Kosárlabda: simán verte az Alba a Szedeákot + FOTÓK

2012. október 20., szombat

Nem sikerült a bravúr: a gyenge napot kifogó szegedi együttest már az első negyedben faképnél hagyta az esélyes Fehérvár, s előnyét végig növelve magabiztosan győzött idegenben is.

Esélye sem volt a meglepetésre a Naturtex-SZTE-Szedeáknak, mely hazai pályán szenvedett sima, 99-68-as vereséget az Alba Fehérvártól a férfi kosárlabda NB I/A 4. fordulójában. A mieink nem tudták megvalósítani, amit előre elterveztek, nemhogy három, de egyetlen poszton sem múlták felül a vendégeket. Ezúttal a játék minden elemében sokkal jobbnak bizonyult az ellenfél. A találkozó tulajdonképpen már az első negyedben eldőlt, amikor is 15 pontos előnyre (17-32) tettek szert a pörgősebben és pontosabban kosarazó látogatók. A Szedeák védekezése nem akart összeállni, a dobás pedig senkinek sem ment a Tisza-parti alakulatból. Miközben száguldott a Székesfehérvár, nem akadt, aki hátára vegye a szegedi együttest.

Molnár József

vezetőedző kereste az ideális ötöst, a két amerikait, az ezúttal egyaránt halvány

Gilchristet

Gurleyt

is sokat ültette a padon, ám csak felvillanásai akadtak legényeinek. Eközben a másik oldalon a három amerikai, a remekül irányító, villámgyors és veszélyes

Keller Ákos

is fel tudott nőni melléjük - úgy tűnt, más súlycsoportot képvisel az Alba, végig frissebbnek tűnt, s precízebb tudott lenni, mint a házigazda. A második negyedben 9 pontig sikerült felzárkózniuk a mieinknek, de a nagyszünetben újra 13 pontos különbséget (40-53) mutatott az eredményjelző. A harmadik felvonásban aztán még rosszabbul dobtak Dukicék, mint azt megelőzően (egy sokat mondó adat: a teljes mérkőzésen 27 triplakísérletükből csupán 4 hullott be), csak 7 pontot értek el, így maradék reményüket is elveszítették, miközben a favorit félgőzzel játszva is sziporkázott támadásban. A továbbra is gyengén védekező Szedeák 24 pontos hátránnyal (47-71) érkezett a záró etapra, s csak olyan kérdések vártak megválaszolásra, hogy megússzuk-e mínusz harminc alatt, s eléri-e a százat

Dzunics Braniszlav

gárdája. Nos, a különbség végül 31 pontra hízott (68-99), de az álomhatárig nem jutottak el a fehérváriak. Emiatt azonban aligha bánkódtak, hiszen egyértelmű és magabiztos diadalukkal továbbra is százszázalékosak a sorozatban. A Naturtex-SZTE-Szedeáknak október 26-án (pénteken) 18 órai kezdettel idehaza a Jászberény ellen lehet, sőt: kell javítania!

Férfi kosárlabda NB I/A 4. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák - Alba Fehérvár 68-99 (17-32, 23-21, 7-18, 21-28).

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Papp Péter, Hegedűs Tibor, Gál János; ellenőr: Bukta Bertalan.

Szedeák:

Gilchrist 7, Gurley 21/6, Tanács 6, Dukic 9/3, CSORVÁSI M. 15.

Vida 3, Wirth, Csorvási L. 6/3, Varga D. 1.

Molnár József.

Alba Fehérvár:

MOORE 17/9, WOOD 21/9, HOLLIS 12, SZABÓ ZS. 13/9, KELLER Á. 11.

Lekli 4, Supola 8/6, Juhos 6/6, Medve 5/3, Bódi 2.

Dzunics Braniszlav. Molnár József:

"Az volt a gond, hogy nem hittünk abban, hogy meg tudjuk verni a fehérváriakat. Az első félidőben adtunk nekik 15 pont előnyt, aztán csak kapaszkodtunk a meccsben. Nagyon tiszteltük a vendégeket - nem kellett volna. Gratulálok az ellenfélnek, nagyon jó csapat, de szorosabb meccsre számítottam."

Dzunics Braniszlav:

"Az első negyedben eldöntöttük a meccset, a harmadikbeli védekezésünkkel pedig megerősítettük a győzelmünket. Jól mentek a külső dobások is, de mindig vannak olyan elemei a játékunknak, amivel nem vagyok elégedett."

A 4. forduló további eredményei:

TOP COP Security Jászberény – Factum Sport Debrecen 82-68 Kaposvári KK – Marso-Vagép Nyíregyháza KK 78-65 Pécsi VSK-PANNONPOWER – Szova-Trend Optika KC Szombathely 90-81 Zalakerámia-ZTE KK – Lami Véd Körmend 101-92 Soproni KC – Atomerőmű SE 101-86

VÉGE: 68-99 (17-32, 23-21, 7-18, 21-28) 40' Hollis, 66-97. Tanács, 68-97. Szabó Zsolt nem tudja eldönteni, hogy zsákoljon-e, aztán csak bedobja, 68-99. És itt a vége, legalább megúsztuk száz alatt, ha már másnak nem örülhettünk... 39' 65-93 Supola kosarával, Hollis, 65-95. Ez bizony harminc... Varga Dániel egy büntetője benn, 66-95. 38' Moore adja fel alley-oopra, Hollis beveri! Gurley válaszol, 65-91! 37' Gurley két dobása, csont nélkül, 63-89. Supola időn túl is kihagyja, aztán a Szedeák is ront elöl. Moore büntetői nem mennek be. 36' Csorvási Milán dobhat kettőt, egy jó, Szabó Zsolt hármassal válaszol, 61-86. Wood triplája, miközben Vida marad lenn, 61-89. Varga Dániel a pályán. 35' Gilchrist harmatgyenge hármasszerűsége. Wood a palánkról, 60-83. 34' Wood ismét elküldi Gurleyt gyufáért, kettes, 58-81. Csorvási Levi szerez lepattanót. Gurley ismét, összekapta magát a végére! 60-81! 33' Gilchrist büntetői, 53-79. Ismét bolondítják a védelmünket, de sikerül labdát szerezni. Gurley megy fel a palánk alatt aztán, 55-79! Időt kér Dzunics Braniszlav. Aztán letolja csapatát, amely 24 ponttal vezet... 32' Csorvási Milán tesz róla, hogy még ne legyen közte harminc... 49-76! Dudu triplát ront, de Gurley javít, 51-76. Medve hármasa is szenzációs, 51-79... 31' Wood is szór egy hármast, 47-74, tükörszámok, nem nekünk kedveznek. Woodot indítják, kis csel, ott a kettes, 47-76. Nem tudjuk tartani ezt a ritmust, magabiztos a Fehérvár, hitét veszítette a Szeged. III. negyed: 47-71 (17-32, 23-21, 7-18) 30' Bódi kosarával 47-68. Ismét jöhet az Alba. Juhos üresen, beleáll egy triplába, naná, hogy bedobja, 47-71. 29' Tanács remek tempója, 47-66 - húszon belül... Lekli szépen mozog, csak ellépi, hiába zsákol egykezeset. Tanács szép ívű triplája perdül ki. 28' Moore remek mozgása után Bódi a sarokból, rossz. Dudu szedi le, de elöl újabb hiba. Juhos nem véti el a hármast, 45-66. 27' Vida Máté egy büntetője benn, 45-61. Hollis klasszis megmozdulása, szétzilálja a hazai védelmet, 45-63. 26' Kiss Zsolt nagyon rossz hármasa után a védekezés jobb. 25' Supolát nem sikerül szabályosan blokkolni. Kettőt dobhat, kimarad egy, kimarad kettő. Csorvási Milán remekül fordul be, faragja a hátrányt, 44-59. Hollis növeli, 44-61. 24' Hosszas támadás marad ki hazai oldalon. Hollis beszór egy ziccert, 42-59. Újabb szegedi hiba, pont nélküli akció. 23' Csorvási Milán közelről, 42-55. Bántóan simán szerez lepattanót Szabó Zsolt, aztán Keller Ákos zsákol, időt is kérünk 42-57. 22' Gurley kihagyja a triplát. Az Alba is ront elöl, Szabó Zsolt azonban javít, 40-55. 21' Gilchristet blokkolják, de már fault. Egyet kihagy. Nem egyet. Csorvási Milán szerez lepattanót, Gurley küzd a palánk alatt, hiába. Valahogy közelítenünk kellene, mert eddig sima a meccs. Nincs vezére a Szedeáknak. Nagyszünet: 40-53 (17-32, 23-21) 20' Dukicot faultolják, két dobás, egy benn, 39-48! Supola szép vendégpasszok után, 39-51. Tanács kihagy egy hármast, Lekli labdája beszédül a gyűrűről, 39-53. Fault a végére, Gilchrist kettőt dob, egyet hiába, egyet nem, 40-53! Időkérés, 2.7-tel a szünet előtt. Szünet. 19' Moore, a kis irányító elképesztőt játszik, 36-48. Rossz távoli kísérlet után ismét fehérvári roham, nincs kosár. Gilchrist előtt a tér, bemegy a palánk alá, kiadja Dukicnak, aki felteszi, 38-48! 18' Gilchrist hármasa lecsorog. Moore betör, átmegy pincérbe, majd Gilchrist villan, 36-46! Időt kér az Alba. 17' Csorvási Milán két büntetője, 32-44! És remek védekezés után a nagy Csori ismét, ezúttal a palánk alól, 34-44! 16' Szabó Zsolt a sarokból, 30-42. Túl jól védekezik az Alba. Legalábbis jobban, mint amennyivel a Szedeák perpillanat elbír. Wood is szerez két pontot, 30-44. Időkérés. Vida gyönyörűen megy fel, de elhagyja a labdát. 15' Most a mieink bolondítják a vendégeket, a kis Csori a palánk alatt, 27-39! Vidát faultolják. Csorvási Levente sarokból érkező hármasán ámulunk, jár a taps, 30-39! 14' Csorvási Levente büntetői, fele benn, 23-39. Gurley higanymozgása után Dudu fejezi be az akciót, 25-39! 13' Két amerikai bolondot csinál a védelmünkből, Wood duplája, 22-39. 12'Kolti lepattanózik, Gurley hármassal farag, 22-35! Lekli kosara, 22-37. 11' Gurley ziccere, 19-32! Moore csont nélkül hint egy hármast... 19-35. Kolti ront hármast. Kétszer. I. negyed: 17-32 (17-32) 10' Supola válaszol, 15-32. Vida dob kettőt, az is benn, 17-32! Supola is dobálhat, mindhiába, marad a 17-32. 9' Dukicot faultolják, két dobás ez is, de csak egy benn, 13-26. Szabó Zsolt szép hármasa, 13-29. Tanács is süllyeszt egy kettest, 15-29. 8' Újabb hazai hármas marad ki. Keller Ákos hagy ki egy büntit, a másik benn, 12-24. Moore szerez labdát, végigviszi, 12-26. Ellépett az Alba, nem találjuk a fonalat, a tempót. 7' Keller Ákos ismét, 12-18. A mieink rontanak. Keller megállíthatatlan, 12-20. 6' Gilchrist remek tempója ül, 10-14! Keller és Csorvási Milán kosárváltása, 12-16. 5' Moore kettese, 5-9. Wood triplája is benn, 5-12. Időt kér a hazai csapat. Gurleyt tripla közben faultolják, három dobása van. Mindhárom jó, 12-8! Hollis is büntetőzhet, ez is benn, 8-14. 4' Gurley szerez lepattanót. Elképesztő a szurkolás és a hangulat máris a csarnokban. Fehérvárról is érkeztek drukkerek zászlókkal, dobokkal, hatalmas hangpárbaj alakulhat ki. Keller Ákos harcol ki két dobást, benn is mindkettő, 5-7. 3' Dukic kihagy egy triplát. Wood ront két büntetőt. 2' Csorvási Milán egyenlít, 5-5! 1' Wood duplája után Moore hármasa, majd Dukic is hint egy trojkát, 3-5. Az első négy támadásból három fejeződik be kosárral, csak mi rontottunk egy dobást. 17.55: Köszöntjük az olvasókat, hamarosan indul a nagy mérkőzés. A Naturtex-SZTE-Szedeák hazai pályán verte a Debrecent, majd a Nyíregyházán, aztán szoros csatában maradt alul a tavalyi ezüstérmes Szombathely otthonában. Az előző szezon bronzérmese, az Alba Fehérvár eddig két mérkőzést vívott, a Zalaegerszeget könnyedén, a Pécset nehezebben verte meg hazai környezetben. A mieink rendkívül elszántak. "Mondjuk ki férfiasan és bátran: győzni szeretnénk!" - jelentette ki Molnár József vezetőedző, hozzáfűzve: ehhez negyven perc koncentrált kosárlabdára és a hibák minimálisra csökkentésére lesz szükség. És még valamire: a lelkes szegedi közönség segítségére! Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható el.