Karate: öt magyar érem a korosztályos Eb-n, Kőhegyinek nem sikerült

2013. február 12., kedd

Minden idők legsikeresebb szereplését hozta a hétvégi törökországi korosztályos kontinensviadal Magyarország számára. A Tisza Volán SC színeiben versenyző junior vb-bronzérmes Kőhegyi esélyesként utazott, neki azonban ezúttal nem sikerült az éremszerzés.

Amint arról már hétfőn beszámoltunk

, a Konyában rendezett viadalon öt magyar érem, közte két arany született az utánpótláskorú karatésok hétvégi törökországi Európa-bajnokságán, amely minden idők legsikeresebb korosztályos szereplése Magyarország számára. A juniorkorú lányoknál az 53 kg-os

Nógrádi Nicol

, a kadetteknél pedig az 54 kg-os

Bousseba Aicha

egyformán Európa-bajnok lett, továbbá harmadik helyen végzett az U21-esek között

Kőhegyi Zoltán

az U21-esek -68 kg-os táborában képviselte hazáját, s a korábbi junior világbajnoki dobogós helyezése után újabb sikeres szereplés reményében lépett a tatamira. Első ellenfelét, a svájci

Bytycit

magabiztosan verte, ám a következő fordulóban a holland

Kohlenen

nem sikerült átverekednie magát. Őt a négy közé jutásért a montenegrói

Jovic

búcsúztatta, meghiúsítva ezzel a Tisza Volán SC sportolójának vigaszági reményeit. A mostaninál jobb eredmény még soha nem született világversenyen a magyar karate 40 éves történetében. Az öt éremmel Magyarország a nemzetek versenyében – Törökország, Anglia és Spanyolország mögött – a negyedik helyen zárt. A sikeres szereplés már csak azért is biztató, mert hazánk rendezi ez év májusában a felnőtt Európa-bajnokságot. A szegedi egyesület sportolói közül két felnőtt válogatott