Labdarúgás: elkalapálta az Üllőt a Makó

2013. április 28., vasárnap
makohfc_02_mj

Második győzelmét is megszerezte a tavasz folyamán a döntetlenkirály makói alakulat.

Nehéz helyzetben várhatta a Maros-menti alakulat az Üllő elleni hazai meccset: nem elég, hogy a Tisza Volántól elszenvedett 5-0-s vereség hosszú veretlenségi sorozatot tört meg, s most már végleg leszakadni látszik a Csongrád megyei gárda a középmezőnytől, de Kulacsik Tamás és Rakonczai Zoltán kiállítása miatt ezúttal két kulcsemberét is nélkülözni kényszerült

Bány Tamás

, aki így a Pest megyeiek ellen azonnal a kezdőbe tette magát. A meccs előtt a tabella 9. helyén táborozó Üllő egyébként gyengécske tavaszt produkál: ugyan legutóbb ikszeltek a Dunaharaszti ellen otthon (2-2), ám előtte a HFC verte őket idegenben (0-1), illetve kínos pofonba is belefutottak hazai közegben a Vecséssel szemben (2-5) - ugyanakkor 11 nappal ezelőtt pótolt meccsen képesek voltak 4-2-re győzni Nagykőrösön. Már a 7. percben megszerezte a vezetést a hazai alakulat, amikor

Bány Tamás

cselezett rá védőjére az üllői 16-oson belül, ám a bekk elkaszálta, s a jogosan megítélt büntetőt

Puskás Csaba

kíméletlenül belőtte (1-0). Az első félidő további részében kevés említésre méltó esemény történt a vasárnap délutáni nyomott melegben játszott, közepes színvonalú találkozón. A folytatásban aztán élénkebb hazai rohamokkal kellett megbirkóznia a vendégek védelmének. A Makó végig támadó szellemben lépett fel, több komolyabb, nagy helyzete is kiaknázatlanul maradt a Csongrád megyei alakulatnak, előbb

Tóth Attila

, majd

Kalász Zoltán

lábában maradt az újabb hazai gól. Mindezzel szemben az indiszponált vendégek nem tudtak veszélyes támadásokkal előrukkolni. A 88. percben aztán végleg eldőlt a találkozó:

Bakos Tamás

cselezett a védők között, majd kipasszolta a bal oldalon érkező

Horváth Gábornak

, aki okosan továbbított a hálóba (2-0). Bakos még tovább növelhette volna a gólkülönbséget, ám ajtó-ablak helyzetben lövésébe bele tudott érni

Magyar Ákos

kapus, s a laszti kicsorgott a kapufa mellett. Összességében megérdemelt győzelmet aratott a hazai alakulat. Nem sok idejük lesz pihenniük a Maros-mentieknek: május 1-jén, szerdán, a márciusi havazás miatt elmaradt 15. forduló pótlásán Vecsésen lépnek pályára 17 órától.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 21. forduló:

Makó FC - Üllő SE 2-0 (1-0)

Makó, 200 néző. Vezette: Mihálik (Viczián, Czirbuly)

Makó:

Czirbus - Halász, Varga Cs., Kalász, Horváth G., Kohajda (Tóth Z. 72'), Siket, Puskás, Tóth T. (Tóth A. 40'), Bány (Bakos 78'), Schreiber.

Szakmai igazgató:

Kolozsvári János.

Üllő:

Magyar Á. - Hamza (Simon Zs. 64'), Farkas T., Borbély, Várkonyi, Minárik, Vizi (Elek 59'), Gál, Hollauer, Lukács, Poncok.

Peller Gábor.

Puskás (7'), Horváth G. (86')

Varga Cs. (19'), Kalász (30'), Tóth A (88'), ill. Borbély (53'). Bány Tamás:

"Teljesen megérdemelt a győzelmet arattunk, végig uraltuk a mérkőzést. Nem állunk meg, tesszük tovább a dolgunkat!"