Labdarúgás: kilenc lap mellett egy-egy gól Vásárhelyen

2012. november 11., vasárnap

Az első játékrészben többnyire a játékkal voltak elfoglalva a csapatok, de már akkor is látszott, hogy nem barátságos mérkőzést vív a két csapat. Ekkor azonban még kevés jel utalt arra, hogy szünet után az egy-egy gól mellett három kiállítás és újabb sárga lapok fűszerezik a Hódmezővásárhelyi FC - Vecsési FC NB III-as találkozót.

Már a találkozó előtti időszak sem volt konfliktusoktól mentes. A vásárhelyiek a hét közepén jelezték a versenybizottság és a vendégcsapat felé, hogy a centerpálya talajának rossz állapota miatt a műfüves pályán szeretnék lejátszani a találkozót. A vendégek a megérkezésük után kijelentették, hogy műfüvön nem hajlandóak játszani. A hazai vezetők nem akartak újabb “balhét”, ezért gyorsan előkészítették a füves centerpályát a játékra, igaz, a pálya talaja igen rossz állapotban volt, amit később éppen a vecsésiek nehezményeztek. Az NB III Alföld csoport őszi utolsó fordulójának mérkőzésén a HFC kezdett jobban, a 3. percben

Marton

kapott remek labdát, átemelt a kimozduló kapuson, de hajszállal a kapu felett is. Két perc múlva

Fekecs

tekert egy szabadrúgást 17 méterről a felső sarok mellé. A 13. percben

Kollár

jobb oldalról elvégzett szabadrúgása egy védőről

Czipper

elé pattant, aki nagy helyzetben tíz méterről mellé lőtt. Sok hibával tarkított, kemény küzdelem folyt a pályán, az erélytelen játékvezetés miatt a játékosok egyre többet engedtek meg maguknak. A 34. percben Marton jobb oldalról elvégzett szabadrúgását a hosszú oldalról visszafejelték a hazaiak, de

Boros

kapura fejelés helyett a társakat próbálta megjátszani, amit a védők megakadályoztak. Egy perc múlva a minden rutinját latba vető Czipper harcolt ki lövőhelyzetet, de ezúttal is mellé lőtt. A szünetre levonuló játékosok között kisebb lökdösődés alakult ki, de

Béleczki

játékvezető a kakaskodásban élen járó vendég csapatkapitány, Czipper helyett erélytelenül inkább a hazai kispadot büntette meg. A szünetben a játékvezetők valószínűleg megbeszélhették, hogy megfogják a találkozót, mert a második félidőben csakúgy röpködtek a színes lapok. Szünet után alig indult útjára a labda, amikor

Petruska

leszakította a mezt

Juhász I. Sándorról

, aki ezt nem vette jó néven, és ellökte. A játékvezető mindkét játékost kiállította. Az 53. percben megszerezte a vezetést a hazai együttes,

Harangozó

került lövőhelyzetbe, és 18 méterről kilőtte a bal felső sarkot, 1-0. Mindössze nyolc percig tartott a vásárhelyiek öröme, amikor egy védelmi bizonytalankodás során

Sztancsek

csapott le egy előrevágott labdára, kicselezte a kifutó

Kovács kapust

, és éles szögből a kapuba gurított, 1-1. A folytatásban szinte minden szabálytalanságot sárga lapos figyelmeztetés követett, hazai oldalon

Varga Máté, Varga Levente, Rácz László

Konc Adrián

is “besárgult”. Negyedórával a lefújás előtt emberelőnybe kerültek a hazaiak, amikor Marton kicselezte

Könczeyt,

aki lerántotta a vásárhelyi játékost. A vecsési védő korábban buktatásért már kapott lapot, így a játékvezető második sárga lappal kiállította. Az utolsó negyedórát nagyon megnyomta ugyan a HFC, de játékukból hiányzott az ötlet. Az egyetlen igazi lehetőséget Marton lövése jelentette, amit követően a labda a kapufát érintve hagyta el a játékteret. A találkozó feszült hangulatban ért véget, amit jól mutat, hogy a játékvezető a cserék miatti hosszabbítás helyett néhány másodperccel korábban fújta le a mérkőzést.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 13. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC – Vecsési FC 1-1 (0-0)

Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Béleczki.

HFC:

Kovács K. – Boros, Antal K., Rácz L., Mucsi (Juhász II. S. 72’) – Juhász I. S., Konc A. - Varga M., Hanyecz B. (Varga L. 65’) – Harangozó. Vezetőedző: Dezső Ferenc.

Vecsés:

Gecse – Könczey, Hungler, Madar M., Fekecs – Sztancsek, Kollár (Tell T. 85’), Lénárt, Petruska – Kozó (Soóky 73’), Czipper. Vezetőedző: Nahóczky Attila.

Góllövő:

Harangozó (53’), ill. Sztancsek (61’).

Kiállítva:

Juhász I. S. (47’), ill. Petruska (47’), Könczey (75’) Dezső Ferenc:

“Köszönjük a szurkolóink türelmét, hiszen sajnos győzelem nélkül zártuk az őszi idényt. Reméljük, szebb tavaszunk lesz.”