Olimpia: a 7. nap programja – Pars színre lép

Cikkünk frissítése óta eltelt 9 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Az Európa-bajnok Pars Krisztián már az atlétikai versenyek első napján, pénteken dobókörbe lép a kalapácsvetők selejtezőjében a londoni olimpián. Bor Barnával zárnak a cselgáncsozók, Sidi Péter éremért lő, Kapás Boglárka döntőt úszik, a női vízilabda-válogatott pedig Spanyolország ellen folytatja. Éremosztás 22 versenyszámban.

Az atlétika nyitónapján további három magyar lesz érdekelt: Kürthy Lajos a súlylökés selejtezőjében, Minczér Albert a 3000 m akadály előfutamában indul, Farkas Györgyire pedig a hétpróbázók első napi négy száma vár.

Pars, a kalapácsvetés egyik legnagyobb favoritja a selejtező B csoportjában, közép-európai idő szerint 13:45 órakor kezdi meg londoni szereplését. A cél számára egyértelműen az, hogy magabiztosan jusson be a szám vasárnap esti fináléjába.

Pénteken érnek véget a cselgáncsversenyek Londonban. A magyar csapat kiválóan szerepelt eddig, s a jó zárás +100 kg-ban szereplő Bor Barna feladata lesz. A háromszoros Eb-ezüstérmes dzsúdós a 32 között kezd, méghozzá a holland Luuk Verbij ellen.

Második versenye következik majd Sidi Péternek, aki a 13. hellyel zárt légpuska után ezúttal a kisöbű szabadpuska fekvő számában szerepel. A komáromiak világ-és Európa-bajnok sportolója 10 órakor kezdi meg a 60 lövéses alapversenyt.

Az úszóknál 800 m gyorson Kapás Boglárka döntőzik, az előfutamokban pedig a két vegyesváltó, valamint Dara Eszter (50 m gyors), Kis Gergő és Gyurta Gergely (1500 m gyors) lesz érdekelt.

Az Egyesült Államoktól vereséget szenvedett, de Kína ellen vert helyzetből is fordítani tudó női vízilabda-válogatottunk is medencébe száll, ezúttal a spanyolok legjobbjai ellen.

A 7. nap (péntek) magyar vonatkozású programja:

(a sportágak után az éremosztások száma, dőlttel szedve a magyar résztvevők, vastaggal a Csongrád megyei érdekeltség)

SPORTLÖVÉSZET (Királyi Tüzérségi Laktanya – The Royal Artillery Barracks) – 2
10 ó: férfi kisöbű szabadpuska, alapverseny – SIDI PÉTER
11:30 ó: férfi gyorstüzelő pisztoly, alapverseny, 2. nap
13 ó: FÉRFI KISÖBŰ SZABADPUSKA, FEKVŐ, DÖNTŐ
15:30 ó: FÉRFI GYORSTÜZELŐ PISZTOLY, DÖNTŐ

CSELGÁNCS (ExCeL) – 2
10:30 ó: férfi +100 kg, előcsatározások a negyeddöntőig – BOR BARNA – Luuk Verbij (holland) (10:44 ó)
11:26 ó, női +78 kg, előcsatározások a negyeddöntőig
15 ó: férfi +100 kg, női +78 kg, vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés
17 ó: NŐI +78 KG, DÖNTŐ
17:10 ó: FÉRFI +100 KG, DÖNTŐ

ATLÉTIKA (Olimpiai Stadion) – 2
délelőtti program:
11 ó: férfi súlylökés, selejtező – KÜRTHY LAJOS
11:05: női hétpróba, 100 m gát – FARKAS GYÖRGYI (1. forduló)
11:25 ó: női hármasugrás, selejtező
11:40 ó: női 100 m, selejtezőfutam
12:15 ó: női hétpróba, magasugrás – FARKAS GYÖRGYI
12:15 ó: férfi 400 m gát, előfutam
12:20 ó: férfi kalapácsvetés, selejtező, A csoport
13 ó: női 400 m, előfutam
13:45 ó: férfi kalapácsvetés, selejtező, B csoport – PARS KRISZTIÁN
14 ó: férfi 3000 m akadály, előfutam – MINCZÉR ALBERT (3. futam, 14:30 ó)
esti program:
20 ó: női hétpróba, súlylökés – FARKAS GYÖRGYI
20:05 ó: női 100 m, középfutam
20:10 ó: női diszkosz, selejtező
20:50 ó: férfi távolugrás, selejtező
21:05 ó: férfi 1500 m, előfutam
21:30 ó: FÉRFI SÚLYLÖKÉS, DÖNTŐ
21:45 ó: női hétpróba, 200 m – FARKAS GYÖRGYI
22:25 ó: NŐI 10 000 M, DÖNTŐ

ÚSZÁS (Vizesközpont) – 4
előfutamok:
11 ó: női 50 m gyors – DARA ESZTER (6. futam, 11:12 ó)
11:24: férfi 1500 m gyors, – KIS GERGŐ (2. futam, 11:42 ó), GYURTA GERGELY (3. futam, 11:59 ó)
12:35 ó: női 4×100-as vegyesváltó – MAGYARORSZÁG (1. futam)
12:49 ó: férfi 4×100-as vegyesváltó – MAGYARORSZÁG (2. futam, 12:55 ó)
elődöntők, döntők:
20:30 ó: NŐI 200 M HÁT, DÖNTŐ
20:38 ó: FÉRFI 100 M PILLANGÓ, DÖNTŐ
20:45 ó: NŐI 800 M GYORS, DÖNTŐ – KAPÁS BOGLÁRKA
21:09 ó: FÉRFI 50 M GYORS, DÖNTŐ
21:25 ó: női 50 m gyors, elődöntő

VITORLÁZÁS (Weymouth and Portland, Dorset)
13 ó: férfiak: 49-es, 470-es, Finndingi, Laser (BERECZ ZSOMBOR – 7. és 8. futam 13 ó), Csillaghajó, nők: 470-es, Laser Radial

VÍZILABDA (Vízilabdacsarnok)
nők, 3. forduló:
A csoport:

15:10 ó: SPANYOLORSZÁG – MAGYARORSZÁG
20:40 ó: Kína – Egyesült Államok

B csoport:
16:30 ó: Oroszország – Ausztrália
19:20 ó: Nagy-Britannia – Olaszország

MŰUGRÁS (Vizesközpont)
15:30 ó: női 3 m, selejtező – BARTA NÓRA, GONDOS FLÓRA

Nem magyar vonatkozású program:

GYEPLABDA (Riverbank Aréna)
férfiak, 3. forduló:
A csoport:

9:30 ó: Ausztrália – Argentína
17 ó: Nagy-Britannia – Pakisztán
20 ó: Dél-afrikai Köztársaság – Spanyolország

B csoport:
11:45 ó: Hollandia – Új-Zéland
14:45 ó: Németország – India
22:15 ó: Belgium – Koreai Köztársaság

ÍJÁSZAT (Lord’s krikettpálya) – 1
10 ó: férfi egyéni, nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő, párharc a 3. helyért, DÖNTŐ (16:37 ó)

TOLLASLABDA (Wembley Aréna) – 1
10 ó: férfi és női egyes, elődöntő, vegyespáros, bronzmérkőzés
16 ó: vegyespáros, DÖNTŐ

KOSÁRLABDA (Kosárlabdacsarnok)
nők, 4. forduló:
A csoport:

10 ó: Angola – Horvátország
17:45 ó: Törökország – Kína
23:15 ó: Csehország – Egyesült Államok

B csoport:
12:15 ó: Oroszország – Ausztrália
15:30 ó: Brazília – Kanada
21 ó: Franciaország – Nagy-Britannia

STRANDRÖPLABDA (A királyi lovastestőrség laktanyája – Horse Guards Parade)
10 ó: férfi és női nyolcaddöntő

EVEZÉS (Eton Dorney, Buckinghamshire) – 4
12:30 ó: FÉRFI NÉGYPÁR, DÖNTŐ
12:50 ó: FÉRFI KORMÁNYOS NÉLKÜLI KETTES, DÖNTŐ
13:10 ó: NŐI KÉTPÁR, DÖNTŐ
13:30 ó: FÉRFI EGYPÁR, DÖNTŐ

RÖPLABDA (Earls Court)
nők, 4. forduló:
A csoport:

12:30 ó: Japán – Oroszország
17:45 ó: Nagy-Britannia – Dominikai Köztársaság
23 ó: Algéria – Olaszország

B csoport:
10:30 ó: Brazília – Kína
15:45 ó: Törökország – Koreai Köztársaság
21 ó: Egyesült Államok – Szerbia

KÉZILABDA (Copper Box)
nők, 4. forduló:
A csoport:

10:30 ó: Angola – Nagy-Britannia
15:30 ó: Horvátország – Montenegró
17:15 ó: Oroszország – Brazília

B csoport:
12:15 ó: Koreai Köztársaság – Franciaország
20:30 ó: Spanyolország – Svédország
22:15 ó: Dánia – Norvégia

ASZTALITENISZ (ExCeL)
11 ó: női csapatverseny, 1. forduló
20 ó: férfi csapatverseny, 1. forduló

SÚLYEMELÉS (ExCeL) – 2
16:30 ó: NŐI 75 KG, A CSOPORT
20 ó: FÉRFI 85 KG, A CSOPORT

LOVASSPORT (Greenwich Park)
12 ó: egyéni és csapat díjlovaglás, 2. nap

VÍVÁS (ExCeL) – 1
12:30 ó: férfi kard, csapatverseny, negyeddöntő, mérkőzések az 5-8. helyért, elődöntő
19 ó: férfi kard, csapatverseny, bronzmérkőzés, DÖNTŐ (19:45 ó)

LABDARÚGÁS (Glasgow, Newcastle, Cardiff, Coventry)
nők, negyeddöntő:
13 ó: Svédország – Franciaország, Glasgow
15:30 ó: Egyesült Államok – Új-Zéland, Newcastle
18 ó: Brazília – Japán, Cardiff
20:30 ó: Nagy-Britannia – Kanada, Coventry

TENISZ (Wimbledon)
13 ó: férfi és női egyes, elődöntő, vegyespáros, elődöntő

ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL)
14:30 ó: férfi 52 kg, nyolcaddöntő, férfi 69 kg, nyolcaddöntő

GUMIASZTAL (North Greenwich csarnok) – 1
15 ó: férfi verseny, selejtező
16:26 ó: FÉRFI VERSENY, DÖNTŐ

KERÉKPÁR (Pályakerékpáros csarnok) – 2
17 ó: férfi és női csapat üldözéses verseny, 1. forduló, női Keirin, 1. forduló, vigaszág, 2. forduló
18:59 ó: FÉRFI CSAPAT ÜLDÖZÉSES VERSENY, DÖNTŐ
19:38 ó: NŐI KEIRIN, DÖNTŐ

Olimpiai hírfolyamunk itt érhető el időrendi sorrendben!

Magyar érmesek és pontszerzők

ARANY:
Szilágyi Áron, vívás (kard, egyéni)
Gyurta Dániel, úszás (200 m mell)

EZÜST:
Ungvári Miklós, cselgáncs (66 kg)

BRONZ:
Csernoviczki Éva, cselgáncs (48 kg)
Cseh László, úszás (200 m vegyes)

4. hely:
Hosszú Katinka, úszás (400 m vegyes)
Gyurta Dániel, úszás (100 m mell)

5. hely:
Karakas Hedvig, cselgáncs (57 kg)
Joó Abigél, cselgáncs (78 kg)

6. hely:
Kiss Gergő, úszás (400 m gyors)
Csonka Zsófia, sportlövészet (női sportpisztoly, 30+30 lövés, 25 m)
Bognár Richárd, sportlövészet (férfi dupla trap)

Előző sztori

Jó Arcokat keres a SZEGEDma: Schulcz Rebeka Anna

Következő sztori

Nyáron is dolgoznának a szegedi diákok