Labdarúgás: fiatalok góljaival verte a SZVSE a Balástyát



Az utóbbi időkben egyre jobb formát mutató sereghajtó legyőzése nem okozott gondot a fiatal szegedi alakulatnak.
A 30 pontjával nyolcadik Szegedi VSE a 10 ponttal utolsó, azaz tizenhetedik Balástyát látta vendégül szombaton a megyei I. osztály 27. fordulójában. A hazaiak rendkívül elszántan léptek pályára, javítani akartak, hiszen szerdán két szép győzelmet követően szakadt meg sikersorozatuk a röszkei vereséggel. A sereghajtót pedig
Hódi Mihály
igencsak összekapta tavaszra: ezt az utóbbi hetekben azzal igazolták, hogy nyerni tudtak Tápén, s a Mórahalom csak 1-0-ra, az Ásotthalom pedig 2-1-re verte őket Balástyán, az aranyesélyesek tehát igencsak megszenvedtek velük. A vendégeket egyébként a visszavágás vágya fűtötte, hiszen az ősszel emlékezetes meccsen kaptak ki 9-1-re (!) a vasutasoktól... A szombati találkozón többnyire a szegediek akarata érvényesült, ők játszottak jobban, veszélyesebben, míg a vendégek ezúttal kevésbé szép arcukat mutatták, még ha a végeredményen ez talán annyira nem is mutatkozott meg. A SZVSE vezetését a szünet után ugyan még kiegyenlítették a balástyaiak, ám az azt követően érkező két újabb találatra a végén csak eggyel tudtak felelni. Hazai oldalon a sérült
Hegyesi Zsolt
ismét nem állhatott rendelkezésre, ám villogtak a fiatal tehetségek:
Szalma Gergely
kétszer,
Papp Ádám
egyszer volt eredményes. Papp az első felvonás hajrájában szemfülesen érkezett egy a kapus által kiejtett labdára, s közelről varrta be. A második gólnál
Márki Kornél
a bal oldalon ment el, ügyesen adott be, s Szalma egyből a hálóba belsőzött. A harmadik találatot ha lehet még szebb akció előzte meg: hátulról indult a támadás, egészen a tizenhatosig jutottak a vasutasok, Szalma pedig nem teketóriázott, kilőtte a jobb alsót. Összességében teljesen megérdemelten győzött 3-2-re a hazai gárda.
Szamosvölgyi Zoltán
, a klub legendás futballistája portálunknak úgy összegzett: nem volt túlságosan magas színvonalú az összecsapás, ugyanakkor kiemelendő, hogy a hazai gólokat remek egyéni villanások, szép technikai megoldások előzték meg.
A megyei I. osztály 27. fordulójában:
Szegedi VSE - KSE Balástya 3-2 (1-1).
Szeged, SZVSE-stadion, 100 néző, vezette: Csöngető Endre.
SZVSE:
Weszelovszky - Báló R. (Nagy Á.), Hegyesi Á., Ágoston, Nagypál, Szalma, Papp Á., Márki (Mazula), Simon, Dürgő, Bódi (Busa). Vezetőedző: Kántor Ferenc.
Balástya:
Reguli - Kailinger, Bosánszki Zs., Bosánszki M., Magyar (Böröcz), Kozó, Zámbori, Batancs, Kis Szabó, Mészáros, Szél. Vezetőedző: Hódi Mihály.
Gólszerzők:
Szalma G. 2, Papp Á., illetve Szél R., Mészáros F.
Jók:
Szalma G., Papp Á., Ágoston P., Hegyesi Á., illetve Zámbori G., Bosánszki M., Mészáros F. Kántor Ferenc:
"Az elmúlt hosszú hétvége meglátszott a csapat összpontosításán, ennek ellenére is megérdemelten nyertünk."
Hódi Mihály:
"Megérdemelten győzött a hazai csapat, mi az idény leggyengébb teljesítményét mutattuk."