Kosárlabda: akadémiát oktatott a Kosársuli

2013. március 31., vasárnap

Remekül kezdődött az ünnepi hétvégéje annak a közel 500 nézőnek, aki kilátogatott a Hódtói Sportcsarnokba. Egy színvonalas, sokáig izgalmas mérkőzést láthattak - amelyet pazar utolsó negyedbeli játékával nyert meg a Vásárhely. Elek András csapata január eleje óta őrzi hazai veretlenségét, és harmadik győzelmét szerezte meg sorozatban a rájátszásban.

Vasas Akadémia és Vásárhelyi Kosársuli - milyen sokat is mondanak ezek a nevek. Az egyik oldalon szinte korlátlan anyagi lehetőségek, csodás edzéskörülmények és az ország legjobb edzőiből létrehozott profi, főállású edzői team, a másik oldalon tisztes szegénység, szűkös edzésidő és amatőr, társadalmi munkában dolgozó edzők. Az MKOSZ első hivatalosan is bejegyzett akadémiáján az egész ország legtehetségesebb fiatal, utánpótlás válogatott kosarasaiból összeszedett, remekül képzett és menedzselt "profi" csapat, míg a Kosársulinál munka és tanulás mellett heti 3-4 edzéssel készülő helyi és környékbeli játékosok. Ezek alapján le sem kellett volna játszani a meccset, de szerencsére lejátszották. És a Kosársuli játékosai bebizonyították, hogy a küzdeni tudás, az akaraterő, a rutin és a közönség milyen sokat jelent, most konkrétan egy hazai győzelmet. Gyorsan kiderült, hogy a Vasas edzői kiválóan felkészültek a vásárhelyiek játékából. Minden figurára másféle védekezéssel reagáltak, megzavarva ezzel a Kosársuli támadójátékát. Ennek ellenére

Marinkovic

Czibere

kosaraival vezetett a hazai csapat (7-4), majd

Nyilas

tripláival fokozatosan el is húztak (13-8). A nagy magassági fölényben lévő vendégek a palánk alatt eredményesek voltak, de a Vásárhely Nyilas és Czibere hárompontosaival 12 pontra növelte az előnyét (26-14) A második negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, felváltva estek a kosarak. A Vásárhely jól védekezett és minden védőlepattanót megszerzett. A támadások a sok csere ellenére akadoztak, de a Nyilas, Czibere duó betörésekből és befutásokból is szépen termelte a pontokat. A 41-30-as félidei eredmény biztos hazai győzelmi esélyt sugallt. A második félidő elején a Kosársuli két szerb játékosa révén gyorsan növelte az előnyt, eldőlni látszott a mérkőzés (48-34). A Vasas edzői és játékosai viszont nem így érezték. Szigorítottak a védekezésen, és a fáradó vásárhelyiek egyre többet hibáztak, miközben sorra kapták a kosarakat. 48-46-nál azután jött a várva-várt időkérés, sikerrel.

Kukla

Vejinovics

révén hat pontra nőtt a hazai előny (54-48). Az utolsó negyednek hármas cserével vágtak neki

Elek András

tanítványai. És bejött a váltás.

Szilágyi

, Kukla és a derékfájása miatt addig alig játszó

Vas Péter

kosaraival 3 perc alatt eldőlt a meccs, ismét 14 pont lett a Kosársuli előnye (63-49). A pestiek mindent megpróbáltak: letámadtak, támadási szisztémát váltottak, de hiába. Az Utasi vezérletével fantasztikusan védekező kék-sárgáknak szinte lehetetlen volt kosarat dobni (73-57). Az utolsó három perc egyenesen fantasztikus volt:

Schéda

, Kukla és Vejinovics 16 pontjára csak egyetlen kosárral tudtak a vendégek válaszolni (88-60) A végig szoros, kiegyenlített meccsből az utolsó tíz perc remek játékával kiütés lett, amit a rekord létszámú közönség vastapssal jutalmazott.

Kosárlabda férfi NB I/B, rájátszás a 9-20. helyezésért, 3. forduló:

EnterHód Vásárhelyi KS - MKB-Euroleasing Vasas 88-60

(24-14, 17-16, 13-18, 34-12) Hódmezővásárhely, 500 néző. Vezette: Radnóti, Lövész, Vadász

Kosársuli:

VEJINOVICS 11, CZIBERE 12/3, VAS 7/3, NYILAS 21/12, MARINKOVIC 15.

Szilágyi 3, Mócsai 2, Utasi 2, KUKLA 9, Schéda 6. Elek András:

"Mindenki tudja, hogy maximalista vagyok és győzelem esetén is csak ritkán szoktam elégedett lenni. Most az vagyok. Köszönöm a csapatnak és a közönségnek ezt a szép estét."