Asztalitenisz: két meccs, két döntetlen

2012. november 26., hétfő

Két döntetlennel folytatta szereplését a férfi asztalitenisz Extraligában a Floratom Szeged AC Kalo-Méh együttese. Lukács Levente egysége mind a Nyírbátor, mind a Buadörs ellen pontot tudott szerezni.

Győzelmi reményekkel lépett asztalhoz a Floratom csapata a Budaörs együttese elleni bravúros döntetlen után, de nem sikerült megszerezni a két bajnoki pontot. Jól kezdett a

Lukács

Barit győzte le négy játszmában, így 3-0 arányban elhúzott a házigazda. Kószó A. a döntő szettben minimális különbséggel veszített az utánpótlás Európa-válogatott Majoros ellen, majd Bari Dudást, Majoros Lukácsot győzte le négy játszmában, így egyenlítettek a nyírségiek. Kószó hozta a kötelezőt Tóth ellen, így 4-3-as szegedi vezetésről indult az utolsó kör. Dudás Majoros ellen a döntő játszmában 9-7, Kószó A. Bari ellen 9-4 arányú vezetésről veszített, így Lukács mentett pontot a házigazdának. A 7. fordulóban a pekingi olimpiát is megjárt

Jakabbal

és az ifjúsági válogatott

Ecsekivel

megerősített Budaörs ellen roppant kiélezett mérkőzésen, nagy bravúrral mentett pontot a házigazda. A vendégek parádéztak a páros összecsapás során, majd Ecseki Lukácsot, Jakab Kószót győzte le, Dudás győzelme kellett ahhoz, hogy partiban maradjon a Floratom, 1-3. Jakab újabb győzelmével már 4-1-re vezetett a Pest megyei alakulat, de Dudásék nem adták fel: Dudás magabiztosan győzte le Ecsekit, Kószó simán, Lukács nagy csatában

Dohnált

, így egyenlített a Szeged, 4-4. Dudás nem bírt Jakabbal, de Kószó Attilának helyén volt a szíve, óriási mérkőzésen, a döntő játszmában múlta felül riválisát.

Férfi asztalitenisz Extraliga 6. forduló (pótolt mérkőzés):

Floratom Szeged AC Kalo-Méh – Nyírbátori ASE 5–5

A szegedi győzelmeket szerezték:

Lukács 2, Dudás 1, Kószó A. 1 és a Dudás-Kószó A. páros Lukács Levente:

"Három mérkőzést is nyert állásból, a döntő játszmában két poénnal veszítettünk el, így meg kellett elégednünk az egy bajnoki ponttal."