Kosárlabda: győzelemmel zárta felkészülését a Szedeák + FOTÓK

2012. szeptember 29., szombat

Végig vezetve, magabiztos győzelemmel zárta felkészülési mérkőzéseinek sorát a Naturtex-SZTE-Szedeák együttese a Spartak Szabadka gárdája ellen. A két amerikai újonc remek játékkal mutatkozott be.

Kiss Zsolt

hárompontosával nyitott a Szedeák a szabadkaiak elleni szombat délutáni találkozón, mely a bajnoki rajt előtti utolsó felkészülési mérkőzése volt a gárdának. Sőt valósággal villámrajtot vettek a hazaiak, hiszen rövid idő alatt már tíz ponttal mentek (15-5). A héten érkezett amerikai hátvéd

Anthony Gurley

, mintha igazolni akarta volna "Cápa" becenevét, már az első játékrészben 10 ponttal, köztük egy triplával szórta meg a vendégeket. Kapkodós, mindkét oldalon sok pontatlansággal fűszerezett első negyedet követően már magabiztosan, 13 ponttal vezetett

Molnár József

alakulata (27-14). A folytatásban maradt a magabiztos, helyt-helyt már parádés játék - főleg a két amerikai, Gurley mellett a pénteken érkezett, de első meccsén 13 gólpasszt kiosztó

John Gilchrist

jeleskedett - Tanács Attiláék részéről, akik mindkét palánk alatti területet uralták, s bőszen szedték a lepattanókat -

Csorvási Milán

végül 12-ig jutott -, s bár a vendégek "pontügyileg" javultak valamelyest, a második negyedet is a Szedeák nyerte (51-34). Fordulás után viszonylag hamar kipontozódott a hazaiak szerb légiósa,

Nebojsa Dukic

, majd a negyed második felére inkább a cserejátékosok kaptak lehetőséget, ennek folytán, elsősorban

Uros Petrovic

ponterős játéka révén, fel tudtak kapaszkodni a délvidékiek 13 pontra (74-61). A záró felvonásban maradt a kissé csapongó játék, de az alapemberek visszatérésével, valamint Kiss Zsolt sziporkáival - a cséká zsinórban három triplát süllyesztett el a vendégek gyűrűjében - a Szedeák ismét növelni tudta előnyét, s a kipontozódások dacára megőrizte fölényét a szerbiai csapattal szemben, s végül megérdemelt, 98-80-as győzelmet aratott. Molnár József alakulatára még egy héten át edzések sora vár, aztán jövő vasárnap, október 7-én 17 órától felgördül a függöny, s a Factum Sport Debrecen ellen megkezdődik az NB I/A-s - reméljük - hőseposz.

Felkészülési férfi kosárlabda-mérkőzés:

Naturtex-SZTE-Szedeák - KK Spartak Szabadka (szerbiai) 98-80 (27-14, 24-20, 23-27, 24-19).

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Vezsenyi, Kátay Cs., Kátay Zs.

Szedeák:

GILCHRIST 8/3, GURLEY 22/9, KISS ZS. 14/12, Dukic 7/3, CSORVÁSI M. 17.

Csorvási L. 13, Tanács 12, Vida 2, Jakab 2, Varga D., Hájer, Wirth 1.

Molnár József.

Spartak:

Prlja 4, MILISAVLJEVIC 15/3, Kuntic 4/3, Drakulic 8, Markovic 6.

PETROVIC 21/6, Sokolovic 10/6, Karahodzic 12, Pribic.

Mihajlo Mitic.

Dukic (22'), Csorvási M. (40'), ill. Markovic (32'), Prlja (39'). Molnár József:

"Két hullámvölgyünk is volt, az első a második negyed első két-három percében, amikor nem védekeztünk jól és sok pontot kaptunk, a második pedig a harmadik negyed végén, amikor a cserék játszottak. Sajnos nem tudtuk tartani azt a húszast, amiért addig megdolgoztunk, és magunkra húztuk az ellenfelet. Szerencsére sikerült felrázni a társaságot, feljavult a védekezésünk, több indításunk volt, és számos akciót tudtunk kidolgozni. Két új légiósunkat illetően el kell mondjam, hogy maximálisan betartották, amit előzetesen kértem tőlük, a csapat részeként és a csapatért játszottak. John Gilchrist még csak pénteken érkezett, de nagyon jól mozgott, és remekül irányította a csapatot, kiválóan kiszolgálta a palánk alatti embereket. Ettől függetlenül még meg kell tanulnia a játékunkat."