Vívás: SZTE-sikerek szerte az országban + FOTÓK

Az elmúlt két hétvégén több dobogós és döntős helyezéssel gyarapította eredménylistáját a Szegedi Tudományegyetem Vívó Klub.

Szeptember 22-23-i hétvégén Szigetszentmiklóson rendezték az idény első gyermek-újonc korosztályú Fülöp Mihály emlékversenyét tőr szakágban. Gyermek korosztályban Maksa Gergő képviselte Szeged városát és kitűnő vívással a 2. helyet szerezte meg. A két csoportkör folyamán 9 nyert asszót és mindössze egy vereséget gyűjtött, ezzel a harmadik helyen kezdte meg az egyenes kieséses szakaszt. A táblán először egy hódmezővásárhelyi, majd két budapesti vívót győzött le az addigiakhoz hasonló könnyed és kiváló vívásával. A döntőben a szintén budapesti Major Mátyástól szenvedett vereséget. Ez a második hely nagyon értékes az idény elején, főként a ranglistapontok miatt. Kiss Máté Botond a 25. hely.

Újonc korosztályban a lányoknál Sike Nóra a két csoportkörben 6 nyert és 4 vesztett asszóval végzett, így a 7. helyen kezdhette meg a tábla vívását. Itt egy vasasos lány ellen 15/3-ra győzött, majd a legjobb 8 között a későbbi második helyezettől szenvedett vereséget és a 7. helyen végzett. További eredmény a fiúknál: Szaszák Gergely Márk a 14. hely.

Szeptember 29-30-án Veresegyházán rendezték meg a IV. J. Press kupa elnevezésű felnőtt B kategóriás párbajtőr versenyt, ahol szintén szép eredmények születtek. Nőknél Tarnóczi Anna képviselte a szegedi klubot. A csoportkörökben 4 nyert és 4 vesztett asszó után a 9. helyről kezdte a táblát, ahol elsőként egy papíron erősebb BVSC-s versenyzőt vert meg szoros asszóban 15-13-ra, ezután egy debreceni versenyző következett, aki a csoportok után a legerősebbnek rangsorolt vívó volt a mezőnyben. A szegedi versenyző sajnos nem tudott lépést tartani, és 15-10 arányú vereséget szenvedett, ezzel a 7. helyen végzett.

Férfiaknál Nagy Zsolt ért el kitűnő eredményt, aki a két csoportkört 11 nyert és 1 vesztett asszóval fejezte be, ezzel a 62 induló közül a legjobban rangsoroltként várta a tábla vívást. Táblán a 4 nyert asszója közül egyetlen volt szoros, ezt a diósgyőri Veress Dániellel vívta, a vívóidő lejárta után döntetlen lett az asszó és a hosszabbításban mindössze egy tus döntött, amit Zsoltnak sikerült bevinnie. A döntőben a debreceni Serra Solttal vívott, ahol fordulatos asszóban, végül 15-12-ra alulmaradt és így a második helyet szerezte meg. További eredmények: Várnay Ernő a 14., Ferke Norbert a 30. helyen végzet.

Vasárnap rendezték a csapatversenyt, ahol az SZTE Vívó Klub sérülésekből kifolyólag nem tudott teljes csapattal felállni, így Nagy Zsolt az Érdi Vívó SC-vel összefogva egy vegyes csapatot alkotott a rendhagyó lebonyolítású versenyen, amire 8 csapat nevezett. A csapat tagjai: Nagy Zsolt (SZTE-VK), Szabó Márk (Érdi VSC, 2. helyezett újonc magyar bajnok csapatban) és Ujjady Árpád (Érdi VSC, vívóedző). A csoportkörben 1 vereséget és 2 nyert asszót gyűjtöttek, majd az egyenes kieséses szakaszban a döntőbe jutásért szoros asszóban megverték a másik érdi csapatot, a döntőben pedig egy szintén vegyes, diósgyőri, nyíregyházi és budapesti vívókból összeállt csapattal vívtak, akiktől a csoportkörben már elszenvedtek egy vereséget. Most azonban szinte végig vezetve, de szoros asszóban 45-43-ra nyert a Zsolttal felállt “érdi” csapat.

A lehetőség bent maradt tét nélkül, a lehetőség adott téttel

A jövőt építeni érkezett az Európa-bajnokságra a magyar férfikézilabda-válogatott. A jövő pedig elkezdődött a malmői csodával.

Fogyatékkal élő gyerekeket lát vendégül a szegedi jégkorongcsapat

Január 27-én, hétfőn a szegedi műjégpályán.

Nyolcgólos vereséggel ért véget a malmői csoda

A magyar férfikézilabda-válogatott 34-26-ra kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában és ezzel a csoport negyedik helyén végzett.