Női futball: a Fradi törte meg a SZAK veretlenségét + FOTÓK

2012. május 1., kedd

Megtört a Szegedi AK majd' egy hónapon át tartó veretlenségi sorozata a női labdarúgó NB I-ben, miután a Fradi otthonában nem sikerült a bravúr Horváth Hannáéknak.

Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, ám a Fradi hosszú indításaira

Horváth Melinda

kétszer is határozottan jött ki a mezőnybe, és elrúgta a labdát a kilépő csatár elől. A 4. percben ismét a hazaiak játékosa,

Zeller Dóra

lépett ki a védők közül. A kapus előnyösebb pozícióban volt, és úgy nézett ki, hogy meg is szerzi a labdát, azonban szerencsétlen mozdulattal nyúlt a labdához, így a kipattanó játékszer a meglepett csatár combjára, majd onnan előre pattant, ő pedig azonnal eszmélve a hálóba passzolta azt (1-0). Megfogta a vendégeket a váratlan gól az FTC ellenben vérszemet kapott, igyekeztek már az elején eldönteni a meccset. A 9. percben egy beívelt szögletre ismét a nagy kedvvel játszó Zeller Dóra érkezett jó ütemben, és védőjének lerázása után magasra ugorva szép mozdulattal fejelt a hálóba (2-0). Beszorult a kétségbeesetten védekező SZAK. A 24. percben újra Zeller Dóra bolondított meg három védőt, majd becselezve magát a 16-oson belülre az alapvonalról visszatálalta a labdát az érkező

Solymos Krisztina

elé, aki 17 méterről laposan a hálóba bombázott (3-0). A vendégcsapat cserével igyekezett frissíteni, de ez az első félidőben még nem sok eredménnyel járt, mert továbbra is eléggé kapkodó volt az együttes játéka. Ezt a Fradi ismét büntette, mert

Csiszár Henrietta

révén a 43. percben tovább növelte előnyét (4-0).

A szünet után azonban - némi szerkezeti váltást követően - egy egészen más szegedi csapat jött ki a pályára. Míg az első játékrész bántóan nagy hazai fölénnyel telt, a második félidőre összeszedték magukat a vendégek, és kiegyenlítetté vált a küzdelem, sőt átvette az irányítást a SZAK. Ehhez azonban az is kellett, hogy a vezetés biztos tudatában a Fradi is visszavegyen a tempóból. Ekkoriban jónéhány lehetősége volt a szegedieknek, majd az 57. percben Zimányi Kovács Anikó lépett ki lendületesen a baloldalon a védők közül, majd kilőtte a hosszú sarkot (4-1). Ezt követően a vendégcsapat kapott vérszemet. Jobban szűrtek a középpályán, és Horváth Hannát többször is sikerült jól indítani, aki egyre több zavart okozott az FTC védelmének, azonban az utolsó pillanatban mindig közbe tudtak avatkozni a hazaiak hátvédei. A Fradi egyre többet rombolt, igyekeztek tördelni a játékot. Eközben összeszedett néhány sárga lapot, sőt volt eset, amikor meglepetésszámba ment, hogy a piros kártya a játékvezető zsebében maradt. A Fradinak mindössze két komolyabb helyzete volt a második félidőben, de Németh Zsanett mindkétszer könnyen védett. A hazai kaput azonban Horváth Hanna, Miklós Gabi, Szil Tünde, és Zimányi Kovács Anikó is ígéretes helyzetekből veszélyeztette. Újabb gólt azonban nem sikerült elérnie a szegedi csapatnak, úgyhogy meg kellett elégednie azzal, hogy az utolsó félórában megszorongatta a hazai együttest. A meccs összképe alapján reális eredmény született. A SZAK játékosainak le kell vonnia a mérkőzés tanulságait, és az első félidő széteső játékát gyorsan elfeledve erőt meríteni a második játékrészből, ugyanis május 1-én, kedden a bentmaradás szempontjából sorsdöntő meccs következik a Nyíregyháza ellen.

Női labdarúgó NB I alsóházi rájátszás (6-10. helyért) 3. forduló:

FTC - Szegedi AK 4-1 (4-0) Budapest, Albert Flórián Stadion, 100 néző. Vezette: Bartkó, Puskás, Vámos. FTC: Aschenbrenner - Harsányi, Beke, Urbán (Kovács K. 79'), Kovács Sz., Csiszár, Zeller, Kocsa (Faltusz 87'), Varga Sz., Bereczki, Solymos (Vachter 58'). Vezetőedző: Bubcsó Norbert. SZAK: Horváth M. (Németh Zsa. 71') - Dóczi (Fehér Zs. 33'), Kardos, Boros, Lévai, Miklós (Galicz 78'), Szil, Szalai, Horváth H., Zimányi Kovács, Baksa. Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs. Gólszerzők: Zeller (4', 9'), Solymos (24'), Csiszár (43'), ill. Zimányi Kovács (59'). Sárga lap: Urbán (51'), Kovács Sz. (58'). Cserenkó Szabolcs: "A futtballról alkotott filozófiám szerint ma nyertünk és vesztettünk is egy meccset. Az első játékrész katasztrofális játéka után a második félidőben azt nyújtotta a csapat, amit vártam. Így kell játszani idegenben, ahogy a meccs második felében tettük! A szünet után úgy mentünk fel a pályára, mintha 0-0 lett volna, és a második félidőt meg is nyertük! A súlyos kapushiba azonban sajnos az elejétől fogva rányomta bélyegét a mérkőzésre - még nem vagyunk olyan rutinosak, hogy ezt elbírja az együttes..."