Kézilabda: sok kihagyott helyzet - vásárhelyi vereség Szarvason

2013. április 26., péntek

A női kézilabda NB II Délkeleti csoport 18. fordulójában magabiztosan nyertek hazai pályán a makói és a kisteleki lányok, míg a vásárhelyiek kikaptak az esélyesebbnek tartott Szarvas otthonában. A hétvégén játsszák csoport rangadóját Gyulán, míg Vásárhelyen a Kistelek vendégszerepel.

A vásárhelyi lányok számára folytatódott az elmúlt hetek erőltetett menete. A sorsolás szeszélye folytán az elmúlt két hétben a bajnoki tabellát vezető Gyula és a második helyezett Makó ellen mérkőzött a HLKC, most pedig a közvetlen dobogó közelben álló Szarvasi NKK vendégeként léptek pályára. Nem a vásárhelyiek voltak a mérkőzés esélyesei, azonban pontszerzés reményében utaztak Békés megyei riválisunkhoz, ugyanis egy esetleges győzelemmel tovább tapadhattak volna az előttük hatodik helyen álló Lajosmizse NKK csapatára. A mérkőzés jól indult a vásárhelyiek számára, huszáros öt perc alatt elléptek 3 góllal a hazaiaktól, akiket szemmel láthatóan meglepett a vendégek jó kezdése és kemény védekezése. Ezt követően felváltva estek a gólok, de a 2-3 gólos előnyt egészen a félidő hajrájáig sikerült megőriznünk Tószegiéknek. Öt perc gólcsend következett, mindkét csapat kapkodó, rengeteg hibával tarkított játékot produkált, sőt a vásárhelyiek mélyrepülése további öt percig tartott. Ennek a tízperces hullámvölgynek köszönhetően a hazaiak megfordították az eredményt és kétgólos előnyt szereztek a pihenőre. A második félidőben Gaál már támadásban is pályára lépett, ami szemmel láthatóan jót tett a fiatal vendég csapatnak, képtelenek voltak őt tartani a hazaiak, azonban egyedül kevés volt a védekezését keményebbre szorító szarvasiak ellen. Fel-fel csillant ugyan a fordítás reménye, de a rengeteg kihagyott helyzet miatt a vendégek nem tudtak igazán közel kerülni a hazaiakhoz. Sorra maradtak ki a jobbnál-jobb helyzetek, a HLKC szélsői három meccsre elegendő lehetőséget hibáztak el, az átlövők pedig az egész második félidőben gólképtelennek bizonyultak. Az eddigi tavaszi fordulók után a vásárhelyi lányok játéka és az eredmény is csalódást okozott, az itt hagyott pont(ok) nagyon fog(nak) hiányozni a végelszámolásnál. Makón végig vezetve szerezte meg tizenharmadik győzelmét a hazai együttes. A Baunok-tanítványok játékát már a mérkőzés elejétől céltudatos támadások és kemény védekezés jellemezte a múlt héten a listavezető Gyulát is legyőző lajosmizseiek ellen. A két csapat közötti gólkülönbség folyamatosan nőtt, így a végére tíz gólos lett a hazai győzelem. Kisteleken a névnapját 14 góllal ünneplő Bárkányi Csilla vezérletével a második félidőben fölényessé vált a hazaiak sikere az NB I/B osztályban szereplő orosháziak második csapata ellen.

Női kézilabda NB II Délkelet 18. forduló:

Szarvasi NKK – Hódmezővásárhelyi LKC 25-20 (12-10)

Szarvas, 100 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth V.

Szarvas:

Labát - Ábrahám, Molnár 3, Kondacs 1, Szuhaj 4, Fulajtár, Janis 1, Szabó 11, Hajdu, Kovács 3, Farkas, Kasik, Zelei 2, Horváth

HLKC:

Tóth – Domján 1, Kiss 2, Török 2, Tószegi 3, Sajtos 1, Miklós.

Balogh, Molnár (kapusok), Gaál 5, Hegyi 6, Krumesz, Szabó, Blaskovics. Sipter Lajosné edző:

“Ezen a meccsen nem a szarvasi csapat volt az igazi ellenfelünk, sajnos önmagunkat nem tudtuk legyőzni. Ennyi gólhelyzetet büntetlenül kihagyni ezen a szinten már nem lehet!”

Junior mérkőzés:

Szarvasi NKK – Hódmezővásárhelyi LKC 32-24 (16-11)

Maros-menti NKSE - Lajosmizse NKK 35-25 (16-10)

Makó, 100 néző. Vezette: Bozó, Szegedi.

Makó:

Dani - Sárkány 8, Kovács 7(1), Erdei 5(1), Kürti 4, Kozserán B. 4, Matyi 1.

Kozserán K., Cseh (kapusok), Szebehelyi 3(1), Fodor, Lovistyék 3, Práger. Baunok Bernadett edző:

"Magabizos, jó játékkal, a mérkőzést végig irányítva szereztük meg a győzelmet."

Maros-menti NKSE - Lajosmizse NKK 35-33 (16-13)

Kisteleki KK - Orosházi NKC II. 33-23 (15-12)

Kistelek, 100 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák. Kistelek: Varga - Aron 8, Sándor F. 4, Jeremiás 2, Lajos 2, Bárkányi 14 (8), Csányi 2. Csere: Kertész 1, Fekete, Sándor L., Sándor P., Dóka, Sutka. Onozó István:

"Nehezen tudtuk feltörni az Orosháza védekezését, de az átlövő teljesítményünk eldöntötte a mérkőzést."

Kisteleki KK - Orosházi NKC II. 21-32 (10-13)