Labdarúgás: örökrangadót nyertek a szegedi veteránok + FOTÓK

2013. április 24., szerda
oregfiuk2

A Tisza-parti együttes paprikás hangulatú meccsen bizonyult jobbnak a rivális Békéscsabánál. Szegedi siker az első tavaszi fordulóban!

Április 20-án Szegeden, a SZVSE-stadionban kezdődött meg az Országos Veterán Labdarúgó-bajnokság Dél-Kelet Régió pontvadászata.

Őze Tibor,

az MLSZ munkatársa, egyben az Országos Veterán Labdarúgó Sportegyesület (OVLSE) szakmai igazgatója és

Dudás Tivadar

, az OVLSE regionális koordinátora (Szeged) nyitotta meg a küzdelmeket. Mindhárom részt vevő csapat nagy várakozással tekintett a mérkőzések elé, melyekben a szép számú közönség nem is csalatkozott, hiszen a kétszer húszperces találkozókon számtalan gólt rúgtak a 60 éven felüli fiatalok. A Szeged – Kecskemét csatában 1-1-es félidő után 2-2-es végeredmény született. Küzdelmes, kemény, de férfias, sportszerű játékot hozó meccsen igazságosnak mondható a döntetlen. A Békéscsaba – Szeged rangadón mindkét csapat a győzelem szándékával lépet pályára a vasutas stadion vadonatúj műfüves pályájára. Nem tudni, mit mondott

Farkas Imre

, a szegedi csapat vezetője a két mérkőzés között a játékosoknak, de mintha kicserélték volna őket! Igaz, a szünetben 1-1 volt az állás, ám a második félidőben hatott a szegedi paprika, hiszen paprikás hangulatú felvonásban a szegedi csapat (kispályán ritkán látható) iramot diktálva lendületes, gólra törő produkcióval szép találatokat elérve 5-1-re verte meg örök riválist, az esélyesebbnek tartott Békéscsabát. A viharsarkiaknak a következő találkozón sikerült a javítás, 5-4-re múlták felül a kecskemétieket fordulatos, izgalmakban bővelkedő partit követően.

Veteránbajnokság, Dél-Kelet Régió, 1. tavaszi forduló:

Április 20. (szombat), Szeged, SZVSE-stadion:

Szeged – Kecskemét 2-2 (1-1).

Vezette: Kormányos Sándor (jól). Góllövők: Pálinkó Mihály és Kozma János, illetve Partis 2

Szeged – Békéscsaba 5-1 (1-1).

Vezette: Kormányos Sándor (kiválóan). Góllövők: Kozma János 2, Nagy Z., dr. Bálint, Gerecz, illetve Ónodi

Békéscsaba – Kecskemét 5-4.

Vezette: Kormányos Sándor (jól). Farkas Imre, a szegedi csapat edzője:

"Végre itthon is kijött a lépés, messze van a bajnokság vége!"

Tóth Márton (Békéscsaba):

"Tartalékosan jöttünk, gratulálok a szegedi csapatnak, ma ők voltak a legjobbak!"

Karakas Ferenc (Kecskemét):

"A balszerencse üldözött bennünket. Ma a szegedi csapat legyőzhetetlen volt."

Dudás Tivadar:

"Névnapomon amit kértem, megkaptam: sportszerű, paprikás hangulatú, sérülésmentes mérkőzéseken szegedi diadal. Köszönöm a megelőlegezett bizalmat, meghálálták a játékosok, akik egy garnitúra sport melegítőt kaptak az MLSZ megyei igazgatóságától."