Labdarúgás: magabiztos móravárosi siker a Pázsit ellen

2012. október 15., hétfő

Gerebicz Attila együttese nagyszerű játékkal rukkolt elő a vasárnapi megye III-as szegedi rangadón, s pitvarosi vereségét követően győzelemmel tudott javítani.

Rangadóhoz méltó hangulatban kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat a győzelemre játszott, a Móravárosi Kinizsi és a Pázsit-UTC II. is három ponttal akarta zárni a presztízscsatát. A mérkőzés első 25 percében a Pázsit-UTC II. irányított. Több támadást is vezettek, de ezek rendre elhaltak a móravárosi védőkön. Az idő előrehaladtával a Kinizsi is kezdett magára találni. Kijöttek a szorításból, és fokozatosan átvették a kezdeményezést. A jól begyakorolt labdatartásos, rövid passzos játék meg is hozta a várva várt első gól a 40. percben. Ekkor a jobb oldalról

Paksi Milán

által szépen középre adott labdát

Krébesz Attila

belsőzte a kapu közepébe, ezzel vezetést szerezve a móravárosi csapatnak. Nem sokkal a gól után már a szünet jöhetett. A pihenő után a csapatok ott folytatták, ahol előzőleg abba hagyták. A Móraváros támadott, az UTC védekezett. Az 57. perceben

Laczi Norbert

kapott labdát 20 méterre a kaputól. Az átvételt követően a laposan meglőtt játékszer a vizes talajon felgyorsulva az épp elvetődő UTC-s hálóőr hasa alatt a hálóban kötött ki. Laczi Norbert szerencsés lövésével megduplázta az előnyét a móravárosi alakulat. Ezek után sem álltak le

Gerebicz Attila

tanítványai. Ekkor érezhetően benne volt a levegőben az akár nagyobb arányú győzelem is. A 62. percben

Magyar Béla

egy lepattanó labdát szedett össze mintegy 18 méterre az UTC kapujától, majd egy remek lövéssel háromgólosra növelte csapata előnyét. Ezek után a móravárosi alakulat visszavett a tempóból, és átadta a területet a Pázsit játékosainak. Több kimaradt helyzet után a legnagyobbat a 84. perceben jegyezhettük fel, ahol is a Pázsit csatára egy az egyben vezethette rá a Kinizsi kapusára a labdát. Egy szépségdíjas találat lehet volna a lövése, hisz átemeléssel próbálkozott, ám a labda a kapu mögött esett le, így marad a háromgólos vereség. A móravárosi alakulat többet tett ezen a találkozón a győzelemért, így megérdemelten szerezte meg a három pontot. "Ez a győzelem az akarat, és küzdelem diadala. Végre kijött az a játék, amit már régen gyakorlunk, és csapatunk védjegye lesz a jövőben. Gratulálok játékosaimnak, akik száz százalékot vagy még annál is többet nyújtottak" - értékelt a meccs után Gerebicz Attila.

A megyei III. osztály Tisza-Maros csoport 9. fordulójában:

Móravárosi Kinizsi - Pázsit-UTC II. 3-0 (1-0).

Gyálarét, 50 néző, vezette: Mucsi Zsolt (Farkas Tamás Tibor, Cseh Gábor).

Móravárosi Kinizsi SK:

Varga L. - Varga P., Laczi N., Gerebicz A., Valkai Z., Martonosi Zs., Paksi M., Magyar B. (Koncsek 69'), Krébesz A., Valkai J. Játékos-edző: Gerebicz Attila.

Pázsit-UTC II.:

Schmiz - Perényi, Bálint, Tanács (Sisák 46'), Farkas, Torjai (Vass 69'), Hegedűs (Molnár 58'), Péczely, Török, Tóth, Lesznek (Tihanyi 69').

Krébesz A. (40'), Laczi Z. (57') Magyar B. (62')

Krébesz A., Gerebicz A., illetve Török Zs.

Győztek az ifik is

A megyei I. osztályú ifibajnokság 9. fordulójában: Röszke SK - Csongrád TSE 1-0 (1-0).

Vasárnap nagy napja volt a Móravárosi Kinizsi ificsapatának. A jelenleg kölcsönben Röszkén játszó alakulat megérdemelten szerezte meg első győzelmét a megyei I. osztályú U19-es bajnokságban, a Csongrádot két vállra fektetve. Nem túl jó előjellel vágott neki a mérkőzésnek az gárda. Sajnálatos módon több kulcsjátékos is hiányzott a csapatból. Mondhatni tartalékosan kellett

Varga Gábor

edzőnek legénységét a pályára küldenie. A játéktérre lépő játékosok mindegyikén érződött a bizonyítani akarás. Mindenki nagyon szerette volna a győzelmet, és ezért a pályán is mindent megtett. A kezdeti tapogatózások után a játékot inkább a móravárosi alakulat irányította. Több nagy lehetőséget is kidolgozott, ám ezek mind kimaradtak, egészen az első félidő derekáig, amikor is

Petrán

egy lecsorgó labdára rácsúszva tudott gólt szerezni. A félideig a középpályán egymásnak feszülő két csapat játéka dominált, kapura egyik gárda sem volt veszélyes. A második félidőt a Csongrád kezdte jobban. Rögtön meg is tornáztatták a hazai kaput védő

Gulyás Gergőt

, aki állta is a próbát, és három nagyszerű védéssel góloktól mentette meg csapatát. Ezek után ismét a hazai csapat kezdett kontratámadásokba. Több nagy helyzet is adódott

Nagy Alberto

előtt, aki többször is önzetlenül inkább passzolt, és egy esetben csak a vendégkapuson múlt, hogy nem növelte tovább csapata góljai számát. A második félidőben remekül védekező hazai gárda megérdemelten nyert. A csapat minden tagját dicséret illeti a hozzálássa miatt. Ilyen nagyszerű győzelmekkel még sok szép sikert érhet el a Móravárosi Kinizsi SK ificsapata. "Gratulálok csapatomnak. Végre azt játszottuk és úgy, amit tudunk. Fegyelmezett játékunkkal sok gondot okoztunk a jól és veszélyesen játszó ellenfélnek. Boldog vagyok, hogy megvan a három pont. De mostantól dolgozunk tovább, hogy még több hasonló sikerekben legyen részünk!" - értékelt Varga Gábor edző.