Strandfoci: Takács Renátóval nyert nemzetközi tornát a magyar bajnok

2013. február 12., kedd

Téli strandlabdarúgó tornát rendeztek Prágában klubcsapatoknak részére. A nemzetközi viadalon lengyel, szlovák, német és cseh együttesek mellett a magyar bajnok Goldwin Pluss is részt vett, soraiban az UTC Futsal Team teremfocistájával, Takács Renátóval.

A házigazdák csapatát, a BS Bohemians 1905 gárdáját nem kisebb sztár erősítette, mint a Borussia Dortmund egykori cseh válogatott csillaga

Jan Koller

, de a jelen pillanatban európai szinten magasan jegyzett svájci bajnok volt a torna igazi favoritja, hiszen a Grasshopper játékosedzője,

Dejan Stankovic

és csapattársa,

Sandro Spaccarotella

is a helvéciai válogatott oszlopos tagja, mindketten a 2009-es dubai strandlabdarúgó világbajnokság ezüstérmesei. A válogatottak eredményeit figyelembe véve a magyar bajnokot is a torna esélyesei között tartották számon. Az első csoportmérkőzését rögtön az utazást követően játszotta a Goldwin és magabiztos 6-2 győzelmet aratott német ellenfelével szemben. A fiaskó igazán fekete nap volt a Beach Kick Berlin számára hiszen a magyar gólokból a debreceni

Fekete Viktor

, és fivére

Fekete Tamás

is egyformán vette ki a részét 2-2 találattal - jegyzi meg a

Nemzeti Strandlabdarúgó Liga Facebook oldalának részletes beszámolója

. A német csapat elleni találkozó hatodik magyar találatát az UTC Futsal Team NB I-es futsalosa, a válogatott strandfocista

Takács Renátó

szerezte. Szombaton két mérkőzés várt Ughy Márkékra, kora délelőtt a szlovák válogatottra épülő pozsonyi Artful BSC Bratislava, majd a csoport rangadója a házigazda Bohemians ellen. A cseh gárda tagjai között több ismerős arc feltűnt, hiszen az elmúlt évben többször is játszott egymással a két ország válogatottja. A statisztika szerint magyar győzelem volt várható, de az ellenfél "újonca", Jan Koller nem csak mérhetetlen rutint és tapasztalatot, hanem állandó gólveszélyt is jelentett az ellenfelekre - ezt mi sem bizonyította jobban mint, hogy a csehek előző két mérkőzésen csapata góljaiból hatot vállalt. A Goldwin Pluss - hozva a kötelezőt - látványos játékkal 4-2-re diadalmaskodva fektette két vállra ellenfelét, s így bejutott a döntőben, ahol szintén a papírformát igazoló svájci bajnok várt rá vasárnap. A döntő igazi strandfoci csemege volt kiváló játékosokkal a pályán, de ezen a napon a magyar bajnok nagyon koncentráltan játszott. Az első harmadban

Ughy Márk

1-0 szerezte meg a vezetést melyet

Stankovic

egalizált szabadrúgásból, majd miután csatlakozott hozzá válogatottbeli csapattársa,

Spaca

, 2-1-re fordítottak a helvétek. Ám a mérkőzés 21. percétől jött a magyar henger hiszen 3 perc alatt sikerült visszavennie a vezetést Takácséknak, majd háromgólosra növelte előnyét a magyar bajnok. Az utolsó harmadban próbálkoztak a svájci "Szöcskék", de a mieink magabiztosan tartották előnyüket, amellyel begyűjtötték a magyar strandfoci 2013 évi első sikerét. A tornagyőzelem mellé a magyar strandlabdarúgó-válogatott újonc hálóőre, a futsalos nemzeti csapat első számú portása, a győri

Szalánczi Zoltán

lett a torna legjobb kapusa.

Staropramen Cool Beach Soccer Cup 2013

Csoportmérkőzések:

BS Bohemians 1905 (cseh) - Goldwin Pluss 2-4 (1-2, 1-1, 0-1)

Karda, Kovarik, ill. Fekete T., Besenyei, Vernyik, Fekete V.

Artful BSC Bratislava (szlovák) - Goldwin Pluss 2-3 (1-1, 0-1, 1-1)

Bures, Obert, ill. Ughy, Fekete T., Angyalos.

Goldwin Pluss - BeachKick Berlin (német) 6-2 (1-0, 4-1, 1-1)

Ughy, Fekete T. 2, Fekete V. 2, Takács, ill. Nisslein, Rannefeld.

A csoport végeredménye:

1. Goldwin Pluss 3 3 0 0 13-6 9 2. BS Bohemians 1905 3 2 0 1 14-6 6 3. Artful BSC Bratislava 3 1 0 2 6-10 3 4. BeachKick Berlin 3 0 0 3 5-16 0

Döntő:

Goldwin Pluss - Grasshopper Club Zürich (svájci) 8-4 (1-0, 4-2, 3-2)

Ughy 3, Besenyei 2, Fekete T. 2, Fekete V., ill. Spaccarotella 2, Stankovic, Day.

A torna végeredménye:

1. Goldwin Pluss (Magyarország) (Szalánczi Zoltán, Őri Tamás, Vernyik Dávid, Angyalos András, Berkes László, Fekete Viktor, Besenyei Ferenc, Fekete Tamás, Takács Renátó, Ughy Márk.

Csomós Tamás) 2. Grasshopper Club Zürich (Svájc) 3. BS Bohemians 1905 (Csehország) 4. ETA-Zaglebie Dąbrowa Górnicza (Lengyelország)

Egyéni díjak:

Legjobb játékos: Jan Koller (BS Bohemians 1905) Gólkirály: Tomas Peteřík (Plzeň Team) Legjobb kapus: Szalánczi Zoltán (Goldwin Pluss) Fair-play: Dejan Stankovic (Grasshopper Club Zürich)