Labdarúgás: ismét győzött a Móravárosi Kinizsi

2012. november 12., hétfő

Legutóbbi, ferencszállási diadala után a Kübekházát is kétvállra fektette a Móravárosi Kinizsi csapata a labdarúgó megyei III. osztály Tisza-Maros csoportjában.

Igazi szép kora tavaszi idő fogadta a gyálaréti pályára kilátogató mintegy 50 nézőt akik a Móravárosi Kinizsi SK és a Kübekháza csapatainak mérkőzésére volt kíváncsi a labdarúgó megyei III. osztály Tisza-Maros csoportjában. Míg a hazai csapat az előző héten egy kínkeserves egygólos győzelmet ünnepelhetett Ferencszálláson, addig a vendégek a javítás reményében érkeztek az országhatár mellé, hisz az elmúlt körben odahaza kaptak ki az ambrózfalvi alakulattól szintén egy góllal. Az első 20 perc tapogatózással telt, amit néha egy-egy keményebb szabálytalanság tarkított. Egyébként is jellemző volt a mérkőzésre az angol típusú játékvezetés mivel a játékvezető engedte a küzdelmes, néhol már igen-igen kemény játékot. A 25. perceben gyakorlatilag az addig csak védekező a vendégek játékosa,

Szirovicza Dávid

egy 20 méteres szabadrúgással avatta fel a móravárosi kaput (0-1). Erre válaszként alig több mint 10 perc elteltével

Makra Gábor

válaszolt, aki

Magyar Béla

beadása után, a kübekházi kapu előtt kialakult tumultusban ért oda a kipattanó labdára és fejezte be az akciót (1-1). Ezek után lendületben maradt a Kinizsi,

Gerebicz

játékos-edző remekül tálalt tanítványa, Magyar elé, aki lendületben szépen átvette a labdát és 16 méterről kilőtte a bal sarkot - máris a hazaiaknál volt az előny (2-1). Fordulás után a móravárosi alakulat ott folytatta a játékot, ahol korábban abbahagyta: maradt támadó szellemű felállás és ez meg is hozta az eredményt. A 48. percben

Krébesz

vezetett egy remek támadást, amit aztán maga is értékesített (3-1). A hazai oldalon csereként beálló

Koncsek Tamás

tette izgalmassá ezek után a játékot: a 61. percben a vendégek játékosát a saját büntetőterületén belül szabálytalanul szerelte, a játékvezető tizenegyest ítélt,

Szirovicza Béla

pedig higgadtan értékesítette azt (3-2). Hogy ne legyen olyan izgalmas a vége, arról a Kinizsi cserecsatára,

Horváth Zoltán

gondoskodott, egy remek labdaátvételt követően szerezte újabb gólját a 67. percben (4-2). A mérkőzés végén még egy tizenegyest láthattak a nézők, ezt a Móraváros javára ítélték meg, miután a kübekházi védelem szabálytalankodott

Horváthtal

szemben. A labda mögé a volt ex-kübeki gólgyáros,

Valkai János

állt, ám nem hozott neki szerencsét volt csapata elleni derbi, ugyanis a büntetőt csúnyán kihagyta. Végül azonban ez nem bosszulta meg magát és a Móravárosi Kinizsi meg tudta nyerni a középcsapatok rangadóját.

Labdarúgó megyei III. osztály Tisza-Maros csoport 13. forduló:

Móravárosi Kinizsi SK - Kübekháza SE 4-2 (2-1)

Szeged-Gyálarét, 50 néző. Vezette: Minda (Terhes, Kozák)

Móravárosi Kinizsi:

Varga L. - Varga P. (Sövényházi G. 46'), Lukovics, Vidákovics, Valkai Z. (Horváth Z. 46'), Makra (Koncsek 61'), Gerebicz, Martonosi, Magyar (Tisztl 66'), Krébesz, Valkai J.

Kübekháza:

Madaras - Kovács R. J., Gombos (Körmendi 48'), Lakatos (Olajkár), Bazsik, Viszmeg, Zsarkó (Szirovicza B. 55'), Szirovicza D., Gyuricza, Takács L. (Kozma 50'), Faragó.

Makra G., Magyar B., Krébesz A., Horváth Z., ill. Szirovicza D., Szirovicza B.

Lukovics, Valkai J. Gerebciz Attila:

"Hol jó, hol rosszabb játékkal tudtunk a mai mérkőzésen nyerni. Értékes három pontot gyűjthettünk be."