Labdarúgás: Mihalkó Máté elfektette az Algyőt + FOTÓK

2012. május 27., vasárnap

Egy gól döntött a hazaiak javára a sándorfalvi rangadón. Az algyőiek szervezetten küzdöttek, ám a második félidőre emberhátrányba kerültek, ami megpecsételte sorsukat.

A megyei I. osztály 30. fordulójában:

Sándorfalva SK - Algyő SK 1-0 (0-0).

Sándorfalva, műfüves pálya, 300 néző, vezette: Kőrösi János.

Sándorfalva:

Vasas - Grósz, Lippai, Túri, Gémes, Molnár, Mihalkó M., Duba, Mihalkó D. (Szanka 91'), Bitó A. (Kiss P. 46'), Mihalkó G. Vezetőedző: Tóth János.

Algyő:

Tombácz - Szigeti, Gábor, Koza, Daróczi, Balogh Á., Takács R., Hegedűs, Balogh N. (Orosházi 76'), Bodgán (Kiss B. 76'), Hadár (Gonda 80'). Vezetőedző: Takács Zoltán.

Gólszerző:

Mihalkó M. (73')

Kiállítva:

Takács R. (41') Tóth János:

"Örülök annak, hogy újabb rangadót sikerült megnyernünk. Külön szeretném kiemelni Mihalkó Mátét, s gratulálni neki ehhez a fantasztikus gólhoz, ilyen megmozdulásokért érdemes focimeccsekre járni."

Takács Zoltán:

"Csapatom nagyszerűen küzdött, sajnos azonban a ötvenpercnyi emberhátránnyal nem bírtunk megbirkózni. Sajnálom, hogy egy ilyen rangadóba a játékvezető így belenyúlt, jogtalannak tartom a kiállítást, s ez meghatározta a mérkőzés végkimenetelét. Le a kalappal a hősiesen küzdő srácok előtt, egy döntetlenre rászolgáltunk volna."

93. perc:

Kiss Péter csúsztatott meg egy centerezést, a labda a hosszú mellett szállt el. Ezt követően vége a mérkőzésnek, a Sándorfalva nyerte a rangadót. Sokáig úgy tűnt, a precíz játék pontot érhet az Algyőnek, ám egy kiállítás, majd a második felvonásban egy zseniális egyéni villanás végül a hazaiak javára döntött. Gémesék így üldözhetik tovább a Mórahalmot.

91. perc:

Mihalkó Dávid helyére Szanka Roland érkezett a hazaiaknál. Ügyesen lassítja a játékot a Sándorfalva, az algyői térfélen tartva a zsugát.

90. perc:

A felgyógyult Gémes kapott remek indítást, de nem tudott élni vele.

87. perc: Az újabb sándorfalvi akciónál Kiss Péter ugratta ki Gémest, aki lágyan ívelte a hosszú sarokra. Tombácz nem érte el a labdát, ami azonban mellé hullott. Az esetnél Gémes lent maradt, így most a vendégek reklamálhattak időhúzást... 85. perc: Ismét a Kecskemétről visszaigazolt futballista kevergetett, aki nagyon él a második félidőben. Egészen az alapvonal közeléig tört előre, majd visszagurított az ötös és a tizenegyespont közötti területre, ám az algyőiek szerencséjére senki sem kísérte a támadást, így odalett a lehetőség. 84. perc: Mihalkó Máté cselezgetett a büntetőterületen belül, majd ütközött, s elesett. A játékvezető továbbot intett, nem törődve a hazaiak tiltakozásával. 81. perc: Kapu előtti kavarodás után a kapufán csattant egy algyői kísérlet, majd Orosházi lövését fogta Vasas. Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki! 80. perc: Újabb algyői csere: Gonda Attila váltotta Hadárt. 77. perc: Gémes ravaszul a hosszú felső felé csavart szögletét a levegőben úszva tornázta ki Tombácz kapus. 76. perc: Kettős cserével igyekezett frissíteni Takács Zoltán: Bogdán és Balogh N. helyére Kiss Bence és Orosházi Dániel érkezett. 73. perc: GÓÓÓL 1-0! Eredményt hozott a nyomás, érvényesült az emberfölény, vezetést szerzett a Sándorfalva. Mihalkó Máté 40 méterre a kaputól kapott labdát, gyakorlatilag kicselezte a védelmet, négy-öt embert küldött el, majd elfektette Tombáczot, s a jobb sarokba helyezett. Gyönyörű egyéni teljesítmény volt! A 24 éves futballista, akit télen Kecskemétről igazoltak vissza, ötödik találatát érte el a bajnokságban. 69. perc: Balogh Norbertnek is orvosi ellátásra volt szüksége, a hazaiak a történtekben szándékosságot vélnek felfedezni, s időhúzást reklamáltak most már. Molnár Dániel veszélyeztetett közben egy távoli lövéssel, a lapos és erős kísérlet azonban nem fogott ki Tombáczon. 65. perc: Gábor sérült meg, ápolni kellett, kilenc emberrel küzdött két percen át az Algyő, de átvészelték ezt a periódust is. Aztán alig hogy visszatérhetett a rutinos védő, máris minden tapasztalatára szükség volt ahhoz, hogy blokkolni tudja Gémes lövését. Jelentjük, megtette. 62. perc: Gémes Bence cselezte magát az alapvonalig, megverte Hegedűst, éles beadását a berobbanó csatárok elől húzta le Tombácz. Megélénkült a mérkőzés, most sokkal élvezetesebb futballt láthatunk, mint az első játékrészben. Más kérdés, hogy ehhez kellett a kiállítás is, így összességében az Algyő aligha örül ennek a fordulatnak... 61. perc: Kijött a szorításból az Algyő, Bogdán és Hegedűs vezérletével vezetett oldalsó akciókat, melyek az utolsó passzokon haltak el. 57. perc: Jelentős fölényt harcolt ki a hazai együttes. Egy jobb oldali beadást Gábor röviden bólintott ki, Duba Tamás 14 méterről kapásból nagyszerűen lőtt, Tombácz bravúrral óvta meg kapuját a góltól. A vendégek portása ezt követően is nagy magabiztossággal látta el feladatát, pedig több veszélyes ívelés is érkezett ketrece felé. Az emberelőny most érezteti hatását, Gémes Bencéék rendkívüli módon beleerősítettek. 52. perc: 27 méterről, középről jutott szabadrúgáshoz a Sándorfalva. Ismét Mihalkó M. tüzelt, a sorfalról lepattant a bogyó, mely az oldalvonalon túl hagyta el a játékteret. 50. perc: Több lövést is feljegyezhettünk már. Előbb Mihalkó Máté 24 méterről alig csavart mellé egy szabadrúgást, majd válaszul Hegedűs Tibor 25 méteres, lendületes labdavezetés után szitáló löketet eresztett meg, mely a kapu közepébe tartott, ám Vasas Gábor biztosan állta útját. Ismét következett a hazai gárda: egy a ketrec előtt megtolt labdát Gémes Bence húzott rá, ám az egyik védőn erejét vesztette a próbálkozás, Tombácz Róbert így vetődve elcsíphette a saroknál. 46. perc: A létesítmény melletti Platán sörözőből kihallatszó dobszóló vezeti föl a folytatást, remek hangulatot teremtve. Az Algyő kezdte a második félidőt. A szünetben a megsérült Bitót Kiss Péter váltotta, aki egy hete győztes gólt szerzett Vásárhelyen. SZÜNET45. perc: Az algyőieket érthetően megzavarta a kiállítás. Megnyomták a végét a hazaiak, többször próbálkoztak lövéssel a tizenhatoson belülről, ezeket a védőknek sikerült blokkolniuk. Jól jön a szünet a vendégeknek, az emberhátrány miatt rendezniük kell soraikat. 41. perc: PIROS LAP! Elszabadulni látszanak az indulatok. Takács Rolandot állította ki túlzott keménységért a játékvezető egyből pirossal. A meccsben egyébként nem volt benne ez a fejlemény. Az algyői játékos kétségkívül fejen találta ellenfelét, azon persze abszolút lehet vitatkozni, hogy szándékos volt-e a mozdulata... 38. perc: Ezúttal a vendégek próbálkoztak. Daróczi László lövése pattant föl egy emberen, Balogh Norbert ismételt, kísérlete mellé-fölé ment. Még mindig igaz, hogy rendkívül óvatosan és szervezetten futballoznak a csapatok. Mindenki arra vár, hogy a másik hibázzon. Kérdés, ki lesz majd, aki kockáztat kicsit, s megtérül-e ez. 31. perc: Három sándorfalvi szöglet és egy veszélyes löket jelezte most, a hazaiak nem elégedettek az állással. Az első kornert a hosszúra, magasan ívelte Bitó Attila, Mihalkó Dávid fejese egy védőt érintve pattant ki. A következő lapos beadást könnyedén vágták ki az algyőiek, majd harmadszorra a rövid sarkot célozták meg a sárgák, ezt is hárította azonban a védelem. Nem sokkal később Mihalkó Máté 16 méteres lövése egy védőn felperdült, Bitó Attila ugrott utána, át is piszkálta a kapus fölött, de nem tudta már irányítani, így fölé szállt a labda. 25. perc: Bogdán Péter lépett ki ígéretesen, sokan már felhördültek, de a bíró a lövés pillanatában lesen állította meg az algyői támadót. Egyébiránt továbbra is a mezőnyben, a két tizenhatos között gyűrik egymást a felek. 20. perc: Egy visszapasszt Balogh Norbert 26 méterről tűzött kapura. Jelentősen mellé és fölé szállt ugyan, de legalább próbálkozás volt, amit tapssal jutalmazott a vendégek kis tábora. A túloldalon Mihalkó Dávid akadt fönn az utolsó emberen, Gáboron. Ha sikerült volna átverekednie magát, beszámolhattunk volna az első ziccerről... 16. perc: Stílusosan, sok adogatással építkezik mindkét csapat. A vendégek kiegyenlítették a hazai fölényt, mezőnyjátékot láthatunk jobbára, komolyabb helyzet nem alakult ki, érezhető az óvatosság a srácokon. Nem is csoda, az ősszel is egy gól döntött, akkor a Sándorfalva javára... 11. perc: Enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki a hazaiak, mely két lövésben realizálódott. Az egyik Gábor Zoltán fejéről pattant szögletre, ez volt a jóval veszélyesebb kísérlet. Egyelőre magabiztosan áll a lábán az algyői védelem. 6. perc: Nagy iramban vágtak neki a csapatok, kiegyenlített küzdelmet hoztak az első percek. Ahogy mondani szokás, kóstolgatják egymást a felek. Gyors helyzetkép a tabelláról: 74 ponttal vezet a Mórahalom a 67 pontos Sándorfalva és a 62 pontos Ásotthalom előtt (utóbbiak ezekben a percekben a Tápét fogadják), a Dorozsma 57, az Algyő 56 pontot gyűjtött eddig. A szombati győztesek közül a Mórahalom feltehetően rettentően szorít most az Algyőnek, a Dorozsma pedig a Sándorfalvának... 1. perc: A hazai együttes kezdte a találkozót. 16.50: Köszöntjük olvasóinkat a megye I. vasárnapi rangadójáról! A műfű melege érezteti hatását Sándorfalván, nehéz percek várnak tehát a legényekre. Sárga felső, kék nadrág, fekete sportszár a hazaiak színösszeállítása, a vendégeké pedig fehér felső, kék nadrág és sportszár. Szépen gyűlnek a nézők, szurkolókból tehát nem lesz hiány.

Sorsdöntő rangadót rendeznek vasárnap a megyei I. osztályban! A második helyen tanyázó Sándorfalva a negyedik Algyőt fogadja abban a tudatban, hogy csak akkor marad komoly esélye a bajnoki címre, ha behúzza ezt az összecsapást. Mint ismert, a 30. forduló előtt 4 pont választotta el a tabellán a Mórahalmot és a Sándorfalvát, azzal a kiegészítéssel, hogy a listavezető együttes még nem töltötte le szabadnapját, tehát virtuális akár egyetlen pontocskának is tekinthető a differencia. Tóth Ákos legénysége ugyanakkor szombaton hatalmas lépést tett a hőn áhított aranyérem felé, miután idegenben verte 2-1-re a 2010-es bajnok Csongrádot. Így most 74 ponttal vezetnek, míg üldözőjüknek 67 pontja van. Bár három nehéz találkozó vár még Szőke Péterékre is, tehát badarság lenne pünkösdkor végeredményt hirdetni, annyi azért bizton állítható: Tóth János együttesének vasárnap csökkentenie kell a különbséget, ha nyomás alatt akarja tartani a halmiakat! Ez persze nem lesz egyszerű, hiszen az újonc Algyő - ha tavasszal néhányszor meg is botlott - 56 pontjával jelenleg az ötödik (hiszen szombaton megelőzte az 57 pontos Dorozsma), s az egyik üde színfoltja a megye élvonalának. Ráadásul akad is törleszteni valójuk a Sándorfalva felé, hiszen ősszel odahaza 1-0-ra kaptak ki tőlük, Bitó Attilának a 75. percben szerzett gólja döntött.