Vízilabda: eldöntetlen maradt a titánok harca + FOTÓK

2012. november 23., péntek

Gyatra kezdés után, hatalmas szívvel a harmadik negyedben kiegyenlítve, kevésen múlt az A-Híd Szeged diadala a Vasas ellen, de végül maradt a pontosztozkodás.

Az óriási érdeklődéssel várt mérkőzésre megtelt az újszegedi sportuszoda, ám a lankadatlanul szurkoló drukkerhadnak csalódottan kellett tudomásul vennie, hogy a 7. percre már kettővel megy a Vasas. A negyed vége előtt sikerült szépíteni

Török Béla

góljával, ám érezhető volt, a vendég alakulat nagyon lendületben van. Ezt bizonyították is a második játékrészben, amikor már 4-1-re is elhúztak, majd ezt az előnyüket a második félidő elejéig megőrizték, amikor a Spandautól igazolt

Oeler

gólja után már 6-3 állt az eredményjelzőn - a javukra. Ekkor azonban jött a szegedi csoda! Előbb a formáját nem nagyon találó

Baksa László

helyett

Molnár Dávid

állt a kapuba, s mutatott be számos bravúrt, azután

Szivós Márton

Molnár Tamás

vezérletével az emberelőnyeit jó százalékkal kihasználó Szeged lassan kezdett felkapaszkodni, majd a 22. percben

Somogyi Balázs

találatával 7-6-ra már a Szeged vezetett. Ezt követően egyenlített a Vasas, majd az utolsó játékrészben mindkét csapat fokozottan ügyelt arra, hogy ne kapjon gólt - ez egy-egy alkalomtól eltekintve sikerült is - jóllehet a

Vincze Balázs

vezette alakulat előtt több lehetőség akadt a győzelem megszerzésére. A végén a Vasas támadhatott a három pontért, ám az eredmény nem változott, maradt a 9-9-es pontosztozkodás. Az A-Híd Szeged VE együttese ezzel a rangadóval hangolt a szerdai Bajnokok Ligája derbire, melyet Isztambulban, a Galatasaray vendégeként vív, az egykor a török klubban is pólózó Vincze Balázs vezetőedző legénysége.

Férfi vízilabda OB I 7. forduló:

A-Híd Szeged VE - TEVA-Vasas 9-9 (1-2, 2-3, 5-3, 1-1)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 600 néző. Vezette: Németh A., Székely.

Baksa - Hegedüs, SZIVÓS 2, Younger, MOLNÁR T. 2, Kunac, Kiss Cs.

MOLNÁR D. (kapus), Decker, Varga P., Kayes 1, JUHÁSZ 1, Somogyi 2, Török 1.

Vincze Balázs.

Vasas:

NAGY V. - Steinmetz Á. 2, KATONÁS 2, Oeler 1, BRGULJAN, Takács, Vámos 1.

Csapó, Fazekas, ANGYAL 3, Vereczkey, Hőna, Hárai, Barabás (kapus).

Földi László.

Emberelőny:

9/6, ill. 9/2.

Decker Á. (25'), ill. Hőna (24'), Takács (28'). Vincze Balázs:

"A mérkőzés előtt mindhárom pont megszerzése volt a célunk, ilyen szempontból elvesztettünk két pontot, ám ahogy a meccs alakult, abban benne van, hogy a végén pedig nyertünk egyet, a legvégén azonban többször is eldönthettük volna a találkozót."

Földi László:

"A Szeged otthonából nem sok együttes lesz képes elhozni akárcsak egy pontot is, ezért nagy szó a mai eredmény. Szenzációs meccset játszottak a csapatok, ezért érdemes csinálni a vízilabdát, és ilyen meccseket érdemes közvetíteni, megnézni. Nagyon jó hírverése volt ez a sportágnak!"

0

A helyezések meghatározásának módjáról a Magyar Vízilabda-szövetség 2012–2013. évi Versenyszabályzatának V. fejezet 150. (a–d) és 151. (a–d) pontja rendelkezik (28–29. o.).

32' Papeszt nem kímélte Brguljan, megszerzi a labdát. Szivóst kiszórják 27 mp-vel a vége előtt, ez most döntő lehet. Földi László időt kér. Baksa visszajön. Brguljan fölés suhint, megmenekültünk. Szivós tüzel messziről, Nagyé. Iksz a vége, 9-9. Jó mulatság, férfimunka volt! 31' De nincs gól. Steinmetznek bejátsszák, nagyobb klasszis annál, hogy hibázzon, 9-9. 30' Újabb hiba elől. Angyal megúszik, Szivós leússza, szereli a kapu előtt tisztán! Időt kér Vincze mester! Érzi, ha most gólt szerez a csapat, szinte már megvan a meccs! 29' Elrontott támadás után újabb szenzációs védekezés! Megúszik a Vasas, Angyal ejtené át Molnár Dávidot, de kapufa! 28' Takács kimegy, ki is pontozódik. Juhász passza, nyílegyenesen Papesznek, aki azonnal belövi a rövid alsóba! 9-8! Újabb remek védekezés, robban az uszoda! 27' Kiállítás, Vincze Balázs időt kér azonnal. A fórt elpuskázzuk. Törököt szórják ki. Kayes megszerzi a labdát! 26' "Józsi, Józsi..." - mondja a szpíker fejcsóválva, ahogy Kayes nem bírja átverekedni a lasztit Nagy Viktoron. Aztán újabb szegedi akció. 25' Ráúszás... Nem sokon múlott Kunacnak, de Brguljan gyorsabb. Decker kipontozódik, aztán Kayes húzza fölé, mentési szándékkal. A korner után Szivósé! III. negyed: 8-8 (1-2, 2-3, 5-3) 24' Kayesről Hőnát szórjáki, neki véget is ért a meccs. Kayes centergóllal büntet! 8-8! 23' 5 az 5 ellen nem megy, jöhet a Vasas. Somogyi szedi le a passzt. Aljosa Kunac is cseles akar lenni, átejt, de leszedi Nagy Viktor. Szivós megy ki. Vámos nem irgalmaz, 7-8. 22' És GÓÓÓÓL!!! Somogyi Balázs a fórt egy blokk után középről azonnal belövi! 7-6! Angyal tripláz, 7-7. Angyal és Varga Pepe, páros kiállítás. Angyalnak ez a második hibája. 21' Kiss Csaba passzát Szivós elől Brguljan szedi le, de aztán felúszáskor kontra. Papesz centerből úszik ki jobbra, kapja a labdát és húzza is be Nagy Viktor szeme között!!! 6-6! Brguljan zúzza ízzé-porrá a felsőlécet! És fór! 20' Csapó nem tudja becsapni Molnár Dávidot, felső lécről jön ki az ejtés. Az egálért rohamoz a Szeged! 19' Vámos tüzel, Molnár remekül véd! Aztán Vámos szerelést igazít. Labdaszerzés itt. Katonás centerben öl, aztán kiáll. Fór és Szivós Marci második gólja!!! 5-6! 18' Oeler lövi át a blokkot, csak úgy németesen, 3-6. Molnár Dávid jön Baksa helyett. Hege passza után Szivós! 4-6! 17' Ráúszás... Ismét a kékeké. Vámos kétségbeesetten mellé suhint. Kayes lő, hosszúkapufa, rövidkapufa, nincs benn a sporik szerint... Kunac visszaúszáskor kiáll, időkérés a Vasasnál. A drukkerek meg a "Drága Sporttársaknak" (a játékvezetőknek) felmutatnak egy sárga lapot... Derül az uszoda! Nagyszünet: 3-5 (1-2, 2-3) 16' Belefújnak egy fórt Hege ellen a Vasasnak, épp a mikor gólt lőnek, pöröl is a bírókkal Földi László. Aztán kivédekezzük az emberhátrányt. 15' Somogyi Steinmetz elől elkanalazza a bejátszást. Hőna második hibája. Szivós csak lóbál, jön vissza a kiállított, Molnár Tamás lő, blokk, fölé. 14' Remekül zavarjuk elől a kibontakozni nem tudó Vasas támadást, aztán Deckert küldik ki, Katonás középről ki is használja a fórt a jobb alsóra célozva, 2-5. Hőnát kiszórják, Somogyi azonnal gólt lő! 3-5! 13' Baksa véd, korner. Elképesztő a szurkolás, alig hallani a bírókat is. Jöhet a Szeged! Juhász addig cselez a szemével a rosszkézszélről beúszva, hogy végül átejti passz helyett Nagy Viktort! Szemfüles, okos gól! 2-4! 12' Younger talál be egy gyors passz után, de már kontra. Angyal a másik oldalon büntet azonnal, 1-4. Beragadtunk a rajtnál, mondhatnánk. Juhász remek bejátszása után Kayes a meccs gólját szerezhetné a feje mögött tovább legyintett lasztival, de Nagy Viktor fogja. 11' Takács megy ki Papeszről. Majdnem eladjuk fórban, aztán támadófault. Felsőlécre húzzák centerből, újabb mák. 10' Most jó védekezés! Szoros, de még milyen szoros a vendég védekezés, kontra. Papesz jól zavar elől. Baksa labdát szerez. 9' Ráúszás... Brguljan verhetetlen 10 méter gyorson. Aztán remekül játszik be Steinmetz Ádámnak, aki nem ismer irgalmat centerből, 1-3. Szegedi részről nem megy ugyanez Papesznek játszva. I. negyed: 1-2 (1-2) 8' Török harmadszorra betalál végre! 1-2! A Vasas végigtámadja a negyed végét, Vámos durrant messziről, a felsőlécről a kapu elé pattan le, ez nagy mák! 7' Török most mellé, Vasas-attak, Angyal nem kegyelmez, 0-2. Nem túl jó kezdés. Fór itt, a gólszerző Angyal megy ki, mert nem egy angyal... 6' Juhász elnézős passza után Töröknek tovább a labda, kapásoldalról felsőlécet telibe... kontra, ismét a mieink jönnek! 5' Egy pattintás, fölé. Jön a Szeged! Nagy Viktor is, övé a laszti. katonás szerez gólt, 0-1. 4' Takácsot az idő sürgeti, lő hátulról, Baksa könnyedén védi, korner. Brguljan nagy lóbák után elhajolva a rosszkézoldalról, Baksa véd! Kontra. 3' Steinmetz elől a bejátszást megszerzi Baksa. Az ultrák szakadatlan szurkolnak, igazi katlanhangulat. Kontra, ismét a Vasas. 2' Járatja a labdát a Vasas, de ismét a hazaiaké a Mikasa. Lejár a hazai támadó idő. 1' A Vasas hozza el a labdát. Hege megszerzi aztán. Kiss Csaba próbálkozik, sikertelenül. 18.25: Felsorakoztak a felek a medence szélén, kezdődnek a bemutatások. 18.20: A vendégeknél már a legutóbbi Kaposvár elleni meccsen is védett a felépült Nagy Viktor, ezúttal is ott van a Vasas ketrece előtt. A mieinknél mindenki egészséges, és örömmel látjuk, hogy a hangulatfelelős hazai ultratábor is gyarapodott. 18.10: Mint ismert a televíziós közvetítés miatt szombatról péntekre került a találkozó. A közvetítő csatorna szakkommentátoraként egyébként itt van az uszodában Faragó Tamás korábbi női szövetségi kapitány is, aki játékosként kilencszer nyert bajnoki címet a Vasassal, a válogatottal 1976-ban Montrealban pedig olimpiai bajnoki címet szerzett. 18.00: Gyűlnek folyamatosan a nézők, az újszegedi sportuszoda szerény lehetőségeihez mérten telt ház várható. A csapatok már a vízben, zajlik a melegítés. 17.50: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat az újszegedi sportuszodából! 18.30-kor kezdődik a Szeged - Vasas szuperrangadó az OB I-ben.

A 7. forduló eredményei:

ZF-Eger - FTC-Waterpolo 16-4 (5-1, 2-1, 2-2, 7-0) EKF-EgerFood-Imola - Szentesi VK 6-7 (2-2, 1-1, 1-2, 2-2) Kaposvári VK - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 6-17 (1-1, 1-6, 2-8, 2-2) OSC - Debrecen VSE 6-9 (2-2, 3-3, 0-1, 1-3) Groupama-Honvéd - BVSC-Zugló szombat 18.00Az 5. fordulóból pótolt mérkőzésen: Debreceni VSE - Juniorválogatott 14-7 (2-3, 4-0, 4-2, 4-2) Beharangozónk itt olvasható!