Nemzeti Konzultáció

Kézilabda: elsöprő KSZSE-győzelem a Jászságban + FOTÓK

Legutóbb a sereghajtó otthonába lépett pályára a KSZSE és a papírformának megfelelően magabiztos játékkal gyűjtötte be a két bajnoki pontot.

A szegedi csapat hamar faképnél hagyta a vendéglátókat és 7-1–re elhúzott, azután viszont túlzottan is megnyugodva hagyta hogy, a lelkes jászok felzárkózzanak. A második félidőben ismét nagyobb sebességre kapcsoltak a vendégek, így végül kialakult a várt eredmény.

Velük szemben a juniorok kemény meccset vívtak a berényiekkel, s csak nagy csatában sikerült diadalmaskodniuk.

Női kézilabda NB II Délkeleti csoport 19. forduló:

Jászberényi TF DSE – Kézilabda Szeged SE-Algyő 15-28 (8-11)
Jászberény, 120 néző. Vezette: Bajusz Zs., Ubornyák Z.
KSZSE: ALMÁSI – GRANDJEAN 4, Forgó 3, HOMOKI 4, POCSAI 9, Horváth 2, Miklós. Csere: SZALMA (kapus), Gombos 1, Kormány 3, Török 1, Kis, Német, Tótváradi. Edző: Marosán György.
Hétméteres: 3/2, ill. 4/2.
Kiállítás: 8 perc. ill. 12 perc.

Marosán György: “Győzelmünk nem forgott veszélyben, a mérkőzés első percétől vezettünk, azonban támadásaink zömében nem az általam várt dinamikával folytak, ezért maradt bennem némi hiányérzet.”

Junior mérkőzésen:

Jászberény – KSZSE-Algyő 29-30 (16-14)
KSZSE: Mészáros – Gombos 1, Kis 3, NÉMET 5, TÓTVÁRADI 7, Horváth 6, DEÁK 4. Csere: ALMÁSI (kapus), Sebestény 5, FORGÓ, Speth, Bernátsky. Edző: Marosán György.
Hétméteres: 5/4, ill. 3/2.
Kiállítás: 8 perc, ill. 12 perc.

Marosán György: “Megizzadtunk a győzelemért a jászberényi sportcsarnokban. Jövő héten a bajnoki címet eldöntő rangadón ennél koncentráltabb, alázatosabb játékra lesz szükségünk.”