Kosárlabda: bizonyították, hogy van jövője a vásárhelyi kosárlabdának

2013. május 27., hétfő
vasarhelyi_kosarsuli_2013

Négy napon belül második vidéki mérkőzését is megnyerte az EnterHód Vásárhelyi Kosársuli NB I/B-s felnőtt csapata. A vásárhelyiek a közvetlen riválisnak számító, hazai pályán eddig veretlen Veszprémi Egyetem otthonában győzedelmeskedtek, a sikerük értékét növeli, hogy Nyilas, Kukla és Dani nélkül, 13 pontos hátrányból fordítva nyertek 25 ponttal.

A hosszú utazás után ismét beragadt a rajtnál a vásárhelyi csapat, három percig nem tudtak betalálni, miközben az ellenfél 8-0-ra elhúzott. Ezután

Marinkovic

és Vas kosaraival sikerült felzárkózni (15-11), majd a cserék és a zónavédekezésre átállás is segített, így csak kétpontos hazai előnnyel zárult az első negyed (20-18). A második tíz perc elején semmi nem jött össze Cziberééknek, ezzel szemben a házigazdák szárnyaltak (33-20). Az időkérés után Marinkovic és

Schéda

révén csökkent a hátrány (42-35), de a félidő így is tízpontos hazai előnnyel zárult (51-41). A szünetben a védekezés volt a fő téma, hiszen anélkül idegenben nem lehet nyerni. Különösen a szerb magasbedobó Marinkovic gyengélkedett ebben a műfajban, az általa fogott veszprémi center 17 pontot termelt be egy félidő alatt. A harmadik negyedben agresszív emberfogásra váltott a Kosársuli, aminek meg is lett az eredménye, öt perc alatt mindössze két pontot dobott a hazai csapat. A hazaiak gólkirályát

Mócsai

leradírozta a pályáról. Támadásban főleg szerzett labdákból voltak eredményesek Cziberéék, akinek triplájával a 35. percben először vezetett a Vásárhely (53-56). A következő négy percben is folytatódott a vásárhelyi csoda: 2 veszprémi ponttal szemben 15 a másik oldalon. Lényegében kilenc perc alatt eldőlt a meccs, hiszen a tízpontos hátrányból 16 pontos előnyt szerzett a Kosársuli (55-71). Mócsai és

Szilágyi

szerzett labdákból ziccerezett,

Czibere

pedig haláli nyugalommal dobta sorra a triplákat. Az utolsó játékrészt is végighajtották dr. Elek András tanítványai, és már a 33. percben húsz pontra növelték előnyüket (68-88). A Veszprém ebben az időszakban jobban támadott, és átállt zónavédekezésre, de Czibere és

Vas

kinti dobásai, illetve Marinkovic palánk alatti megoldásai ellen nem volt ellenszerük (71-94). Az utolsó három percben a végig kiválóan játszó Schéda brillírozott (ő dobta a 100. pontot is), Czuprák is felíratkozott a pontszerzők közé és életében először, a 19 éves

Mucsi Ádám

is pályára tudott lépni felnőtt meccsen. A mérkőzés végén 80-105 állt a táblán, a boldog vásárhelyi játékosok pedig sorozatban elért negyedik győzelmüket ünnepelhették. Az idegenben szerzett 9 tripla és az elképesztően jó, 59%-os dobóteljesítmény kellő önbizalmat adhat a csapatnak a listavezető Győr elleni zárómeccsre, amelyet június 1-én (szombat) 18 órakor rendeznek a Hódtói Sportcsarnokban.

Férfi kosárlabda NB I/B rájátszás a 9-20. helyért, 11. forduló:

Veszprémi Egyetem - EnterHód Vásárhelyi KS 80-105 (20-18, 31-23, 8-33, 21-31)

Veszprém, 150 néző - vezette: Pálla, Bátovszky, Nagy E.

Kosársuli:

VEJINOVICS 4, CZIBERE 23/15, VAS 15, MÓCSAI 11, MARINKOVIC 24/3.

SCHÉDA 19/6, Utasi 2, SZILÁGYI 4, Czuprák 2, Mucsi. Elek András:

"Kár, hogy a jövő héten vége a bajnokságnak, mostanában nagyon jó e remek csapat edzőjének lenni. Ismét nagyot küzdöttünk, egymást múlták fölül a fiúk. Hétről-hétre bizonyítjuk, hogy van jövője a vásárhelyi felnőtt kosárlabdának!!!".

A 11. forduló további eredményei:

PTE-Pécsi EAC - Mezőberényi KK 100-92, Bp. Honvéd - Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 64-71, MKB Euroleasing Vasas - Nagykőrösi SKE 66-79, Soproni MAFC-NYME - Debreceni EAC 81-67, Győr-Szol Széchenyi Egyetem - Óbudai Kaszások 102-69.