Kézilabda: simán nyert a tavalyi bajnok Vásárhelyen

2012. november 28., szerda

Nem bírt a HLKC a tavalyi bajnok Abonettel, a Kistelek Lajosmizsén nyert, míg a Makó szabadnapos volt a női kézilabda NB II Délkeleti csoportjának hétvégi fordulójában.

Az NB II-es női kézilabda bajnokság Délkeleti csoportjának 9. fordulójában az elmúlt bajnokságot nagy fölénnyel nyerő Abonett KC csapata látogatott Vásárhelyre. A találkozón 38 percig tartotta a lépést az újonc hazai együttes az abonyiakkal, majd a vendégek tíz perc alatt egy 10-0-ás szériával mindent eldöntöttek. Folytatta viszont remek őszi szereplését a Kisteleki KK, amely ezúttal a Lajosmizse otthonában nyert 13 góllal és feljött a dobogó harmadik fokára. A kisteleki lányokra a hétvégén nagy rangadó vár, hiszen a bajnokságot vezető gyulaiak látogatnak vasárnap délután Kistelekre. A fordulóban a Maros-menti NKSE csapata szabadnapos volt. Az első öt perc kétgólos vendég előnyt hozott (2-4), de a fiatal hazai csapat a két szélső –

Sajtos Dzsenifer

Török Bianka

– góljaival fordítani tudott (11. perc: 6-4). Sajnos a remek hazai öt percet hasonló vendég percek követték és

Csáki Edina

vezérletével ők is egy négy gólos szériát produkáltak (15. perc: 6-8). A folytatásban a hazaiak elsősorban a biztos kezű ítéletvégrehajtó,

Kovács Dorina

hetesgóljaival tették szorossá a találkozót (20. perc: 10-10). A játékrész utolsó harmada ismét a vendégek akarata szerint alakult, amelyhez jelentősen hozzájárult a játékvezetők több esetben erősen vitatható ítélete. A vendégek éltek is a segítséggel, de így is csak egyetlen gól előnnyel vonulhattak pihenőre. Szünet után 17-17-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A hazaiak közül

Hegyi Diána

, míg a vendégeknél

Kövér Judit

húzta a csapatát. A 38. percben még 18-20-at mutatott az eredményjelző, de a következő tíz perc valóságos rémálommal ért fel a hazaiak számára.

Kovács Dorinát

kiszórták a játékvezetők és az egyre jobban fáradó vásárhelyi játékosok szinte kizárólag

Tószegi Krisztinától

várták a gólokat. Vállalkozott is becsülettel az átlövő, de lövéseibe sok hiba csúszott. Amíg a hazaiak pontatlanul céloztak, addig az abonyiak megérezték a lehetőséget és szinte minden össze is jött nekik. Sajnos

Sipterné Ottlik Julianna

időkérése is elkésettnek bizonyult, a vendégek tíz perc alatt tíz gólt lőttek zsinórban (48. perc: 18-30). A záró tíz percben már nem volt esély a hazai felzárkózásra, így sajnos a vásárhelyi lányoknak még megszorítani sem sikerült a tavalyi bajnokcsapatot.

Női kézilabda NB II. dél-keleti csoport 9. forduló:

Hódmezővásárhelyi LKC – Abonett KC 26-37 (14-15)

Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Szabó B., Ubornyák.

HLKC:

Tóth O. – Török B. 2, Hegyi D. 6, Kovács D. 4(3), Miklós M. 1, Tószegi K. 10, Sajtos D. 2.

Molnár M. (kapus), Domján D. 1, Szabó P., Olasz A. Kiss Á.

Sipterné Ottlik Julianna.

Abony:

Mertlik I. – Csáki E. 4, Kövér J. 12(4), Hegedűs G. 5, Mertlik M. 4, Tóth E. 3, Halasi R. 4(2).

Bíró H. 3, Molnár K. 2, Vincze, Bajtek, Mertlik E., Tamási.

Brandt Tamás.

3/3, ill. 7/6.

12 perc, ill. 8 perc. Sipterné Ottlik Julianna:

“Sajnos megközelíteni sem sikerült az elmúlt hetek jó játékát, így esélyünk sem volt a győzelemre.”

Juniorok:

Hódmezővásárhelyi LKC – Abonett KC 25-23.

Lajosmizse NKK – Kisteleki KK 22-35 (11-16)

Örkény, 100 néző. Vezette: Barabás, Budai-Bock

Kistelek:

Varga – Sándor F. 2, Bárkányi 14(6), Kertész Anasztázia 3, Jeremiás 6, Deák 8, Csányi.

Botos (kapus), Rácz, Dóka, Fekete, Sándor L., Lajos 2, Kertész Anna.

Onozó István.

4/3, ill. 9/7.

10, ill. 4 perc. Onozó István:

“A mérkőzés minden elemében felülmúltuk ellenfelünket, örülök, hogy a játékosok is élvezték a játékot.”

Juniorok:

Lajosmizse NKK – Kisteleki KK 30-33.

A 9. forduló további eredményei:

Gyulai SE – Szarvasi NKK 27-18, Békéscsabai ENKSE II. – Szeghalmi NKC 31-25, Túrkevei VSE – Orosházi NKC II. 39-34. A Maros-menti NKSE csapata szabadnapos volt.

A bajnokság állása 9 forduló után:

1. Gyulai SE 16 pont/9 mérkőzés 2. Maros-menti NKSE 16/8 3. Kisteleki KK 13/8 4. Szarvasi NKK 12/9 5. Abonett KC 10/9 6. Lajosmizse NKK 6/8 7. Túrkevei VSE 6/8 8. Orosházi NKC II. 6/9 9. Hódmezővásárhelyi LKC 4/8 10. Békéscsabai ENKSE II. 4/10 11. Szeghalmi NKC 1/8