Labdarúgás: bravúr Cegléden, megvan az első idegenbeli siker + FOTÓK, VIDEÓ

2012. április 21., szombat

Bravúr, bravúr, bravúr! Régen látott fegyelmezettséggel és összhangban futballozva, egy remek kapusteljesítmény segítségével szerezte meg első idegenbeli győzelmét a Szeged 2011 csapata.

Az első negyedórában úgy estek egymásnak a csapatok, mint egy könnyűsúlyú bokszmérkőzésen az ellenfelek. Futószalagon érkeztek a helyzetek. Míg a Szeged két igen látványos átlövéssel tornáztatta meg

Miskit

, addig a Cegléd közeli „ütésekkel” tesztelte

Belecant.

A hazai gárda akciói tűntek veszélyesebbnek, szinte már a levegőben lógott a találatuk, de egy szépen végigvitt vendégtámadás utolsó, gólhelyzetet előkészítő passzát bizony kézzel tette hatástalanná

Ladiszlai.

És mennyire jókor jött a gól! A Szeged megnyugodott, a Cegléd pedig mintha elkezdett volna kapkodni. A félidő végére igaz, hogy beszorult a Szeged 2011, de most olyan zártan és fegyelmezett védekeztek, hogy nem volt benne a játékukba a végezetes hiba. És itt már meg kell jegyeznünk Belecan nevét, aki minden mozdulatával olyan magabiztosságot sugárzott, hogy a beadásoknál, ha átszállt a védők felett a labda, szinte meg sem fordultak, hisz úgy is ott van Zsejko. A kék-feketék a második félidőben mintha még tudatosabban játszanák a visszazárt védekezést és az abból szervezett kontratámadásokat. A Cegléd pedig nem igazén talált rést Laczkóék falában. A középre irányított akciók során kilenc emberrel találták magukat szemben

Ványi Zsolt

tanítványai, szélről pedig a beadott labdáik tucatját hatástalanította a szegediek hálóőre. Míg a meddő ceglédi fölényben nem volt benne a gól, addig a vendégek ellentámadásai egyre fenyegetőbbek lettek és meg is született a második találat… A Szeged mai játéka győzelmet érdemelt, s bebizonyították Podonyiék, hogy nem kell nagy varázslat a sikerhez, ha a játékosok 90-95 százaléka koncentrált és teljesítményéből felmutatja az elvárhatót, akkor elég 2-3 klasszisprodukció és megvan a győzelem. Ma nálam Belecan és Orosz hozta a bravúrt.

Labdarúgó NB II Keleti csoport 24. forduló:

Restart-Ceglédi VSE - Szeged 2011 0-2 (0-1).

Cegléd, 400, vezette: Berke Balázs.

Restart-Cegléd:

Miski - Robson (Markó 51'), Buzás, Ladiszlai, Vincze, Kenderes, Nagy J., Sándor (Szkunc 65'), Farkas, Rebryk, Medgyesi (Tóth M. 85'). Vezetőedző: Ványi Zsolt.

Szeged 2011:

Belecan - Laczkó, Toca, Tóth I., Radnai, Podonyi (Guzsik 91'), Ulvicki, Kis (Gahwagi 85'), Borbély, Orosz, Folmer (Bamba 85'). Vezetőedző: Tóth Bálint.

Tóth I. (30'), Orosz (62'). Ványi Zsolt:

"A mai meccsen hibát hibára halmoztunk, a dobogó felé való menetelésünk most megtorpanni látszik. A tornán elfoglalt pozíciókkal elégedettek is lehetnénk, de a csapatom egyik tagja sem tudhatja magáénak ezt az önteltséget. Elégedettség látható a csapaton, talán ennek is köszönhető a mai vereség. Nekünk mindig magunkkal kell foglalkozni: a védelmet és a támadójátékot hatékonyabbá kell tenni, vissza kell térni a szezon eleji lendületes harcossághoz. Gratulálok a Szegednek, igazán méltó ellenfél volt."

Tóth Bálint:

"Ki-ki meccs volt. A fiúk úgy vonultak ki ma a pályára, hogy nem volt más választásuk, csak a győzelem. Igazi vérre menő küzdelmet mutattak be, ami annak is köszönhető, hogy nekünk sokkal jobban kellett a három pont, mint ellenfelünknek. Itt most nem kell csodákat várni, a szerencse támogatása mellé ki kell hozni a fiúkból azt a tudást és győzni akarást, ami bennük van. Ehhez segítség kell, ehhez vagyok most itt, az én feladatom, hogy ezt elvégezzem. A csapat életében én vagyok a harmadik edző, ahogy mindenkinek, úgy nekem is bizonyítanom kell."

93'

Vége a mérkőzésben, óriási szegedi bravúr Cegléden!

92'

Egy visszafejelt labdát Vincze lő estében kapura 10 méterről, egy szegedi lábról vánszorog szögletre a bőr.

91'

Csere: Guzsik jöhet Podonyi helyére. Három perc hosszabbítást mutat a bíró.

90'

Egy beívelést csúsztat kapura 5 méterről Buzás épp Belecan kezébe.

88'

Belecan újabb labdát húz le.

86'

Tóth M. fordulásból lőtt 20 méterről, Belecan előrevetődve védett.

85'

Gahwagi Nebil jön fel, Kist váltja.

84'

Rebryk kap sárga lapot: Belecanba szállt bele.

83'

Orosz indítása lett hosszú, Miski kivetődött rá.

82'

Bamba érkezik Folmer helyére. A vendégeknél pedig Tóth Medgyesi helyére 79'

Próbálkozik a Cegléd, a Szeged most 9 emberrel, fegyelmezetten védekezik.

75'

Markó beadásánál is Belecan volt az úr a levegőben.

72'

A másik oldalon Orosz cselezett a tizenhatoson belül, akit a második csele után üggyel-bajjal szereltek csak le.

71' Vincze beívelését ismét Belecan hatástalanította. 68' Kis bal oldalról keresztbe passzol, a mélységből érkező Podonyi a kapussal szembe kerül, de lövésébe épp belecsúszik egy visszaérkező védő. 66' Rebryk szerzett labdát a kék-feketék kapujától 20 méterre, kiugrott a védők gyűrűjéből, de a visszaérkező bekkek és Belecan együttes erővel hárított. 65' Cserél a Cegléd. Sándor helyére áll be Szkunc. 62' GÓÓÓL!!! Kitámadt a Cegléd, s a szegedi labdaszerzés után a leshatárról indította Folmer Oroszt, aki kihasználva ziccerét a kifutó Miski lába mellett a jobb alsó sarokba gurított. 0-2. 60' Szegedi rohamok a ceglédi tizenhatos előterében: előbb Folmer szöktet hosszan, majd Oroszt szerelik a hazaiak egy-egy betörés előtt. 58' Orosz átlövése pattan szögletre egy hazai lábról. 57' Markótól kap labdát 20 méteren Sándor, aki egyet tol rajta, majd csúnyán fölé lövi. 56' Markó éles, belőtt labdáját menti a vendégvédelem szögletre. 53' Vincze szabadrúgására érkezik Belecan, s ahogy eddig, biztosan húzza le a felívelést. 51' Robsont kell ápolni, a sérült térdét fájlalja, majd le is jön. Markó érkezik a helyére. 49' Buzás rúgásért kap figyelmeztetést. 47' Medgyesi életveszélyes félmagas centerezésére jó ütemben, bátran vetődött ki. 46' A Szeged megkezdte a második félidőt. (A sajtószektor mellett a szurkolók arról beszéltek, ha meglesz az első hazai gól, az meghozza a győzelmet is, ehhez reméljük a kék-feketéknek is lesz némi mondanivalója a pályán...) SZÜNET 45' És még két szegedi szöglet, majd egy bedobás, a lefújás előtt. 43' Beszorult a Szeged, de jól zár a hátsó alakzat, egy kontratámadásból még egy szögletre is futotta így a félidő vége felé. 39' Szöglet utáni visszalöbbölt labdát Rebryk kezel le 8 méterre a szegedi kaputól a bal oldalon, de külsőjéről lepörögve száll el lövése a rövid oldali kapufa mellett. 35' A gólszerező, Tóth I lerántásért kap sárgát. 34' Vincze beadása átszáll Toca feje fölött és a kissé meglepett Farkas üresen fölé fejelt 6 méterről. 30' GÓÓÓL!!! A büntetőt Tóth I. a bal alsóba rúgja. 0-1 29' TIZENEGYES!!! Egy szegedi akció utolsó passza a 16-oson belül Ladiszlai kezén landol. A bíró büntetőt fúj, a vétkes sárga lapot is kap. 26' Borbély próbál rászúrni 28 méterről egy bal oldalsó szabadrúgást... egy méterrel fölé. 23' Ismét a vendégek szerb kapusának kell bizonyítania, hogy mennyire együtt él a játékkal: lábbal tisztáz egy hosszú indítást. 22' Sándor oldalsó szabadrúgását húzta le magabiztosan Belecan. 21' Ismét egy szegedi kontrából lehetett volna helyzet, de Kis lövésébe belelépett egy védőláb. 18' Egy hosszú indítás után Orosz egyéni akciója okozott némi zavart a fehéreknél, végül sikerült hárítania a hazai védelemnek. 16' Medgyesit ugratták ki, akit a tizenhatoson belül az utolsó pillanatban szerelt Laczkó. 12' Egy oldalsó szabadrúgást Ladiszlai stukkolt meg, Belecan óriási bravúrral kanalazta ki a jobb alsóból a labdát, Farkas lábbal ismételt, amit Belecan egy utánavetődéssel ismét hárított, közben a partjelző zászlója is lengett. 8' A szögletet Farkas fejelhette teljesen tisztán 5 méterről kapura, de centikkel a jobb alsó sarok mellett pattant ki a labda. 7' A szögeltből Orosz fejelt Miski kezébe. Az ellentámadásból a másik oldalon Medgyesi lőtt, de Belecan a helyén volt. 6' Egy elcsúszó védő mellől indulhatott Orosz, aki tolt egyet a labdán, majd 25 méterről rászúrta a bogyót Miskinek ujjheggyel kellett kitolnia a felsőből a labdát 4' Az első helyzet a Szeged előtt adódott, egy távoli átlövéssel tornáztatta meg Miskit Borbély. 1' Cegléd kezdte a játékot, a vendégek feltolva, a félpályán túl védekeznek. 16.55: Kivonultak kezdéshez a csapatok. A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek pedig kék-fekete csíkos felsőben és fekete alsószerelésben fociznak majd. 16.45: Ebben a pillanatban suhant el a pálya szomszédságában Szeged felé a vonat, s mintha valaki integetett volna az ablakból... A sajtószektorban megtudtuk, hogy a Cegléd utánpótláscsapatai a 17 éveseknél 2-0-ra, a 19 éveseknél 3-1-re nyertek a szegedi fiatalok ellen, a felnőttek javíthatnak. 16.30: A csapatok már melegítenek, igazi kemény zene zeng a hangfalakból, jelenleg az AC/DC döngeti a ritmust. Felhős,enyhén szeles az idő, az eső kacsingat odafentről, egy távoli dörrenést is fel lehetett fedezni a fellegekből. 16.20: Üdvözöljük olvasóinkat Ceglédről egy igazi, régi időket idéző, hangulatos vasutas-stadionból, mely mellett óránként zakatol el Budapestről Szeged felé a vonat, reményeink szerint a pályán a Tisza-partiak játékában visszhangzik majd ez a vaskerekes, erőteljes lendület. 23 fordulót követően a hazai együttes 40 pontjával a negyedik helyen tanyázik, egy pontra a dobogó legalsó fokától. A mieink ellenben a tizenötödik pozíciót foglalják el 21 pontjukkal, úgy, hogy a bennmaradást jelentő tizenharmadik helyen álló Kazincbarcika 27 pontjával már igencsak meglépett tőlük (ugyanennyit termelt egyébként a tizennegyedik Budapest Honvéd is). Egyértelmű: csak a győzelmek jelenthetnek kapaszkodót. Ezért kell nagyon szorítanunk Folmer Krisztiánéknak! Beharagozó írásunk esélylatolgatással, tabellával és történeti visszatekintéssel ide kattintva olvasható el.