Vízilabda: a juniorok is kipipálva az A-Híd Szeged listáján + FOTÓK

2013. január 14., hétfő

Hétfő este hozta a kötelezőt az A-Híd Szeged VE a komolyabb ellenfeleket is megizzasztó Horkai György vezette junior válogatottal szembeni pótolt mérkőzésen, s továbbra is vezeti az OB I-es tabellát.

Aljosa Kunac

tovább növelte az előnyt a juniorokkal szemben, majd a negyed utolsó pillanatában

Somogyi Balázs

sorozták meg a juniorokat, egyszeriben 8-1 lett az eredmény. Ezt követően a fiatalok percei következtek, az ezúttal kezdő kapus

Molnár Dávid

is tehetetlennek bizonyult egy-két megmozdulással szemben, s bár a juniorok négyszer is bevették kapuját, Kunac,

Szivós Márton

, és Molnár Papesz - utóbbi kétszer - sem maradt adósuk közben a szünetig (12-5). Büntetőből kapaszkodtak tovább a vendégek a harmadik negyed elején, majd Kiss Csaba használta ki csapat első emberelőnyét (13-6). A vendégek ezután újabb két találattal lopóztak közelebb, ám

Török Béla

bombája csökkentette reményeiket (15-8). A negyed végén egy gyors gólváltás írta át az újszegedi sportuszoda eredményjelzőjét 16-9-re, hazai részről Kayes volt az "elkövető". Két Molnár Tamás góllal indult a záró felvonás, majd a hátralévő időben Molnár Dávid percei következtek, aki több nagy védést is bemutatott. Egy megúszást követően

Tóth Bendegúzzal

szemben már tehetetlen volt az utolsó percben, ám ez a lényegen nem módosított: 18-10-es győzelmet aratott az A-Híd Szeged VE, a csapat hozta a kötelezőt, a komoly csapatokat is megszorongató juniorok ellen, s továbbra is vezeti a tabellát! Szerda este 19 órától ugyancsak itthon, a Fradi következik.