Labdarúgás: a 93. percben bukott két pontot a Szeged + FOTÓK

2012. augusztus 25., szombat

Nehéz meccsen, nagy váci nyomás ellenére háromszor is betaláltak Kis Róberték a hazaiak hálójába, de az utolsó percben elszállt a győzelem, egyenlítettek a piros-kékek.

Három gólt rúgni idegenben minden csapatnál megsüvegelendő teljesítmény. Ehhez azonban három kapott gól is párosult, így a mérkőzés mérlege egál lett a Vác ellen, ráadásul az utolsó öt percben, 3-1-es vezetést követően mattolták Tocáékat a piros-kékek. Az első félidő végén két dolgot lehetett érezni: a Vác fölényét és a szegedi kontrák veszélyességét. Sajnos a második félidőben egy harmadik érzet is a szurkolók köré lebbent: egyre gyakrabban tűnt úgy, hogy a kék-fekete védelem bizonytalan, dekoncentrált. És mikor a legjobban kell az izmoknak feszülniük, mikor a leginkább kellene az összpontosítás – mondjuk öt perccel a vége előtt a kétgólos előny megőrzésének érdekében –, nos, épp ekkor jöttek azok az apró figyelmetlenségek, bakik, amelyek miatt két ponttal szegényebben térhetett haza a Tóth-legénység. Ma nem a futballtudás miatt élt meg kudarcos pontveszteséget a Szeged, hanem mentális hiányosságok miatt. Viszont, ha a látottaktól függetlenül tekintünk az eredményre, akkor elmondhatjuk, hogy egy pontot elhozni Vácról nem is olyan rossz teljesítmény.

Labdarúgó NB II Keleti csoport 2. forduló:

Dunakanyar-Vác – Szeged 2011 3–3 (1-1)

Vác, Ligeti Stadion, 300 néző. Vezette: Fenyvesi (Demeter, Szalai).

Vác:

Palásthy D. - Króner (Farkas 67'), Palásthy N. (Király 52'), Benke, Páles, Kákonyi, Berki, Rusvay, Papp, Gulyás, Petrezselyem, (Kelemen 52').

Mózner János.

Belecan - Kéri, B. Kapic, Toca, Farkas, Ulvicki, Borbély, Lisztes, Geiger (Rézműves 58', Kiss D. 80'), Jovánczai, Kis (Gomez 88').

Tóth Bálint.

Rusvay (42'), Kákonyi (84'), Király (93'), ill. Geiger (45'), Kis R. 2 (48', 83').

Kis R. (81') Mózner János:

"Az első hazai mérkőzésünkön úgy gondoltuk, hogy a Szeged majd tálcán ideadja nekünk a három pontot. Fel kell készülnünk rá, hogy a felkészülési sikereinkkel szemben itt azért óvatosabban játszanak a csapatok. Együttesem igazi játéka és hozzáállása az utolsó húsz percben mutatott forma. A Szegedet rutinos játékosok alkotják, akik nehéz helyzetekben tartást adnak a csapatnak, nálunk is ilyen a légkör, s kívánom ellenfelünknek, hogy velünk együtt az első ötben végezzen."

Tóth Bálint:

"Minden tekintetben csalódás ez a meccs. Ilyen gólokat nem szabad kapni. Egy olyan csapat, ami most állt össze - sok az új arc -, ennyi egyéni hibát nem bír el. A játékosok közül többen nem beszélik még perfektül a magyart, nem mondom, hogy ez az oka annak, hogy nem nyertünk, de az apróságok ma összeadódtak."

90'+3' Vége. 90'+3' GÓÓÓL! Nem sikerült kihúzni, egyenlített a Vác. Rusvay bal oldalsó szabadrúgását nem tudták kivágni a szegedi védők, a labda Király Patrik elé pattant, aki félfordulattal 12 méterről kapufás gólt lőtt a jobb alsó sarokba. 3-390' A játékvezető 3 percet hosszabbít. Nagy váci nyomás a szegedi kapu előtt, meleg pillanatokat élünk át. 88' Csere a Szegednél: Kis helyett Gomez jöhet. 84' GÓÓÓL! Sajnos gyorsan jött a szépítés, Kákonyi bombagóllal felelt a szegedi találatra. Egy kipattanót 19 méterről, jobb oldalról a jobb felsőbe küldött. 2-383' GÓÓÓL! Kétgólosra hízott a mieink előnye! Jovánczai szemfülesen ugratta ki Kis Róbertet, aki bebizonyította, hogy lövőcseleit bárki megeszi. Egyedül vitte a kapusra, kétszer is elfektette, majd a ketrecbe futó védő feje fölé bombázott 7 méterről. 1-381' SÁRGA LAP Kis R. kap figyelmeztetést 80. A csere cseréje, Rézműves helyett Kiss D. megy fel. 79' Egy kontrából Rézműves tört előre Jovánczaival, de ziccerlabda helyett a védőt találta el. 75' Farkas adott le egy szép lövést 19 méterről, fél méterrel szállt el a bal ficak felett a bőr. A Vác erőteljesen rohamoz, a Szeged kontrára rendezkedett be. 70' Király tört be a 16-oson belülre bal oldalon, szögből leadott 7 méteres lövésébe egy szegedi láb lépett bele. 67' Frissítőszünet, közben csere a Vácnál. Króner helyett Farkas jöhet. 65' Bal oldali beívelésre érkezett Belacan, aki ezúttal sem volt valami magabiztos, elvétette a labdát, a lepattanóra rárakta a kezét, egy támadó azonban belerúgott a labdába, a bíró pedig a sípba fújt. 62' Beszorult a Szeged. Három váci beadás, ebből kettő szögletből. Az elsőt Belecannak kellett lehúznia, egyet a védők rúgtak ki, a harmadikat pedig a rövid kapufánál csúsztatták fölé a piros-kékek. 58' Csere: Geiger jött le a Szegedből, Rézműves váltotta. 56' Egy hazai helyzet visszagurítással ér véget, amire Kákonyi érkezik, de 22 méterről jócskán fölé lő. 52' Kettős csere a hazaiaknál. Petrezselyem helyére Kelemen áll be, Palásthy N. helyett pedig Király jön fel. 51' Belecan ejtett ki egy beívelést, a lepattanót Rusvay lőtte a gólvonalra visszalépő Tocába. 50' Életveszélyes szögből, 18 méterről lőhetett szabadrúgást a Vác, de Palásthy N. a sorfalba tekert. 48' GÓÓÓL! Előnyben a szegediek! Farkas ment el bal oldalon, ügyes cselekkel csapta be védőjét, a keresztbe lőtt lapos labdáját a hosszú oldalon passzolta be a hálóba az érkező Kis R. 1-246' Elkezdődött a második félidő, rögtön két hazai rohamot is hárítaniuk kellett a kék-feketéknek. SZÜNET!45+1' Vége az első félidőnek. 45' GÓÓÓL! A legjobbkor, még a szünet előtt sikerült egyenlíteni! Ulvicki sarkazása után a leshatárról startolt egyedül Jovánczai - a váciak egy emberként reklamáltak -, aki a 16-osról lepasszolta a jobb oldalon ellépő Geigernek a labdát, a középpályás pedig kiszorított helyzetből vágta a visszavetődő kapus alatt a hosszúba a zsugát. 1-143' Berki egyéni akciót követően lőtt oldalhálót a jobb oldalon 6 méterről. 42' GÓÓÓL! Vezetéshez jutottak a váciak. Kákonyi lépett el jobb oldalon, beadását előbb Berki saját játékostársába lőtte, a lepattanót pedig Rusvay bombázta laposan 15 méterről a bal alsóba. 1-039' Mezőnyjáték és küzdelem, egy Kis-szabadrúgás 18 méterről 1 méterrel fölé. 32' Két szegedi akciót jegyezhetünk. Az egyik az öt és feles felett szállt el, magasra sikerült a beadás, a másik egy szöglettel végződött, amit Palásthy D. húzott le. 27' Az első nagy gólhelyzet. Egy jobb oldalról felívelt labda pattant a védővonal mögé, amire Papp startolt, majd a kifutó Belecan felett félfordulattal átemelte a bőrt, de a visszaérkező Bekim Kapic előre vetődve kirúgta azt a gólvonalról. Nagy helyzet, nagy mentés. 24' Frissítőszünet a kánikula miatt. 23' Továbbra is enyhe fölényben futballozik a Vác, de az előny a szegedi 16-os vonaláig tart, a védelem eddig biztosan zár. A Szeged kontrákkal próbálkozik. 18' Farkas élesen belőtt jobb oldalsó szabadrúgása pattant fel a kapu előterében, végül a hazai kapus, Palásthy Dávid öklözte a labdát egy szegedi hátára: kirúgás. 15' Egy jobb oldali hosszú felívelést Rusvay vett át megelőzve Kérit, s betört a bal oldalon a 16-oson belülre, a szegedi védelem szögletre mentett, amit később Belecannak kellett védeni Papp térdelős mozdulata után. 11' Berki tört be a balösszekötő helyén veszélyesen, B. Kapic becsúszva mentett a 16-os vonaláról szögletre. A sarokrúgást Belecan húzta le egy váci fej elől. (Mintegy 20 szegedi ultra érkezett meg az elmúlt percekben a lelátóra, a stadionban zeng a "hajrá, Szeged".) 8' Eddig kiegyenlített a találkozó, bár a Vác szervezi a támadásokat, a vendégek két kontraakciójukkal is betörtek a 16-oson belülre, az elsőt a védelem állította meg, a második bejátszás egy leshelyzet miatt halt el. 3' Belecan gyors kifutással húzta le a jobb oldalon felfutó Kákonyi elől a labdát. 1' A Szeged kezdte a mérkőzést. 17.30: Kifutottak a csapatok, a hazaiak sötétkék-piros mezben, piros nadrágban és sportszárban, a Szeged fekete alsó szerelésben és kék-fehér csíkos mezben játszik majd. 17.25: A csapat meccsére városunk címzetes főjegyzője, Mózes Ervin is ellátogatott, aki a balatoni nyaralásáról ugrott fel szurkolni a Szeged 2011-nek. "Üres csomagtartóval jöttem, hogy beleférjenek a gólok" - mondta a tudósítónknak mosolyogva a tisztségviselő, aki kiemelte, hogy mindenképpen pontszerzésre számít. 17.15: A pálya talaja közel sem mondható ideálisnak, a széleken több helyen komoly fűkopások foltjai látszanak, és mintha a talaja is a kelleténél keményebb lenne. A létesítmény maga egyébként a Felső Tisza parti stadionunkat idézi, annyi pozitívummal, hogy a lelátó közelebb van a grundhoz, és némi felújítási munkálatokat végeztek az elmúlt évtizedekben (műanyagszékekkel felszerelt minden karéj, és világítás is működik például), amitől lakhatóbb a 60-as években felhúzott aréna. 17.05: Üdvözöljük olvasóinkat Vácról, ahol már javában melegítenek a csapatok. A Szeged keretében a múlt heti kezdőcsapathoz képest két változás történt: Jovánczai kezd Rézműves, Geiger pedig Gomez helyett.

A Szeged az elmúlt fordulóban idehaza a Honvéd ellen, a Vác Kazincbarcikán aratott győzelmet, úgyhogy mindkét csapat önbizalomtól telve várhatja a mérkőzést. A szegedieknél két sérült játékosnak kellene felépülnie, hogy teljes legyen a keret. A mérkőzést megelőző napon „mutatkozott be” három újonc a csapat előtt: Lisztes Krisztián, valamint az ikrek, Kiss Csaba és Kiss Dávid vendégelték meg a csapatot egy ebédre a Tisza DOKK úszóházon. A csapatkapitányt faggattuk a mérkőzésről. „A Vác egy masszív, erős csapat, nemcsak a bajnoki rajtot kapták el jól, hanem ahogy néztem, az edzőmeccseiken is remekeltek, úgyhogy sikeres felkészülésen vannak túl. Nem lesz könnyű dolgunk, de mi is készen állunk a küzdelemre” – nyilatkozta a SZEGEDma.hu-nak Lisztes Krisztián, aki arra a kérdésünkre, hogy számíthatunk-e ismét Lisztes-gólokra, úgy fellelt, hogy eddig mindig hátrébb játszott, most pedig Tóth Bálint a támadósor mögé tolta fel, és ez a poszt fekszik neki, szeretne ismét eredményes lenni. S ha már szóba került a Fradi-nevelésű játékos, emlékezzünk meg a forduló péntek esti nyitómeccséről is, ahol az FTC II. az egyik örök riválist, a Békéscsabai Előrét fogadta egy igazán paprikás hangulatú rangadón, ahol a hamar előnyt szerző zöld-fehérek a második félidő elején, a csabai egyenlítést követően emberhátrányba kerültek, majd innen a lilák remek hajrával fordítani is tudtak, s diadalmaskodtak 3-1-re az Üllői úton. Beharangozó írásunkat itt olvashatják!