

Dombai (31'), ill. Kovács H. (28'), Horváth D. (73'). Nyilas Elek:

"Mindig fontos a győzelem, de az első fordulóban különösen az. Bíztunk benne hogy meglesz, hiszen egységes a csapatunk, ésa az elvégzett munka is okot ad rá. Ma még az örömé a főszerep, holnaptól már a következő mérkőzésre készülünk az átmozgató edzésen. Lépésről lépésre haladunk, hiszen van még mind létszámban, mind technikailag hova fejlődnünk, s ez egy ilyen új keretnél nem megy egyik napról a másikra."

szeged_2011_momor58_gs

90+2'
Hazai bedobásnál a játékvezető lefújja a találkozót, amelyen 3-1-es diadallal mutatkozott be a Szeged 2011-Grosics Akadémia.
90+2'
Molnár húz le egy újabb monori sarokrúgást.
90+1
Két perc ráadást mutat a spori, miközben monori szögletet húz le Molnár. Kontra, Ács lesen.
89'
Kovácvs Balázs durrant egy többször tovább tolt lasztit az előtte álló védő hátába 22 méterről középről.
87'
Kalmár indul jó labdával, túloldalt Ács. Kalmár egyre körülményesebb, elindul befelé, de aztán már visszaérnek a védők, a második hullámban érkező Germánt szerelik.
86'
Újabb monori akció, nyomnak a végén a Pest megyeiek. Szöglet, de sikerül tisztázni.
84'
Egy monori ellenakció végén jön a keresztbe ívelt labda Seleinek, aki a hosszúra fejel éles szögből, befér a kapufa mellett, 3-1.
82'
Ács ismét remekül kerül helyzetbe, elfekszik védője csele nyomán a 16-oson belül, talán kezezik is pókfoci közben, de inkább vétlen, mindenesetre szerelni tud.
80'
Ács remek csúsztatás után egyedül törhet kapura, kinn áll Vezér, átemelintené 23 méterről, de a kapus eléri, lehúzza. Elmarad a mesterhármas egyelőre.
79'
Szöglet után Geiger ismét, 17 méterről suhint a hosszúra balösszekötőből, mellé.
78'
Újabb lendületes kék-fekete akció, középen Geigerhez kerül a labda, kezdi is a szambát, de belelépnek az utolsó pillanatban, amikor 10 méterről a hosszúra lőne.
77'
Markovic, a csapatkapitány jön le, Kovács Balázs folytatja helyette a hazaiaknál.
74'
Selei becsülettel küzd, nem adja fel, becselez a 16-osra, balról lő a rövidre, de a szöget jól zárja Molnár.
73'
Horváth Dávid addig szövegel, míg besárgul, de nem májbetegségtől, szerencsére.
72'
Úgy tűnik a monoriak elfáradtak, nem nagyon hajtanak, ebben az eredmény is benne lehet persze, hiszen a meccs eldőlt gyakorlatilag.
70'
Kalmár szemfüles labdával mehet két védőre, tilitoli, aztán cselez, betör a 16-osra, szerelik, elesik, kifelé.
69'
Halápi remek, 20 méteres löketét blokkolja Kalapács a 16-oson jó ütemben érkezve.
68'
Csikós váltja Bozsik Viktort a Monornál.
66'
Monori szöglet, bár a vendégek támadójuk földre kerülése után büntetőt reklamálnak két pillanatig.A kornert Csáki fejeli épp csak a hosszú oldali ficak mellé-fölé.
64'
Az alapvonaltól 2 méterre balról jöhet Horváth Dávid szabadrúgása, Molnár kiüti mezőnybe. Kontrázhat a Szeged-Grosics, de lelassul az akció.
60'
...kivágja estében a labdát Dombai, amivel megindul egy szegedi, aki azonnal keresztbe ad a kiugró Ács Leventének, ő pedig betör a 16-osra, cselez egyet, majd Vezér mellett a hosszúba gurít! 3-0!
59'
Nyom a Monor, Csőke ollózása után szöglet, ami után...
57'
Geiger kap remek lasztit középről, az indításon tol kettőt, majd egy befelé csel után ellövi a rövid sarok mellé, ezúttal már erősebben, mint az imént.
54'
Újabb, ezúttal erősebb lövést kell Vezérnek a hosszúra vetődve védenie.
53'
Geiger szlalomozik át a bal oldalon a védelem sorain, majd laposan gurít, gyenge, mellé.
52'
Monori szöglet után Molnár kapus öklöz ki egy labdát a támadó fejéről.
50'
Kiegyenlített küzdelem jellemzi az első 5 percet a második félidőben. Harcos mindkét csapat, van akarás.
46'
És akkor lássuk a második játékrészt! A Szeged-Grosics indítja útjára a labdát.
46'
Csere a vendégeknél is: Magyar Tamás Kovács Henrik helyére érkezik.
46'
Csere a hazaiaknál: Kalmár jön Pászka helyett.
45'
Nem hosszabbít Ducsai spori, középkezdés után azonnal fúj hármat és az öltöző felé mutat.
45'
Ács Levente iramodik meg a jobb oldalon, az alapvonaltól tör be, nem ad be, hanem éles szögből lő a hosszúra egy befelé csel után, és benn is van! 2-0!
43'
Geiger vércseként csap le egy rosszul hazagurított labdára, Vezér épp csak gyorsabb nála, kivágja.
42'
Lendületesen hullámzik a pálya. Aztán egy jó indítás Pászkának, aki 25-ről kapura bombáz szép ballisztikus ívvel, kapufa!
38'
Ügyetlenségből labdát veszít a Monor. Dombai csúsztat egy beívelt labdánál, kevéssel mellé!
35'
A szöglet után Germán fejel Vezér szeme közé remekül emelkedve, a felsőlécet találja telibe, kifelé pattan a laszti, kivágják. Beszorult a Monor, könnyen kaphattak volna két gólt az elmúlt pillanatokban!
34'
Remek szegedi akció: az alapvonaltól Ács ad vissza, az érkező Germán lő, de Dombait találja telibe a kapus előtt.
31'
Dombainak sárga lap, mert ünneplés közben felhúzta mezét.
31'
A frissen az Újpest B-től szerződtetett Dombai gondol egyet és a 16-os jobb sarkától a rövidre lő laposan, olyan erős, hogy bepattan Vezér alatt! 1-0!
28'
Kovács Henrik kap lapot, közbelépése nyomán jobbról 34 méterről szabadrúg a Szeged-Grosics. Veszélytelen.
27'
Germán esik nagyot, amikor jól ugrana ki a bal oldalon, 23 méterről balról jöhet a hazai szabadrúgás. Ásc Levente gyönyörűen tekeri, épp csak elsuhan a hosszú kapufa mellett a jól csapódó bogyó!
25'
Villámgyors monori attak végén megy a középen érkező Bozsik mögé a laszti. A mérkőzés elején kiegyenlített játék az utóbbi percekben inkább monori fölénnyel telik.
23'
Csőke marad lenn szép összjáték, és egy szegedi közbelépés után a 17 méteres szabadrúgást villámgyorsan elvégzik a vendégek, de fölé.
20'
Kezezést reklamálnak a vendégek, miután vállon lövik a 16-oson belül a szegedi védőt. A szögletet Molnár húzza le.
19'
Szögeletet harcol ki a Monor, a beívelést közzépre fejelik, onnan hátra, középről 20-ról Halápi már alacsonyabbra céloz, nem megy ki a fölé lőtt laszti.
16'
Jó kis meccs ez: egy helyzet itt, egy ott! Most a bal oldalról érkezik Seleitől egy remek keresztlabda középre Benkének, aki kicsit eltöri azt, de Molnár a másik irányba mozdul - épp csak mellé csorog a bőr a kapufának...
13'
Gadó remek labdájával Geiger a bal szélen, centerez Germánnak aki 12 méterről azonnal lő, Vezér a felsőlécre tolja - sokadik taps a lelátóról. Való igaz, Geiger oldalán tetszetősek a szegedi támadások.
10'
Benke és Selei rohama, szép összjáték után a 16-oson belül utóbbi elől kell menteni szögletre.
9'
Csőke István a másik oldalon helyzetben jobbról 15 méterről a második labdát rúgja ki a komplexumból a susnyásba.
8'
Geiger kap forintos labdát a 16-oson belül, de ahelyett, hogy ballal azonnal lőne befelé cselez, szerelik.
7'
Pászka kerül a földre a 16-os bal oldali vonalán, a partjelző inti be, szabadrúgás, nem büntető, miután visszafújja a spori a monori akciót. Gólhelyzet nincs a berúgott labdából, kihozzák a vendégek.
5'
Germán Tamás tör be a vendég 16-oson belülre, védője elé lép, elpattan a labda, Vezér ment.
4'
Bozsik és Gadó összecsapása után a hazai marad lenn fájdalmas arccal. Aztán a szabadrúgást követően a Monor szere labdát, bejátsszák a 16-oson belülre, Selei kiteszi, Halápi középről 18 méterről lő fölé.
2'
A gólra éhesen kitörő Germán elől kell kifutva, lábbal tisztáznia Vezér kapusnak.
1'
A Monor kezdi a meccset Ducsai sporttárs sípjelére!
szeged_2011_momor03_gs
17.30: Most már a pályán a csapatok! Kék-fekete mez, fekete nadrág és sportszár ez a Szeged-Grosics színösszeállítása, tiszta fehérben pedig a Monor. Pillanatokon belül kezdünk! 17.25: Kezdődik a csapatok bemutatása. A monoriaknál a kispadon kapott helyet a szegedi Szélpál Tamás, aki a Tisza Volántól igazolt a Pest megyeiekhez. A cserék a kispadon, a csapatok és a játékvezetők még az öltözőben. 17.20: "Még nem elég..." - szól a szegedi futball rockhimnusz - Gyulán. 17.15: Nagyon szép napsütötte időnk van nyárias meleggel. Kissé családias a hangulat a Grosics egyébként rendkívül hangulatos és modern komplexumának főpályáján, pár tucat néző egyelőre a lelátón. A srácok a pályán már javában melegítenek. 17.10: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat a gyulai Grosics-akadémia centerpályájáról, ahol rövidesen kezdődik a Szeged 2011-Grosics Akadémia (rövidebben: Szeged-Grosics) Monor elleni NB III-as szezonnyitója! Beharangozónk itt olvasható!