Labdarúgás: kisiklott a Vasutas Vásárhelyen

2013. március 16., szombat

A labdarúgó megyei I. osztályú bajnokság hétvégi fordulójában Vásárhelyen vendégszerepelt a Szegedi VSE gárdája. A szegediek kétgólos vereségükkel lekésték a csatlakozást az élmezőnyhöz tartó csapatoktól.

A vásárhelyi fociszombat zárásaként a Hódmezővásárhelyi FC második csapata a Szegedi VSE gárdáját látta vendégül. A találkozó előtt véglegessé vált, hogy a futsalválogatott edzőtáborából

Hegyesi Zsolt

nem tudott hazautazni – a hírek szerint a tél fogsága miatt Mór környékén ragadt –, így a nagypályás vasutas csapat nélkülözni volt kénytelen gólerős támadóját. A védelemben

Pécsek Tibor

sárga lapjai miatt nem léphetett pályára, míg a vásárhelyieknél az NB III-as forduló elhalasztása miatt

Varga Máté

Marton Bence

is beszállt a megyei I-es csapatba. Az első percek puhatolózó játéka után gyorsan vezetést szereztek a hazaiak. Varga Máté jobb oldali beadását

Huszka Milán

higgadtan lőtte a kapu bal oldalába, 1-0. A folytatás nem hozott magas színvonalú játékot, a kapuk alig kerültek veszélybe, a többet próbálkozó vasutasok mezőnyfölénye meddőnek bizonyult. Szünet után tíz percet kellett várni az egyenlítő gólra, amelyet jókora szerencsével értek el a vendégek. Egy jobb oldali beadást a menteni igyekvő

Tóth József

a berobbanó

Kiss Balázsba

bombázott, akiről a labda a hazai kapuba vágódott, 1-1. Nem sokáig örülhettek a szegediek az egyenlítésnek, hiszen a 60. percben az ismét nagyon hasznosan játszó Huszka húzott el a bal oldalon, beadását

Juhász Sándor

átemelte a kivetődő

Pluhár

kapuson, 2-1. A félidő második részében keményedett a játék,

György Sándor

játékvezetőnek gyakran kellett figyelmeztetnie mindkét csapat játékosait, sőt a csereként beállt, és feltűnően sokat szabálytalankodó

Busát

második sárga lappal ki is állította. A vendégek

Zacsok

partjelző működése miatt bosszankodtak, aki több esetben is lesen állította meg a szegediek támadásait. A rendes játékidő utolsó percében végleg eldőlt a három pont sorsa, amikor egy beívelt labdába Pluhár kapus csak beleütni tudott, a kipattanót

Paczuk

szerezte meg, megpróbált elhúzni a kapus mellett, aki szabálytalanul akadályozta. A jogos büntetőt Huszka a jobbra mozduló Pluhár mellett magabiztosan lőtte a bal alsóba, 3-1.