Labdarúgás: tiszaszigeti siker a csúcsrangadón + FOTÓK, TABELLA

2012. május 23., szerda

Hazai győzelem született a megyei III. osztály felsőházának szuperderbijén. A Tisza-Maros csoport bajnoka odahaza verte a Homokháti csoport aranyérmesét, s nyitottá tette a feljutásért folyó harcot.

Labdarúgó megyei III. osztály felsőház 2. forduló:

Tiszasziget SE - Gyálarét LSC 2-0 (0-0).

Tiszasziget, 150 néző, vezette: Somodi Imre.

Tiszasziget:

Apró - Csikós, Varga, Balog, Tóth (Zsifkovits 80'), Juhász, Licsauer, Illés T., Bódi (Kószó 46'), Purgel (Széll 90'), Buknicz. Edző: Kiss Róbert.

Gyálarét:

Molnár - Szőri, Illés A., Zahorán, Vér, Rabi, Csala, Barna, Magony, Mangó, Virág. Edző: Badényi János.

Gólszerző:

Purgel A. (71'), Kószó K. (91') Kiss Róbert:

"Gratulálok mindkét csapat játékosainak, ez a meccs színvonalában és iramában jóval erősebb volt, mint amit a megye III-ban megszoktunk. A nagyon izgalmas mérkőzésen győzelmi kényszerben futballoztunk, mert az Algyő II. ellen az utolsó percekben 3-1-ről engedtük pontot menteni az ellenfelet. Tudjuk, semmi sem dőlt még el. Szeretnénk feljutni a megye II-be, de ehhez további diadalok kellenek. Megyünk tovább, készülünk a következő erőpróbákra."

Badényi János:

"Nem jött jókor ez a rangadó, hiszen nem tudtunk teljes csapattal kiállni. Ennek következtében egyetlen lehetőségünk az maradt, ha biztonságos védekezésből vezetünk kontrákat. Az első félidőben ez nem sikerült, a hazaiaknak jóval több lehetőségük volt. A sors iróniája, hogy amikor végre az elképzeléseink szerint kezdtünk focizni, akkor kaptunk gólt, végül pedig egy bődületes lövés pecsételte meg sorsunkat. Gratulálok mindkét félnek, hiszen megye I-es színvonalú összecsapást produkáltak. Nem esünk kétségbe, hiszen három hazai találkozónk következik. Nemcsak a feljutás a célunk, hanem a rájátszást is meg akarjuk nyerni!"

6.Baks6105414-103

91. perc:GÓÓÓL 2-0! Eldőlt a mérkőzés! Két rövid passz után szöktették a fehér mezesek Kószó Krisztiánt, aki a tizenhatos vonaláról lőtt, mit lőtt: bombázott. A labda a jobb kapufáról vágódott át a másik sarokba, a bal kapufa tövénél jutott a hálóba. A 27 éves játékos hatodik találatát jegyezte a bajnokságban. Hatalmas az öröm hazai oldalon! Folytatásra már nincs is idő, a Tiszasziget nyerte a rangadót. Két kiváló csapat nagyszerű, az osztály átlagát jóval meghaladó színvonalú találkozóját a többet támadó együttes húzta be, így igen izgalmas lesz a felsőház soron következő négy fordulója. 90. perc: Egy lassú hazai csere: Purgel sétált le kényelmesen, Széll Balázs állt a helyére. 88. perc: Apró kapus üggyel-bajjal gyűjtötte be a labdát Mangó szögletét követően, a kavarodásban saját emberéről pattant a kapu felé a bőr, de túlélte a Tiszasziget. 87. perc: A hazaiak már az eredmény tartására törekednek, kapusuk hosszan időzött egy kirúgással. A vendégek igyekeznek nyomás alá helyezni ellenfelüket. 84. perc: Rohant a Gyála, s majdnem a késbe! Buknicz Zoltán óriási helyzetbe került, miután egy védő lába alatt elcsúszott a labda. Akár el is döntette volna a derbit, de nem tette. Addig várt, míg kilépett kapujából Molnár, s mellette már csak az oldalhálóba tudott lőni. 82. perc: Mangó szépen adott be jobbról, Magony Tibor háttal a kapunak a labda felé mozogva lágyan csúsztatott a hosszú felé. Apró kapus lassan indult utána, szerencséjére a bőr a háló tetején landolt... Ezután 25 méterről lőtt rá egy szabadrúgást Szőri, a sorfalról kipattanóból is ő ismételt, ám Molnár biztosan védett. Nagy lendülettel rohamoz most a Gyálarét. A vendéglátók végrehajtották második cseréjüket: Zsifkovits be, Tóth le! 76. perc: Sürgős lett a Gyálarétnek! Próbál támadásokat vezetni a vendégcsapat. Ám a hazaiak sem mondtak le az akciókról. Az imént szögletet ívelhettek be, Varga Zoltán ígéretes pozícióból bólintott, ám emberéről levágódott a zsuga. 71. perc:GÓÓÓL 1-0! Eredményre vezettek a próbálkozások, vezetést szerzett a Tiszasziget. A jobb szárnyon az alapvonalig futott Buknicz, az eléje kiinduló kapus mellett centerezett, a labdát közelről, estében sodorta a kapura a labdát Purgel Adrián! A 32 esztendős futballista (aki nyáron Mórahalomról igazolt át) tizenötödször volt eredményes a megye III. idei kiírásában, de talán mind közül ez volt a legfontosabb. 70. perc: Kószó zseniális labdával ugratta ki középen Purgelt. Kifutott elé Molnár, ám mielőtt a tiszaszigeti lőhetett volna, érkezett Csikós, s nagyot rúgott a játékszerbe, ami kis híján saját kapujába vágódott. Közel jártunk egy hatalmas öngólhoz, de ezt is megúszta a Gyálarét. Nem véletlenül ölelkezett össze Molnár és Csikós. 65. perc: Mozgósították erőtartalékaikat a csapatok. A Tiszasziget a vezető, illetve talán győztes gólért, míg a Gyálarét a minél stabilabb védekezésért tesz meg mindent. Egyelőre a vendégek elképzelése érvényesül, Purgelék előtt most korántsem adódik annyi lehetőség, mint az első félidőben. Mennek előre becsülettel, de nagyszerűen zár a gyálai védelem. Továbbra is sok a fault, villannak a sárgák. 59. perc: Látványos változás az első félidőhöz képest, hogy sajnos jóval több a szabálytalanság. A Tiszasziget közben újra magához ragadta a kezdeményezést, a Gyálarét pedig átadta a területet. Licsauer erős lövést eresztett meg az imént 28 méterről, szabadrúgásból. A vizes labda elsőre megtréfálta Molnárt, kiperdült a kezéből, ám gyorsan rácsapott, mielőtt bepiszkálhatták volna a gólra éhes fehér mezesek. 53. perc: Újra a vendéglátók: a csereként beállt Kószó a Kígyó térről vállalt el egy szabadrúgásra, gyengécske lövését a tizenhatos környékén stoppolták le a védők. 52. perc: Az elmúlt percekben jobbára a tiszaszigeti térfélen folyt a játék, különösebb veszély nélkül. 46. perc: Megkezdődött a második felvonás szűk tízpercnyi pihenőt követően. A tiszaszigeti csapat most a vizesebb térfélen rohamozhat. Bódi helyére Kószó Krisztián folytatja hazai oldalon. SZÜNET45. perc: Rendkívül látványos akciókat vezetett a széleken a Tiszasziget, a beadásokat üggyel-bajjal mentették a gyálai védők a fejelni készülő támadók elől. Ezután kitört a szünet! 41. perc: Bódi Tamás éles szögből próbálkozott, erős lövését kiöklözte Molnár. Az iramra és a színvonalra nem lehet panaszunk, egy gól azonban talán még inkább megélénkítené. Miközben erről számolunk be, Somodi játékvezető kér és kap is kis vizet a kispadról. 36. perc: Licsauer zúgó felső lécet lőtt szabadrúgásból 33 méterről, ezúttal tehát már közelebb járt a találathoz! A vendégek nem vártak lövést, így meglepte őket a kísérlet. Nincs szerencséje a Tiszaszigetnek, a Gyálarétet második alkalommal mentette meg a kapufa. 33. perc: Licsauer 28 méteres szabadrúgását játszi könnyedséggel kapta el Molnár. Lassan a félidő hajrájára fordulunk, s bár hatalmas iramban kezdtek a srácok, illetve akadtak helyzetek is, gólt még nem láttunk. Így bár a pályán inkább a hazaiak akarata érvényesül, az állás most a vendégeknek kedvez. Sok van még azonban hátra! 32. perc: Szögletekkel próbálkoznak a hazaiak. Az egyik kornert követően Purgel mintegy 6 méterről a ketrecnek háttal állva, sarokkal tette rá a labdát, Molnár szépen hárított. A túloldalon újra Mangó kavart, aki csatártársával, Virággal együtt állandó veszélyt jelent a tiszaszigeti kapura. 27. perc: Mangó végezhetett el szabadrúgást ezúttal a tizenhatos bal sarkáról. Szépen elcsavarta a sorfal fölött, de túl magasra szállt a bőr. Apró kapus biztosított, de nem kellett közbeavatkoznia. 26. perc: Komoly lehetőség adódott a fehér mezesek előtt: Bódi Tamás a balösszekötő helyén tört előre, a védője mellett is eltolta a labdát, ám mikor lövésre lendült a lába, Molnár Attila kapus lelopta onnan a játékszert. 20. perc: Egy szöglet után a magasra felugró Illés Tibor fejelt fölé. Továbbra is a Tiszasziget akarata érvényesül, ügyes háromszögelésekkel, rövid passzokkal közelítik meg az ellenfél büntetőterületét. S távolról is bátran tüzelnek, mint ebben a pillanatban Licsauer, kinek lövése a kapu fölé szállt. 15. perc: Ügyesen kombinálnak a hazaiak, sokkal többet birtokolják a bogyót, próbálják átjátszani a gyálarétiek védelmét, keresik a rést. A látogatók kicsit kivárásra játszanak, illetve kontrákra operálnak, ám eddig csak egy alkalommal jutottak el a tizenhatosig, ekkor Barna Gábort az utolsó védő állította meg. 11. perc: Továbbra is izgalmas, eseménydús, lendületes a csata. A nagy kedvvel játszó Purgelt 22 méterre a kapujuktól elütötték a gyálarétiek. Buknicz Zoltán állt a labda mögé, tökéletes technikai megoldással kivitelezett, remek lövése a felső lécen csattant! A másik oldalon Mangó öt védőn verekedte át magát, ám mikor ziccerbe került volna, valahogy elkanalazta előle a zsugát egy visszaérő tiszaszigeti. 6. perc: Alaposan nekiestek egymásnak a csapatok. Gyálaréti fölény után tiszaszigeti lövések. Az elsőt 25 méterről Licsauer Róbert eresztette meg, a középre tartó labdát a kapus könnyedén fogta. Ezt követően Purgel Adrián tört ki, s kavargatott a tizenhatoson belül, beadása egy védőről pattant a rövid sarok mellé. Molnár portásnak szerencséje volt, mert már elmozdult az ellenkező irányba... Válaszul Mangó Ferenc a bal oldalon hosszan vezette a játékszert, végül szögletre szerelték. 1. perc: Neonzöld-feketében a vendég Gyálarét, a Homokháti csoport győztese, a felsőház éllovasa. A Tisza-Maros csoport bajnoka, a felsőház második helyén tanyázó hazai Tiszasziget pedig fehér felsőben, kék nadrágban és fehér sportszárban. Mindkét együttesben számos tapasztalt, kipróbált, magasabb osztályokat is megjárt harcos. A Badényi-gárda kezdte az összecsapást.

17.15: A megye egyik legszebb sporttelepén kerül sor a derbire. A bejáratnál az új öltözőépület előtt egy csinosan kialakított eresz, alatta a szurkolók kedélyesen büféznek. A gyepszőnyeg tökéletesnek mondható. Foltokban mély azért a talaj, a keddi csapadék tehát hagyott nyomokat. Tömény izgalom várható, hiszen még öt együttes feljutási álmokat dédelget a felsőházban. Ha ma a Gyálarét győz, gyakorlatilag csak a második helyért lehet harc a következő négy fordulóban, amennyiben viszont hazai siker születik, akkor igencsak összetömörül a mezőny. Feszült várakozás jellemzi mindkét legénységet. A felsőház küzdelmeinek első fordulója után a 15 ponttal éllovas Gyálarét és a 9 ponttal második Tiszasziget foglalja el a feljutó pozíciókat. Hatalmas azonban a harc, még a többiek sem tettek le arról, hogy elkapják a vezető duót. Éppen ezért egyik fél sem hibázhat!