Vízilabda: gólzáporos szegedi pólómatiné a Kaposvár ellen

2013. január 26., szombat

Közönségszórakoztató játékkal valódi pólómatinét tartott az A-Híd Szeged VE a Kaposvár ellen szombat délelőtt.

A szokatlan időpont ellenére lelkes és viszonylag népes szurkológárda előtt magabiztos előnyre tettek szert a kétszeres kupagyőztes szegediek, akiknél

Kiss Csaba

gólja valóságos gólcsapot nyitott meg, szinte tetszés szerint érték el találataikat a szegedi pólós legények. Jóllehet a második negyedben a junior válogatott

Molnár Dávid

magabiztos teljesítményében akadt némi hullámvölgy, a remek védekezés és az ellenállhatatlan támadójáték bőven kompenzálta azt, s a félidőben 9-4-re vezetett az A-Híd. Fordulás után aztán hengereltek a Tisza-partiak 4-0-s harmadik negyeddel a papírformának megfelelőre növelték az előnyt, így a záró felvonásban már kicsit ki is lehetett engedni. Az elfáradó vendégek legjobbjai, az Euroliga-győztes játékos-edző horvát

David Burburan

valamint

Berta József

még egy utolsó, huszáros játékot bemutatva tartották a tízgólos különbséget a 17-7-re végződő találkozón. A Kaposvár remek edzőpartnernek bizonyult az A-Híd február eleji Bajnokok Ligája meccsre való felkészülésében, amikor is 6-án, Hódmezővásárhelyen a Nagyvárad együttesével mérkőznek meg Baksa Lászlóék.

Férfi vízilabda OB I 15. forduló:

A-Híd Szeged VE - Kaposvári VK 17-7 (4-1, 5-3, 4-0, 4-3)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Rév, Dodog.

Molnár D. - Somogyi 1, Szivós 3, Kunac 1, Molnár T. 5, Kiss Cs. 1, Younger 2.

Hegedüs 3, Decker, Juhász 1, Márkus, Vincze M., Varga P., Baksa (kapus).

Vincze Balázs.

Kaposvár:

Szabó Zs. - Balogh Z., Burburan 2, Hoppál, Pataki 2, Gyurováth, Horváth D.

Kutasi, Papp G., Berta 2, Prikidánovics, Bakó 1, Práczky, Juhász-Szelei (kapus).

Horváth D. (16'), Bakó (30'). Vincze Balázs:

"Látványos gólok, az időpont ellenére is sok néző, szerintem ez jellemzi legjobban a mai meccsünket."

David Burburan:

"Jó felkészülés volt ez a meccs a következő két nagyon fontos meccsünkre a junior válogatott és az egri főiskola csapata ellen."

További eredmények:

TEVA-Vasas - EKF-EgerFood-Imola 11-3 (4-2, 3-0, 2-1, 2-0) ZF-Eger - PVSK-Fűszért 20-6 (7-0, 4-2, 5-1, 4-3) Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - BVSC-Zugló 12-7 (2-1, 3-3, 4-2, 3-1) OSC - Groupama-Honvéd 9-9 (1-1, 2-3, 2-3, 4-2) Szentesi VK - Junior válogatott

0

A helyezések meghatározásának módjáról a Magyar Vízilabda-szövetség 2012–2013. évi Versenyszabályzatának V. fejezet 151. (a–d) és 152. (a–d) pontja rendelkezik (28–29. o.).

VÉGE!

17-7 (4-1, 5-3, 4-0, 4-3)

32'

A kaposi akció elhal, a hazai még felmegy. Vincze Márk emel a hosszúra, a kipattanót Decker ismétli, Szabó-bravúr, Juhász belövi, de időn túl. Ennyi volt a matiné, köszönjük a figyelmet!

31'

Márkus addig lóbál, amíg meggyőzi a kapust lövési szándékáról, védi is. Molnár Dávid jól jön ki. Vincze Márk úszik meg, de nem tud lőni, kijön rá a kapus és a bekk is elnyomja.

30'

Passzolgatunk, majd Papp áll ki. Bakóra fújják az ötöst, kipontozódik. Juhász Zsolt kíméletlenül a bal felsőbe! 17-6! Most működik a centerjáték, Pataki eredményes középről, 17-7.

29'

Younger szereli Burburant. Aztán nagy erővel lövi át Szabó hóna alatt a lasztit! 16-6! Centerbe próbálkoznak a vendégek bejátszani, mondanunk sem kell, nem sikerül. Younger suhint, korner jön.

28'

Burburan úszik meg, visszafogják, passz Pappnak, aki Molnár Dávid kezeit lövi telibe. Szivós viszont nem hibáz, és Szabó sem egy Molnár... 15-6!

27'

Vincze Márkot kiszórják, Berta azonnal betalál, 14-6. Somogyi lövése csúszik le.

26'

Szivós fölé durrant, Burburan viszont megvillantja klasszisát, hatalmas felsőkapufás gólt lő! 14-5.

25'

Szivós elhozza, Kutasit szórják ki, Somogyi passzát Molnár Tamás húzza be, 14-4!

III. negyed:

13-4 (4-1, 5-3, 4-0)

24'

Berta álompasszát Burburan kapja, de Molnárba bombáz közelről. Decker túl közelről talál be, nem ér.

23'

Somogyi gólja a somogyiak ellen! Élteti is az ultrahad, 13-4! Molnár Dávid húzza le a labdát. Bertáról ötös, Somogyi a bal felsőre lő, véd Szabó Zsolt nagy védése!

22'

Decker megy ki, a labda is a kapufáról kaposvári lövés után. A Kaposvár elfáradni látszik már.

21'

Bakót küldik ki. Hegedűs a kapásszélről, Papesz a hosszú kapufánál, behúzza! 12-4!

20'

Elsikkad a hazai akció, de a védekezésre ismét nem lehet panasz.

19'

Szivós kapásból lő, lepattintja, felsőléc, de kár! Jó védekezés Molnár előtt. Berta emberhátrányban lop le egy labdát hihetetlenül magasból a kapuja előtt, aztán ki is hozza.

18'

Hege emelkedik ki a habokból, védője ugyan van, de ez nem zavarja, kiöli a vízipókokat a bal felsőből! 11-4!

17'

Szivós elhozza a lasztit! Szivós elnézős passza Papesznak, aki azonnal beveri! 10-4!

Nagyszünet:

9-4 (4-1, 5-3)

16'

Gyurováth szemfülesen lő elhajolva ballal, a kapufa tövét találja el. Szivós megúszik, megkapja, belövi! 9-3! Burburan játékmester átlő a kapáshátsóból a bal felsőbe... 9-4. Még egy páros kiállítás, Horváth Dávid kipontozódik, Kiss Csaba a másik oldalon.

15'

Molnár Dávidba vezeti Berta a labdát, a kapus csaknem kiszorítja a támadót, de a labdát nem sikerül elszedni, a kaposvári meg csak átdobja... 8-3. Kunac lövése nem talál gólt.

14'

Berta megy ki, hosszas passzolgatás után Hegedüs lő át mindenkit, a kapust is, 8-2! Vincze mester fia próbálkozik.

13'

Újabb reménytelen bejátszási kísérlet Európa egyik legjobb védelme ellen. Hege szerez labdát. Úgy szerez gólt a Szeged, ahogy akar, most nem akar, megszerzi Szabó kapus. Bakó Csaba kacsázós gólja csapja be Molnár Dávidot, 7-2.

12'

Kunacot szórják ki, de tanácstalan a vendégcsapat, majd Práczky fordulásból suhint kapura, Molnár Dávid leszedi. Papesz elől, 7-1!

11'

Erőlteti a támadást a Kaposvár, eredménytelenül. Somogyi lő a somogyi kapura, de a bal felsőből kipiszkálja Szabó.

10'

Centerben nem tud élni a somogyi csapat. Molnáré aq labda, Kunacé a gól elől aztán, 6-1!

9'

Ráúszás, Vincze Márk majdnem elcsípi. Aztán labdaszerzés. Ötméterest harcol ki a Szeged, Molnár Papesz belövi! 5-1!

I. negyed:

4-1 (4-1)

8'

Hege szerez labdát, de nem sikerül megúszni. Berta passzát centerből Pataki húzza be, 3-1. Szabaddobás után Szivós 3 mp a dudaszó előtt beveri! 4-1! 31. gólja a bajnokságban!

7'

Sarokba dobja a labdát a vendégcsapat. Nem a bal feslőbe, hanem a medence sarkába... Bakót szórják ki, Hege azonnal értékesíti! 3-0!

6'

Juhász a félpályán túl zavarja Bertát, képtelen elindítani az akciót a vendégcsapat. Aztán Molnár Dávidé a labda. Hege lövése blokkról pattan a kapushoz, a kipattanót Younger pöccinti be! 2-0!

5'

Centerbe továbbra sem tud bejátszani a kaposi alakulat. Burburan megy ki, az első szegedi fórt Kiss Csaba használja ki, 1-0.

4'

Somogyi kontra. Mármint somogyi, nem Somogyi. Aztán szegedi.

3'

Újabb kaposi akció, eredménytelenül hal el centerben. Kunac durrant fölé.

2'

Fel-alá úsznak a csapatok, lövés sem akad. Kissé szombat reggeli a játék...

1'

Ráúszás után a Szegedé a labda, de hamar eladjuk. Hoppá! Hoppál lő felőslécet.

11.00:

Szivós Mártont köszöntjük 350, bajnokija alkalmából! Gratulálunk Marci! Hamarosan kezdünk!

10.55:

Ma Vincze Márk és Márkus Martin került ismét a keretbe, s Török Béla és Joseph Kayes pihen. Közben lezajlottak a bemutatások, s ahhoz képest, hogy nagyjából 200 néző van, az ultrák frenetikus hangulatot teremtenek.

10.45:

Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat az újszegedi sportuszodából! Rövidesen kezdődik a szombati pólómatiné Szegeden, az A-Híd a Kaposvárt fogadja. Az eredmény felől ne legyen kétségünk, hiába nyert nemzetközi sorozatot a vendégek játékos-edzője, David Burburan.