Futsal: pokoli küzdelemben győzte le a Bikákat az UTC + FOTÓK

2012. május 7., hétfő

Hihetetlen izgalmak közepette győzte le a bajnoki negyeddöntő második meccsén az UTC a Gödöllői Bikákat, így csütörtökön készülhet a mindent eldöntő harmadik meccsre.

A tétet nyomatékosítva szinte nekiesett ellenfelének az UTC az első félidőben, a vendégek alig tudtak kiszabadulni a hazaiak szorításából. Ennek ellenére a helyzetkihasználás terén remekeltek, hiszen szinte első komoly helyzetükből gólt értek el

Ughy Márk

révén, ám

Dürgő Péter

szemfüles lövése nyomán pillanatokon belül jött az egalizálás (1-1). Nem csökkent a nyomás a Bikák kapuján, s az iszonyatos UTC-fölényt

Koncz Zsolt

távoli lövése váltotta gólra (2-1). Ám mielőtt örülhettünk volna Ughy ismét helyzetbe került, és hiába próbálták szerelni, estében szinte az alapvonalról emelt a bravúrosan védő

Tombácz Róbert

kapujába (2-2). Szünetig szünet nélkül nyomott az UTC, több ígéretes helyzetet is sikerült kidolgozni, ám az utolsó pillanatban mindig közbecsúszott egy apró hiba, vagy éppen

Hegedűs Ferenc

védett bravúrral.

Fordulás után jobban meg tudta tartani a labdát a vendég csapat bizonyos periódusokban, ám a hazai szurkolók által is feltüzelt újszegediek jutottak ismét előnyhöz Koncz Zsolt elképesztő bombája után. Izzott-parázslott a meccs ezután: a számos, az UTC javára be nem fújt fault után szabadrúgást kapott az ellenfél, és azonnal ki is használták Vidák Balázs révén (3-3). A paprikás ütközet hangulatában Hernády Márk és Bullás Imre őrizte meg hidegvérét a félidő derekán egy szép akció során, s utóbbi gyönyörű emelésével ismét a hazaiak jutotak előnyhöz. Fáradtak a Bikák fizikailag és fejben is: Nagy Roland húzta vissza a gólhelyzetben kiugró Puskás Csabát, így azonnal mehetett zuhanyozni a 33. percben. Az emberelőnyt nem sikerült kihasználni, ez jelezte, fáradnak a hazaiak is, hiszen óriási iramot diktáltak az ellenfél kifárasztására. A 36. percben a Gödöllő lehozta kapusát is az egyenlítésért, létszámfölényben támadva, ám a fegyelmezetten záró szegedi védelmet nem sikerült feltörniük. A labdaszerzéseket azonban ők is tudták hatástalanítani, igaz általában szabálytalanul, amik miatt két büntetőt is lőhetett az UTC - ám Koncz löketét előbb védte Hegedűs, majd mellé suhintott a rutinos labdarúgó. Az ellenfél kapuslehozatalakor megszokott szegedi, üres kapus gól azonban nem maradt el végül: pár másodperccel a lefújás előtt Trucz Zsolt szerzett labdát és szinte a gólvonalig gyalogolt vele, így 5-3-ra diadalmaskodtak az újszegedi torreádorok a Gödöllői Bikák felett, ezzel kiharcolva, hogy a négy közé jutás a harmadik, idegenbeli meccsen dőljön el, csütörtökön. Nem csak az UTC és a Gödöllő játszik harmadik meccset: a Haladás legyőzte a Berettyót (8-4), és a DEAC is az Aramist (3-1), így ott is lesz mindent eldöntő találkozó. A Rába ETO magabiztos győzelme a Vasas otthonában (10-3) viszont azt jelenti, hogy a bajnoki címvédő a papírformát érvényesítve bejutott a legjobb négy közé.

Férfi futsal NB I rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés:

UTC Futsal Team - Gödöllői Bikák 5-3 (2-2) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Medovarszki, Viczián, Benyovszki. UTC: Tombácz - Hegyesi, Koncz, Trucz, Hernády. Csere: Puskás, Bullás, Bitó A., Juhász, Pataki, Dürgő, Béry (kapus). Edző: Brinszky Adrián. Gödöllő: Hegedűs - Ughy, Szente, Jenei, Vidák. Csere: Baranyai, Nagy R., Simonyi, Schrancz, Frank, Ács (kapus). Játékos-edző: Szente Tamás. Gólszerzők: Dürgő (6'), Koncz (11', 22'), Bullás (31'), Trucz (40'), ill. Ughy (5', 11'), Vidák (28'). Sárga lap: Trucz (37'), ill. Baranyai (38'), Jenei (39'), Vidák (40'). Kiállítva: Nagy R. (33') Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1-1. Brinszky Adrián: "Mindenféle forgatókönyvre számít az ember, de mindig meglepődöm, hogy lehet tovább fokozni az izgalmakat. Szeretnénk ezt folytatni, ami azt jelentené, hogy továbbjutottunk a legjobb négy közé. Annyi esélyünk volt, hogy ezt a meccset be kell húznunk itthon. Ez sikerült most már csak az a nagy kérdés, hogy csütörtökön milyen kerettel mehetünk Gödöllőre... De egyelőre örülünk a sikernek, mert a srácok mindent megtettek érte."

További eredmények:

Admirál-Haladás VSE – MVFC Berettyóújfalu 8-4 (2-2) A párharc állása: 1-1. Vasas 1988 Déli Futsal – Rába ETO FC 3-10 (0-5) Továbbjutott a Rába ETO kettős győzelemmel, 18-3-as gólkülönbséggel. DEAC Futsal Club – Colorspectrum Aramis 3-1 (1-0) A párharc állása: 1-1.

40' GÓÓÓÓÓÓL!!!!! 5-3! Labdát szerez Trucz és Hernády, Zsolti viszi kapura, 2 mp-vel a vége előtt begurítja!!! 5-3!!! Itt is lesz 3. meccs, ahogy a Berettyó is, és az Aramis is erre kényszerült ma este! 40' Labdaszerzés után nem tudunk élni a lehetőséggel. Simonyi marad üresen, közelről ismét fejbelövik Tombáczot! Ballack üres kapura, ez is mellé... Ughyt védi Tombácz! 19 vissza Bikák-szöglet. 39' Hernádyé a 4. UTC-fault. Aztán Ballack szerezne labdát, Baranyai löki fel, Jenei kap sárgát. Újabb tízes, Koncz mellélövi... Jenei szélről, Tombi fölé tolja. Megint a Bikák javára fújnak. Jenei zúgó kapufája nyomán hűl el a vér ereinkben... Újabb időkérés. 38' Hegyesi rombol, Simonyi nehezen boldogul a vészkapus szerepkörben? Zavarba hozzák a fiatalok. Lőne, Ballack blokkol, plafon. Ismét ugyanaz, most szöglet. Baranyai kezez félpályán muszájból, ez most már tízméteres! Hegedűs kivédi! Tombácz nagy kirúgás Truczé, nem tudja átvenni rendesen. Visszajön a vészkapus Simonyi. Használjuk ki, gyerekek! 37' Tombácz kirúgása most mellé megy az üres kapunak. A bírók nagyon tolni látszanak a vendégek szekerét, csak nem akarnak faultot fújni, pedig volt már három is... Persze ellenkező esetben Trucznak még lap is jár... 36' Kiegészül az ellenfél, nem sikerült kihasználni a fórt. Puskás akrobatikus mozdulattal tartana benn egy labdát, de leesik a fejéről... Újabb vendég fault, a szabadrúgás nem sikerül. A sporttársaknak nem tűnik fel, hogy előbb kezeznek a vendégek, aztán Hegyesit lökik ki a pályáról... Időt kér a Gödöllő. És lehozzák Hegedűst, Simonyi megkülönböztetőben. Ez két hete nagyon nem jött be. 35' Koncz gurít keresztbe, Dürgő a kapufától mellé perdít. de még tart az emberelőny. Hegedűsé a beadott labda. 34' Létszámfölényt gyakorolhat az UTC, monoton dübörögnek a dobok. Keressük a rést a Bikák pajzsán. 33' Fáradnak a Bikák? Újabb sorcsere náluk. Frank Péter emel keresztbe, Ughy feje nincs olyan magasan. Nagy Roland rántja vissza a gólhelyzetben kiugró Puskást, piros lap! Időt kérünk a szabadrúgás előtt. 2 perc emberelőny, Koncz a szabi mögött, 8 méterről lőhet. 32' Jenei ökleli fel Ballackot mint egy bika, 2-4 a faultok aránya oda. Kőkemény meccs! Koncz és Hernády bombázza a kaput, mindkétszer elképesztő bravúrokat mutat be a kapus. 31' Hegyesi ment Szente elől. 31' GÓÓÓL!!! 4-3! Hernády szerez labdát, végigmegy, adja Bullásnak a kapu előtt, elfekteti a kapust, aztán könnyedén átemeli felette! 4-3!!! 31' Hernády ment egy gödöllői indításnál szögletre. 30' Puskás nem tudja kihozni a labdát, nem lel társat, jöhet a Gödöllő. Aztán a labdával a Bikák szorulnak vissza. Senki nem mer kockáztatni. Hegyesit ütik-vágják, másodikra fújják le. Bitó 12 méterről jobbról suhint mellé. 29' Trucz Pusi labdájából nem tud gólt lőni. Igazi katlanhangulat a sportcsarnokban, rohamoz az UTC. 28' GÓÓÓL... 3-3. A szabadrúgás után nagy gólt lő egy gödöllői, Vidák Balázs, 3-3. Tombácz és Koncz reklamál, joggal, de hiába. 28' Patakit úgy felöklelik, hogy csak lesünk, aztán azon is, hogy néma a síp. 27' Pataki és az új cipők is a pályán. Koncz gyönyörűen ment a gólra éhes Ughy elől, aki jóllakhatott volna már... Hegedűs védi Puskás bombáját, marad nálunk. 26' Hegyesi szereli Baranyait. Aztán fellökik, nem fúj a bíró előnyszabály miatt, Dürgő lövését védi Hegedűs. 25' Hegyesi épp csak lemarad a keresztbe jövő passzról ajtó-ablak helyzetben. 3 a 4 ellen támadunk, Dürgő biztosít hátul. 24' Most Koncz rombol. Nagy Roland lő, mellé-fölé. Nagy lő, nagyot véd Tombácz lábbal a hosszú sarok előtt! 23' Bullás is érzi, messziről zavarba hozható Hegedűs, de lapos löketet védi a hálóőr. 22' Bullás, Puskás szép kényszerítője után Imre helyzetben, de nem értik meg egymást Hernádyval. 22' GÓÓÓÓL!!!! 3-2! Koncz Zsolt akkora gólt zúdít a léc alá 15 méterről, hogy alig hiszünk a szemünknek! 3-2! 21' A vendégek kezdik a második játékrészt. Hernády hamar labdát szerez, kivezeti. Zavarba hosszuk a Bikákat, nem tudják kihozni a lasztit. SZÜNET! Parketten a Creative Dance Crew táncoslányai. 20' Schrancz iramodik meg, Tombi nagy nehezen tisztáz előle. Őrült kapkodás. Schrancz gyenge rövidsarkos gurítását szögletre menti Tombácz. 19' Jenei szerzett labdát, rávezeti Tombáczra, aki kivetődik, fejbe kapja a löket... Meg is szédült, ápolás. Lejön, vetkőzik Béry, de jön vissza mégis Tombácz. Jenei repül be valahogy, a labda kimegy, hevesen reklamálják a hatost a vendégek, de nem kapnak büntetőt. Vélhetően megcsúszott Jenei. Hegyesi rohamoz a labdát, elveszíti-visszaszerzi, majd fellökik a szaggatottnál. Trucz a védőbe lövi a szabadot. Koncz suhint mellé, mindenki gólt reklamál. 18' Tombi hárít ismét. Hegyesi futtából lő 11-ről jobbról, nagyot véd Hegedűs. Hamar eladja a labdát a Gödöllő az ellenakciónál. 17' Baranyai ment újabb szögletre hegyesi elől, aki Tóth Attila helyén helyezkedik a kapu előtt. Aztán még egy sarokrúgás, mentenek most is. Hero passzát gyönyörűen veszi le Trucz, egyedül szélről a kapussal szemben, Bullás rosszul veszi át... 16' Ezer fokon izzik a csapat, fárasztják a Bikákat, mint a jó torreádor. Ollé! Tombi véd! Rombolják a vendégek a hazai akciókat. Hernády lökete után korner. 15' Hernády csíp el egy labdát, kinn a kapus, de nem tud lőni a bajai. Időt kérünk. 14' Vidák szerez labdát, azonnal lő, Tombi hárít bravúrral, felszabadít Hero. 13' Aztán márt a másik oldalon helyzetben, de tisztáznak előle. Nyomás alatt a Bikák, alig volt helyzetük, de abból kettőt belőttek. Dürgőt öklelik fel, de most nincs síp... 12' Simonyi egy bal oldal oldalberúgás után blokkba lő. Dürgő kap egy könyököt labdaszerzés után, pedig van már neki kettő, 3-2 a faultarány. 11' GÓÓÓL... 2-2. Ughyt gyötri Koncz, de nem tudja szerelni, ő meg estében Csikar-szögből nyúl alá a labdának és beemeli a hosszú alsóba... 2-2. 11' GÓÓÓL!!! 2-1! Koncz gondol egyet, 10 méterről bombáz és benn van ez is! 2-1! Időt kér a Gödöllő. 10' Bullás szögletet harcol ki, aztán Hegedűs Ballack lábáról szedi le a Selectet. Trucz szerez labdát, passzol Hegyesinek, akinek a labdája is és a lába is elakad a kapusban. 9' Bullás lő, kipattan, kiadja jobbra Trucznak aki tiszta helyzetben nem lő, a bepasszt fogja Hegedűs. 8' Hernády iramodik meg, szerelik, aztán egy lövés, mellé. Trucz szerel keményen, 3-1 a faultarány ide. Tombácz védi Simonyi nagyon erős lapos szabadrúgását. 7' Jenei labdája megy mellé. Nagyon nyom az UTC. Bullás ment szépen. 6' GÓÓÓL!!! 1-1! Dürgő Péter gondol egyet, lő a szaggatottról balról, benn is a hosszúban! 1-1! 6' Bullás is a pályán, épp tőle szedik el a labdát a vendégek. 5' GÓÓÓL... 0-1. Baranyai játssza tisztára magát a bal oldalon, bead középre a kapufánál érkezik Ughy lába, 0-1... Két hete is így kezdődött... 5' Nagyon agresszíven támadják le a mieink a Bikákat. 4' Dürgő és Puskás a pályán. Négy dobbal dübörög a nyolcfős ultratábor. Dürgő ígéretes helyzetben, de elmegy a talpa alatt a labda. 3' Nem nagyon tud kibontakozni vendég akció, nagyon beszorítja az UTC a Bikákat. Gödöllői szöglet jön, mire leírjuk. Koncz blokkolja Schrancz löketét, majd az ellenattak végén Hegyesi lő közelről Hegedűsbe. 2' Letámad az UTC, Hernády szerez majdnem labdát. Vidák bepasszát higgadtan hozzuk ki, aztán Hegyesi, majd Hernády lövését védi Hegedűs. 1' A mieink kezdik a találkozót. Hajrá! Hegyesi máris helyzetben a kapu előtt, szögletre mentenek a Bikák. Aztán nagyot kell védenie a gödöllői kapusnak. 19.00: A kezdőrúgást az RTE ifjú tehetsége, Gémes Máté végzi el, akinek ma van a 11. születésnapja. Az UTC tiszta fehér szerelésben a mezen fekete díszítményekkel, a Gödöllő sárga mezben, fekete nadrágban és sportszárban játszik. 18.55: Kezdődnek a bemutatások, a mieinket a szokásos hangerővel köszönti a lelátó, jóllehet most kevesebben vannak mint általában. 18.50: Érkeznek a szurkolók is, az ultrák már elfoglalták megszokott helyüket a G szektorban, nem hiányoznak a kötelező segédeszközök - dob, duda, kereplő - sem. 18.40: Pályán a Bikák is, ők is izzítják a lábakat. A Gödöllőn az UTC-nek szinte a szemét is kivédő Ács Gábor most nem lesz kezdő, nálunk Tóth Attila sérült. 18.35: Pályán a mieink, kezdik a bemelegítést a srácok. Egy órával ezelőtt a csarnokba jövet összefutottunk Pataki Sándorral is, mint megtudtuk tőle, ma este új cipőt fog avatni - reméljük gólokkal! 18.30: Két negyeddöntő már tart, illetve a harmadik ezekben a percekben kezdődik Debrecenben. Az első körben minden hazai pályán játszó csapat győzni tudott, a miénken kívüli három találkozóból kettőn papírforma szerint a Győr és a Berettyóújfalu várhatóan már ma este bejut a legjobb négy közé, a harmadikon a DEAC-nak azonban jó esélye van kiegyenlíteni a szezonban sokat botladozó Aramisszal szemben. 18.25: Ma nyerni kell! Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból, ahol bő félóra múlva a továbbjutási remények életben tartásáért lép pályára az UTC futsalteamje! Az ellenfél a Gödöllői Bikák ismét, két héten belül immár harmadszor, a szezonban már negyedszer. Hogy legyen ötödik összecsapás is, ahhoz ma az UTC-nek győznie kell!

A csütörtöki első, gödöllői playoff-meccsen 8-3-ra győzött a rutin a szegedi küzdőszellemmel szemben, hiába uralta a játékot az UTC, a Bikák remek kontráikkal, pontos befejezéseikkel és nem utolsósorban remek kapusteljesítményük révén sima győzelmet arattak. Bár két hete, az alapszakaszbeli találkozón kikapott az UTC, tudjuk, a Brinszky-csapat mindenkinek kemény ellenfél itthon, épp ezért itt az ideje, hogy felülkerekedjenek a Bikákon Tombácz Róberték. A csapat háza tájáról jó hír, hogy Hegyesi Zsolt újra bevethető, Koncz Zsoltra és Puskás Csabára is számíthat Brinszky Adrián. Tóth Attila azonban ma nem lép pályára, legutóbb is sérülten játszott, ennek ellenére a háromból két gól az ő nevéhez fűződött. A hétfő este 19 órakor az újszegedi sportcsarnokban kezdődő létfontosságú derbire a belépő ezúttal is 500 forint - hölgyeknek és diákoknak ingyenes - a jegy pedig egyben tombola is, a szünetben ismét értékes nyereményeket vihetnek haza a szerencsések.

Most is lesz jótékonysági akció

Az UTC hétfői mérkőzése ezúttal is jótékonysággal egybekötött sportesemény lesz. A bejáratnál elhelyezett urnába továbbra is pénzadományokat vár a Koncz Zsolttal is rokonságban álló szegedi Szoboszlai család, akiknek egyéves kisgyermekük, Ákos leukémiában szenved. Ákos túl van már több hónapnyi kemoterápián és egy agyműtéten is, egyetlen esélye a gyógyulásra pedig az őssejtkezelés. Az UTC Futsal Team ezzel a jótékonysági akcióval is segíteni próbálja a családot rendkívül nehéz helyzetében.