Labdarúgás: nyolc gól Vásárhelyen a Csongrád vendégjátékán

2012. november 4., vasárnap

Az élmezőnyhöz tartozó Csongrád TSE csapata alaposan megizzadt Vásárhelyen, ahol a megyei I. osztályban egyre acélosabbá váló HFC II. háromszor is vezetett ellenük két góllal, de a hazaiak kihagyott helyzeteit követően nagy hajrát kivágva egyenlíteni tudtak a Tisza-partiak.

Már az első percekben egy-egy gólhelyzet jelezte, hogy mindkét együttes a támadást helyezi előtérbe, mert nyerni szeretne. Előbb

Bertók

lőtt jó helyzetben az oldalhálóba, majd a másik oldalon

Juhász II. Sándor

ugyancsak nagy helyzetben mellé. A hazaiak már a 6. percben megszerezték a vezetést,

Szabó Márk

jobb oldali beadását

Gazsó József

lőtte a kapu bal oldalába, 1-0. A 19. percben kettőre nőtt a vásárhelyi előny, amikor egy szögletet követő kavarodás során

Tóth József

előbb még

Bíró

kapusba lőtt, de a visszapattanót már nem hibázta el, 2-0. Mindössze négy percig tartott a vásárhelyiek öröme, ekkor egy szabadrúgást követően

Vígh

kapusról kijött a labda, és az érkező

Sándor László

jókor volt jó helyen, 2-1. Egy perc sem telt el és újra két góllal vezettek a hazaiak, Szabó Márk lerázta védőjét, majd az alapvonalnál befelé húzott, és begurítását az érkező Gazsó pörgette Bíró kapujába, 3-1. Ezzel még nem volt vége a gólparádénak, a 38. percben Bertók Gábor kapott remek kiugratást, és Vígh kapust is kicselezve gurított a hazai kapuba, 3-2. Szünet után azonnal góllal nyitottak a hazaiak, egy szemre is tetszetős Gazsó, Szabó összjáték után Juhász II. Sándor vette be a csongrádi kaput, 4-2. A folytatásban a vásárhelyiek átengedték a területet a vendégeknek, akik mezőnyfölényben játszottak ugyan, de helyzetet – ráadásul két óriásit – a hazaiak hagytak ki. A 80. perc felélesztette a vendég reményeket, amikor egy vitatható szabályossággal elvégzett bedobást a vendégek fejjel megcsúsztattak, és a kapu elé érkező

Budai Bálint

közelről már nem hibázott, 4-3. A gól alaposan megzavarta a fiatal hazai gárdát, és ezt két perc múlva a csongrádiak gólzsákja, Bertók Gábor egy remek lövéssel ki is használta, 4-4. A hajrában már egyik kapu előtt sem alakult ki nagy helyzet, így maradt a gólokban gazdag döntetlen.

Labdarúgó megyei I. osztály 12. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC II. – Csongrád TSE 4-4 (3-2)

Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: György S.

HFC II.:

Vígh S. – Jesenszki, Bokor, Tóth J., Huszár – Brizik-Bodrogi I., Forrai (Aladics) – Szabó M., Huszka, Gazsó J. (Hanga) – Juhász II. S. (Komán).

Rostás Károly.

Csongrád:

Bíró – Budai, Bodor, Tompa (Deli J.), Bánfi T. – Szabó L., Lévai, Somodi (Sarusi), Sándor L. (Tóth R.) – Bertók, Nagy Á. (Szeles D.)

Keller Mihály.

Góllövők:

Gazsó (2), Tóth J., Juhász II. S., ill. Bertók (2), Sándor L., Budai.

Jók:

Huszka, Gazsó, Szabó M., ill. Budai, Sándor L., Bertók. Rostás Károly:

„Többször is vezettünk két góllal, innen a döntetlen nagy csalódás.”

Keller Mihály:

„A sírból hoztunk vissza egy pontot.”

Ifjúságiak:

HFC II. – Csongrád TSE 3-1 (1-0). Góllövők: Dudás B., Bartucz P., Szűcs Á., ill. Cseh R.