Kosárlabda: Nyilas nagyon hiányzott a Kosársuliból

2013. február 5., kedd

Hiába pihent egy hétig a kiváló bedobó, Nagykőrösön megsérült térde nem jött helyre, így nélküle utazott Egerbe a Vásárhelyi Kosársuli. A találkozón a második negyed hajrájáig két egyenrangú fél küzdelme folyt a pályán, utána azonban a remek napot kifogott Krasznai vezérletével fokozatosan elhúztak a házigazdák.

Nyitásként

Czibere

egy triplával köszönt be Egerben, de

Zsemlye

két közelivel fordított.

Vas Péter

hasonlóan kétszer talált be a körön belülről, így három perc után 4-7 állt az eredményjelzőn. Ezután jött néhány eladott labda és az ex-vásárhelyi

Kováts Róbert

valamint

Erdei

dupláival máris az Eger vezetett (13-7).

Schéda

törte meg az eredménytelen vásárhelyi időszakot, de a Zsemlye,

Krasznai

, Kováts trió is szorgalmasan gyűjtögette a pontokat (6. perc: 20-11).

Kukla

dupláját követően Czibere újabb triplát szórt és ezzel sikerült felzárkózni a vendégeknek (7. perc: 20-16), de az egri irányítók foghatatlannak bizonyultak, nemcsak sok kosarat dobtak, de labdáikból a centerek is ziccereztek. A második negyed elején kevesebb hibával játszott a Kosársuli.

Marinkovic

révén sorra kosárral fejeződtek be a támadások, de Krasznai egyedül is tartotta a lépést (14. perc: 20-29). A folytatásban Czibere és

Utasi

is remekül dobott, így két perccel a szünet előtt a 42-38-as eredmény biztatónak tűnt. Az utolsó két percben viszont helyzeteik ellenére nem dobtak kosarat a vásárhelyiek, a házigazdák viszont

Máté

és Krasznai ponterős játékával 13 pontra növelték előnyüket (20. perc: 51-38). A harmadik negyed rémálom volt a vendégek számára, szinte minden támadásból kosarat kaptak és gyorsan 20 pont fölé nőtt a különbség. Mindkét csapat sokat cserélt. Az egrieknél az első félidőben is kitűnően játszó és 22 pontig jutott Krasznai ebben a negyedben újabb 16 pontot szórt, a Vásárhelyből viszont csak Czibere és Kukla tudott kosarat dobni. A két vásárhelyi irányító viszont óriásit betlizett, a találkozón egyetlen pontot sem tudtak összekaparni (30. perc: 77-55). A harmadik negyed megtörte a vásárhelyieket, az utolsó tíz percben ugyan nagy adok-kapok folyt, de ebből is az Eger jött ki jobban, és teljesen megérdemelten 30 pont különbséggel győzött. A Vásárhelyi Kosársuli legközelebb február 7-én, csütörtökön, 18.30-kor azt a Baját fogadja a Hódtói Sportcsarnokban, amely az idén lejátszott négy bajnoki mérkőzéséből mindössze Mezőberényben tudott nyerni.

Férfi kosárlabda NB I/B keleti csoport 14. forduló:

EKF Eger Hész SE - EnterHód Vásárhelyi KS 106-76 (26-20, 25-18, 26-17, 29-21)

Eger, 50 néző, Vezette: Bogárdi, Mester, Kapusi.

Eger:

MÁTÉ B. 22/3, Erdei Á. 10/3, Kováts R. 8, Zsemlye 9, KRASZNAI 40/18.

Farkasinszki 2, Klepej 2, Szarvas 3/3, Szerdahelyi 2, Jakab 6, Filkor 2, Baumann.

Váczi Péter.

Kosársuli:

Vejinovics -, CZIBERE 28/12, Vas 9, Schéda 6, Marinkovic 15.

Szilágyi -, Kukla 10, Utasi 2, Mócsai 3, Czuprák 3.

Elek András. Elek András:

"Jó dolog, hogy Nyilas nélkül is 76 pontot dobtunk idegenben, de irányítóink eredménytelenségét nem tudtuk kompenzálni. Gratulálok az Egernek - remek csapatuk van, de sajnálom Őket, hogy senki sem kíváncsi rájuk."

A 14. forduló további eredményei:

Mezőberényi KK – Konecranes-Salgótarjáni KSE 87-102, Óbudai Kaszások – Debreceni EAC 83-74, Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK – Nagykőrösi SKE 93-81, Bajai Bácska FKE – Kecskeméti TE KK 63-84.