Labdarúgás: döntetlen az utolsó NB III-as megyei rangadón + FOTÓK

2013. május 25., szombat
tisza_volan_morahalom27_mj

Kezdetben sportszerűnek látszó, végül parázzsá vált összecsapáson egy időntúli büntetővel mentett pontot a Mórahalom a Tisza Volán otthonában.

A mérkőzést teljes egészében megtekinthetik a Telin TV-ben május 28-án, kedden 18 órai kezdettel.

Az alapvetően végig kiegyenlített erőviszonyok mérkőzésén a vendégek szereztek vezetést

ifjabb Csák Zoltán

góljával, amely után azonban előbb

Szilágyi Norbert

szöglet utáni fantasztikus kapáslövése jelentette az egyenlítést, majd 10 perccel később

Bereczki Miklós

játékvezető nem adott meg egy szabályos gólt - az eset után a partbíró tevékenységét folyamatosan, többször nem is alaptalanul kifogásoló

Csák Zoltánt

a játékvezető elküldte a kispadtól. A kisebb-nagyobb játékvezetői hibák hatására az első félidő végére már kezdett, amolyan megyei rangadósan feszültté válni a találkozó, ám szerencsére a második játékrész elejére kissé lehűltek a kedélyek egy időre. Ebben a periódusban többet támadott az egyenlítésért a homokháti alakulat, rendre eredménytelenül. A találkozó végéhez közeledve ismét egyre feszültebb lett a találkozó, szaporodtak a tumultuózus jelenetek is egy-egy keményebb belépő, vagy éppen erősen vitatott ítélet nyomán. A hosszabbítás perceiben a játékvezető véleményes tizenegyest adott a meg a vendégeknek, amelyet

Magyar György

értékesített is, kialakítva a 2-2-es végeredményt, amely ugyan reális, de a két csapat, elsősorban a Mórahalom szempontjából keveset ér. Igaz, Podonyiéknak a 6. helyért zajló versenyfutásban ezúttal is volt némi szerencséjük, hiszen a jelenlegi 6. Dabas kikapott, s az utolsó fordulóban, az Üllő hazai legyőzésével pontban megelőzhetik a Pest megyeieket. S milyen a Sors és a sorsolás: a Mórahalom előrébb lépéséhez az is kell, hogy a Tisza Volán jó eredményt érjen el, ugyanis épp Beretkáék lesznek

Keresztúri András

csapatának vendégei. Ugyanakkor kétséges, hogy az Alföld csoport 6. helye elég erős-e a többi NB III-as csoport hasonló pozícióival szemben a harmadosztályú tagság megtartásához...

Labdarúgó NB III Alföld csoport 25. forduló:

Tisza Volán SC Szeged - Mórahalom VSE 2-2 (2-1)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, 300 néző. Vezette: Bereczki (Kovács P., Vad)

Tisza Volán:

Dongó – Kormányos, Vida, Szabó A., Buzási – Dargó – Szélpál (Pénzváltó 87'), Szilágyi, Mucsi (Puhalák 62'), Beretka – Kazi (Rácz 73').

Tóth Ákos.

Mórahalom:

Kovács K. – Nagy Z., Szücs (Mészáros 96'), Sarnyai, Podonyi (Szvoboda 82') – Domonkos, Magyar, Vojnic-Zelic, Gahwagi (Faragó 59') – Ngalle, ifj. Csák.

Csák Zoltán.

Szilágyi (21'), Kazi (30'), ill. ifj. Csák (11'), Magyar (95' - tizenegyesből).

Szélpál (39'), Vida (64'), Rácz (78'), Beretka (82'), ill. Nagy Z. (39'), Domonkos (91'). Tóth Ákos:

"Nagyon bosszús vagyok! Az elején a semmiből kaptunk egy gólt, azután onnan kellett fordítanunk, a végén pedig kiénekelték a sajtot a szánkból. Felesleges volt a hosszabbítás, a tizenegyest is véleményesnek érzem, igaz, hozzá kell tegyem, hogy a vendégek meg nem adott szabadrúgásgólját magam is benn láttam, így tulajdonképpen igazságos a döntetlen."

Csák Zoltán:

"Sajnálom, hogy egy szörnyű családi tragédia másnapján ilyen hangnemet ütöttem meg a partjelzővel szemben. Bocsánatot kérek a viselkedésemért, megérdemlem az eltiltást. Az azonban megkérdőjelezhetetlen, hogy ez a játékvezetői hármas a második félidőben mindkét fél kárára hatalmasakat tévedett, s joggal volt elégedetlen Tóth Ákos barátom is a működésével."

96' Magyar vezet még egy akciót, de Dongó véd egy nagyot. És itt a vége a parázs meccsnek. 95' GÓÓÓL!!! 2-2! Magyar higgadtan belövi a labdát félmagasan a kapu jobb oldalába, 2-2! 94' TIZENEGYES! Szvoboda egy átjátszott labdát akart kapura löbbölni közelről, ám Buzási kezét érhette a labda, mert a játékvezető a büntetőpontra mutat. 93' Még egy Volán szabadrúgás a végére a vendég térfél kellős közepéről. Szilágyi a kipattanót küldi vissza, Kovács lehúzza. 91' Dargót Domonkos vágja fel, aztán kezdődik a tumultus, de sikerül gyorsan rendet tenni. Domonkos sárgát kap. 89' Dongó jól van, szöglettel folytatódik a játék. Ngalle kornerét ifjabb Csák fejeli be... illetve mellé, de mindenki bent látta elsőre, már id. Csák Zoltán is örült a lelátón, Tóth Ákos pedig a fejét fogta egy pillanatra. 88' Ngalle 35 méterről balról beemelt szabadrúgása pattog, egy védő vágja fölé Faragó elől a kapu torkában, de ütközik Dongóval, aki ápolásra szorul. 87' Pénzváltó váltja Szélpált. 85' Szücs megmozdulása nyomán szögelttel felérő Volán-szabadrúgás, amelyet aztán középen Vida elvét, a kipattanót Beretka küldi rá 20-ról, de elakad, kihozzák a vendégek. 83' Szvoboda jön az ápolásra szoruló Podonyi helyett. 81' Podonyit tisztán szereli Beretka, de összeesik a vendég támadó, talán meghúzódott a mozdulatkor, mindenesetre Beretka sárgát kap. 79' A sarokrúgás után a kapunak háttal Magyar dekázik, majd fordulásból laposan mellé gurít, de már lest intenek. 78' Újabb mórahalmi helyzet, Faragó az ötös előtt, Dongó hárít, a kipattanóért megy Faragó ismét, de csak szögletet harcol ki. 73' Kazit váltja Rácz Dezső a Volánnál. Ngalle szabadrúgása jól száll be a kapu elé, ifjabb Csák combjáról pattog mellé. 72' Buzási buktatja az oldalvonalnál Szücsöt, akinek előbb nagyon fáj a bokája, majd aztán felpattan és megvitatja a dolgot az elkövetővel... 69' Podonyi szép cselei egymás után fűzik fel a Volán védőket a jobb oldalon, a visszatett labdát a jobbösszekötő helyéről 22-ről Domonkos lövi rá nagy erővel, de Puhalák vetődik bele hátsó fertályával. 66' Szilágyi nagy helyzetben kavargat a 16-oson belül, Kovács kinn a kapuból, de a Volán támadója nem jut lövéshez. 65' Ngalle lövése lepattan a falról, majd belsővel teszi el a szétrebbenő emberek mellett, de Dongó könnyedén lekapcsolja. 64' Vida nagy rössel érkezik és csapódik be Ngalle-ra, sárga lap, és szabadrúgás 24 méterről középről. 62' Vendég szöglet előtt Puhalák érkezik a hazaiaknál Mucsi helyett. Kormányos vágja ki a lapos kornert. 59' Jóval aktívabb a második félidő első negyedórájában a Mórahalom, többet birtokolják a labdát, helyzeteik is vannak, amelye3k nem veszélytelenek ugyan, de bravúrra nem volt szüksége Dongónak. Gahwagi pozíciójába Faragó Bence érkezik a vendégeknél. 58' Ngalle sokadik középről belőtt szabadrúgás, támadók gyűrűjében Dongó hidegvérrel kikíséri. 56' Podonyi kissé határozatlanul ugrik ki egy kínálkozó labdára, így nem is sikerül ígéretes helyzetbe kerülnie. 54' Közben Algyő felett nagy szürke zivatar felhőt pillantunk meg, reméljük nem erre veszi az irányt. Érezhetően lehűlt a levegő. Az első félidő végi forró hangulat is enyhült a pályán. 52' Ngalle jobb oldali szabadrúgását Domonkos elől húzza le Dongó. 51' Szélpál jobbról 17 méterről kínálja meg Kovácsot egy nagy labdával, aki mellel véd, majd rávetődik a lasztira. 49' Ngalle szabadrúgása után szögletre mentenek a hazai bekkek, a kornert pedig kifejelik. 47' Magyar sokadik faultja után is csak szóbeli intést kap. 46' A Volán kezdi a második félidőt. SZÜNET!45+2' Két percnyi játék nélküli közjáték után a spori lefújja az első félidőt. Érdekesség: úgy tudjuk Vad Anita Vad II. István partjelző testvére... 45' Ngalle remekül teszi kapura a szabadrúgást, ami a felsőlécről pattan le... a kapuba? Dongó kiüti, de innen úgy tűnt benn volt, Vad Anita jelzésére a spori azonban nem ad gólt. Csák mester keresetlen szavainak hatására el kell hagyja a kispadot... 44' Most Domonkossal szemben reklamál kezet a komplett hazai védelem, de végül a mórahalmiak kapnak szabadrúgást, 24 méterről középről. 41' Kezd paprikás lenni a meccs, most Nagy ment Szélpál elől szögletre, bár vitatja a teljes mórahalmi hátsó alakzat az ítélet jogosságát, mondván visszapattant a labda a hazai 15-ösre. 39' Szélpál túl erőszakosan támadja le Nagy Zoltánt, aztán miután felállt a védő, fellöki. Sárga lap jár érte, de meglepetésre Nagynak is. Csák Zoltán nem hagyja szó nélkül, őt is figyelmezteti a spori. 36' Ngalle 38 méterről beívelt szabadrúgása csak Dongót leli meg. Aztán egy kapu előtti hazai tologatást zavar meg a berobbanó Domonkos, a labda az egyik védő kezére pattan az ötösnél, reklamál is a mórahalmi támadó, de a játékvezető vétlennek minősíti az esetet. 33' Kisebb-nagyobb szabálytalanságokkal tördeli a Volán-rohamokat a Mórahalom. Most Szilágyi lő be egy szabadrúgást 40-ről, fölé fejelik. 30' GÓÓÓL!!! 2-1! ...Buzási viszi el a bal oldalon a labdát, az alapvonaltól befelé ad az ötöshöz a 16-oson belül, középen Kazi csak arra vár, hogy bevághassa, be is vágja a kapu hosszú oldalába! 2-1! 29' Magyar a félpályán löki fel Szélpált. A szabadrúgás után Volán helyzet bontakozik ki... 26' Szilágyi lepattanó szabadrúgásába nem kotor bele senki, Kovács a jobb kapufa tövénél fogja. 24' Kazit intik le lesen remek helyzetben, de nem volt az ezúttal. 21' GÓÓÓL!!! 1-1! Mucsi Máté lövésébe vetődik bele egy vendég bekk, a kipattanót Dargó küldi vissza, bravúrral véd Kovács szögletre. A sarokrúgás átszáll jobbról a bal oldalra, az érkező Szilágyi futtából kaszál bele félfordulattal a labdába 14 méterről és védhetetlen gólt ragaszt a hosszú sarokba! 1-1! 19' Egy Beretka elleni szabálytalanság után balról 30 méterről Szilágyi szabadrúgása száll be, szöglet. A sarokrúgás után Beretka lő 18 méterről balról, a 16-os sarkától, Kovács kapus előrevetődve véd. 17' Ngalle vezet fel a jobb oldalon egy akciót, a középre ívelt labdát Gahwagi fejeli tovább, de aztán kikeveredik a játékszer, Magyar még visszateszi, de visszazár a teljes Volán-védelem. 16' Magyar György szerel a vendég középpályán túl határozottan. 15' Szilágyi veszélyeztet szabadrúgásból középről 23 méterről, Kovács kapujának felsőléce felett centikkel száll el a labda. 11' GÓÓÓL!!! 0-1! Kiegyenlített mezőnyjáték után az utóbbi percekben többet támadó Mórahalom szerzi meg a vezetést, miután egy remek passzt ifjabb Csák Zoltán lő közelről Dongó kapujába, 0-1! 7' Felváltva birtokolja 1-2 percekre a két csapat a labdát, az iménti mórahalmi akciónál Domonkos elől fedezték jól a labdát, most Kovács kapus fut ki egy hosszú előre ívelésre. 5' A sérüléséből felépült Szélpál vezeti ki az alapvonalon a labdát. 3' Kormányos robban ki a védője mögül a jobb oldalon, a 16-os előtt felvágják. 21 méterről Szabó Attila csaknem ugyanennyivel lövi el a magasba a labdát egészen veszélytelenül. 1' A Mórahalom kezdi a találkozót. A lelátón mintegy 200-250 fős nézősereg. 17.00: Bevonul a két csapat a pályára. A hazaiak a megszokott kék-fekete mez, fekete nadrág és ugyanilyen sportszár szerelésben, a vendégek pedig tiszta fehérben fognak játszani. A mérkőzést Bereczki Miklós fogja elindítani, asszisztensei a partvonal mellett Kovács Péter és Vad Anita. 16.55: Hol verőfényes napsütéses, hol esőbe hajlóan borongós az időjárás, a szél sem nagyon jár most a szögletzászlók között. 16.50: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az NB III Alföld csoportjának, sajnos, hosszú időre utolsó Csongrád megyei rangadójáról: a Tisza Volán a Mórahalommal csap össze e keserédes apropó alkalmából a szezon utolsó előtti fordulójában. Beharangozónk itt olvasható!