Vízilabda: szegedi vereség Dunaújvárosban

2012. október 11., csütörtök

Nem sikerült a bravúr Lakó Gábor együttesének, a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem OB I-es női vízilabdacsapata négygólos vereséget szenvedett a Dunaújváros otthonában.

Bár némi meglepetésre a szegedi lányok enyhe fölényével indult a találkozó a jóval esélyesebb Dunaújváros otthonában, mégis a házigazdák szereztek vezetést, s bár 2-0-s állásnál

Lengyel Dominika

is meglőtte az első szegedi gólt, aligha gondolhatta bárki is, hogy több mint 10 perces gólcsend borul a csapatra. Addig a hazaiak taktikus játékkal folyamatosan növelték előnyüket, míg

Lakó Gábor

együttesénél túl sok volt a pontatlanság, vagy éppen

Kasó Orsolya

tudott védeni. A harmadik játékrészben 7-1-es hazai vezetésnél

Dalmády Szandra

szerezte a Tisza-partiak második találatát ötméteresből, majd a harmadik hazai büntető után Lengyel Dominika kétszer volt eredményes. A végjátékban és a második félidőben is, hiába volt egyenrangú ellenfele a hazaiaknak a szegedi egység, az első két negyedben összeszedett hátrányt már nem lehetett ledolgozni, így végül 10-6-os vereséget szenvedett a vendég csapat. Következőleg az Újpest VUSE ellen szállnak vízbe Árkosy Lilláék a margitszigeti Hajós-uszodában október 13-án, szombaton 18.30-tól.

Női vízilabda OB I 6. forduló (előrehozott mérkőzés):

Dunaújvárosi Főiskola - Mex-Motors - Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 10-6 (3-1, 3-0, 2-3, 2-2)

Dunaújváros, Fabó Éva Uszoda, 100 néző. Vezette: Bors, Dodog.