Ülőröplabda: nagy csatákat vívtak az Ülő Bikák + FOTÓK

2013. március 25., hétfő

Szombaton SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskolájának tornaterme adott otthont az ülőröplabda országos bajnokság idei első fordulójának, a szegedi Csakazért SE Ülő Bikák szervezésében.

A hazaiak remekül kezdtek testvércsapatuk, a kikindai Feniks ellen, az 1. szettben hosszú ideig vezettek, ám a délvidéki egység kiegyenlített, majd megnyerte a játékrészt. A folytatásban aztán kidomborodott fölényük, s magabiztosan húzták be a második játékot is. A harmadik szettben aztán koncentráltabban lépett fel a hazai csapat, s végül hasonlóan nagy arányban nyert, ám a negyedik játszmában beerősítő szerbiai alakulattal vágül nem bírtak Péterfy Tiborék (1-3). Az Ülő Bikák következő meccsükön a Piremon SE ellen gyengén kezdtek, majd a második játék fej-fej melletti küzdelmet hozott, ám a végén ismét a vendégek örülhettek. Nagy csatában szépíteni tudtak a szegediek aztán, ám a 4. szett döntőnek bizonyult, most is, s bár többször feltámadtak a mieink a kiélezett küzdelem során, a Piremon behúzta a játékrészt és a meccset is (1-3). A munka elején járó magyar női válogatottal szemben aztán érvényesült a Tisza-partiak rutinja, s három sima játszmában szállították a győzelmet (3-0)

A Csakazért SE Ülő Bikák csapata:

Péterfy Tibor, Lakatos Ferenc, Csíkos Gábor, Gloncak Gordan, Forró Tamás, Csáki Szilvia, Hegedűs Tamás.

Eredmények:

Csakazért SE - OKI Feniks 1-3 (22-25 14-25 25-14 18-25)

Az eredmény alakulása: 1. szett 4-0, 15-11, 17-17, 22-25 2. szett 7-7, 12-21, 14-25 3. szett 3-3, 16-9, 19-12, 25-24 4. szett 3-6, 10-16, 18-25

Csakazért SE – Piremon SE 1-3 (12-25 22-25 25-21 20-25)

Az eredmény alakulása: 1. szett 0-6, 3-13, 12-25 2. szett 7-7, 14-10, 16-16, 21-21, 22-25 3. szett 7-4, 18-9, 22-19, 25-21 4. szett 3-7, 7-7, 18-19, 20-25

Csakazért SE – Magyar női válogatott 3-0 (25-17 25-8 25-12)

Piremon SE – Magyar női válogatott 3-0 (25-2 25-4 25-9) Magyar női válogatott – OKI Feniks 0-3 (4-24 11-25 10-25) Piremon SE – OKI Feniks 3-0 (25-19 25-23 25-19)