Kosárlabda: A gála elmaradt, nyert a Kosársuli az NB I/B-ben

2012. május 6., vasárnap

Sikerrel vette az NB I/B csoportos férfi kosárlabda bajnokság alsó házi rájátszásának második körét az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli.

A vásárhelyiek az elmúlt heti 26 pontos idegenbeli győzelem után pénteken este hazai pályán szoros mérkőzésen ugyan, de újra legyőzték a Tiszaújváros csapatát, így a 13. helyezésért játszhatják a befejező kör párosmérkőzését.

Schéda Martin

középtávolról szerzett kosarával kezdődött a találkozó, de a vendégek egyik centere,

Lajsz

azonnal egyenlített, sőt

Mohácsi

a dupláját követően értékesített büntetőjével átvette a vezetést a Phoenix (3.perc: 4-5). A következő percekben a hazaiak bedobója,

Vas Péter

előbb távolról dobott egy duplát, majd a nevéhez fűződött a találkozó első triplája, ezt követően pedig értékesítette a javára megítélt büntetőket is, miközben a vendégektől csak

Tóth Tamás

tudott pontot szerezni (6.perc: 11-7). Lassan csordogáltak az események, mindkét oldalon sokat hibáztak a játékosok.

Mócsai

beállításával kissé felpörgött a játék, Vas pedig megismételte a dupla-tripla kombinációját és máris tíz ponttal vezetett a Kosársuli (9.perc: 19-9). A negyed utolsó percében Lajsz és

Benőcs

kosaraival azonban hét pontra csökkent a hazai előny. A szenzációsan dobó Vas Péter triplájával kezdődött a második negyed, a hazaiak játékosa ekkor már 15 pontnál járt. Az újvárosiaktól szinte csak Lajsz Gergely tudta tartani a lépést a hazaiakkal, ő viszont becsülettel tette a dolgát, a második negyed elejéig már tíz pontot szorgoskodott össze (14.perc: 25-17).

Kukla

centerkosara után

Pöstényi

is bedobta az első vendég triplát. Sok volt a hiba, eladott labdák és rossz dobások jellemezték a negyed közepét. A játékrész utolsó három perce szerencsére ismét a kosárlabdáról szólt, Lajsz és Tóth T. duplái között Vas Péter ismét kintről célzott jól, majd Kóthay triplájára Schéda közelről válaszolt (19. perc: 34-27). Az utolsó másfél perc azonban kizárólag a vendégeké volt, akik

Sebők

és Mohácsi duplája után Kóthaynak az utolsó másodpercben dobott triplájával ki is egyenlítettek (34-34). A nagyszünet utáni közel kétperces gólcsendet a vendégek fiatal centere, Mohácsi törte meg és ezzel a kosárral hosszú idő után ismét vezetett a Tiszaújváros (22.perc: 34-36). A következő percekben felváltva estek a kosarak, a hazai oldalon elsősorban Vas és Schéda, míg a vendégeknél Mohácsi és Lajsz húzta a csapata szekerét (26.perc: 47-43). A negyed hajráját ezúttal nem rontották el a hazaiak, elsősorban Mócsai és Schéda játszott ponterősen, de a náluk is fiatalabb

Czuprák

is jókor talált be, így 53-50-ről 60-52-re elment a Kosársuli. A tiszaújvárosiak azonban nem adták fel és a záró negyed elején Lajsz és Mohácsi kosarával négy pontra csökkentették hátrányukat. Időt is kért

Elek András,

a hazaiak mestere, de hiába.

Réti András

közelijével folytatódott a találkozó, amikor Vas Péter két pontos közép-távolival megpróbálta lehűteni a vendég reményeket (33.perc: 62-58). Az újvárosisak ekkor már nem az összetett győzelemért, hanem saját önbecsülésükért játszottak. Mohácsi és Pöstényi remekelt és öt perccel a vége előtt már ismét náluk volt az előny (66-67). Vas Péter azonban ezen a napon egészen kiválót produkált, ami egy újabb tripla-dupla variációt jelentett (71-67). Az utolsó két percben a vendégek megpróbáltak legalább győzni Vásárhelyen, ezért erőltették a kinti dobásokat, de Tóth T., Pöstényi és Mohácsi is hibázott, így a vásárhelyiek kettős győzelmet aratva a 13-dik, míg az újvárosiak a 15-dik helyezésért játszhatnak tovább. A Kosársuli ellenfele a vasárnap délután sorrakerülő Kecskeméti Főiskola - Veszprémi Egyetem találkozón dől el. Az első mérkőzést a kecskemétiek 26 ponttal nyerték Veszprémben.

Kosárlabda NB I/B rájátszás a 13-16. helyért második mérkőzés:

EnterNet Vásárhelyi Kosársuli - Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 78-74 (20-13, 14-21, 26-18, 18-22)

Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: Vétek, Lövész, Radnóti.