Labdarúgás: öngóllal kiszenvedett makói továbbjutás + FOTÓK

2012. április 18., szerda

Nehézkes makói győzelmet hozott Ásotthalmon a kupa negyeddöntője, végül egy öngól döntött a mérkőzés sorsáról a vendégek javára.

Sok hibával teli, nem éppen látványos játékot vonultattak fel Ásotthalmon a megyei kupa negyedöntőjében a csapatok. Túrták, gyűrté egymást és a pályát az aranylábúak, ám igazán focira emlékeztető, szemrevaló akciót, labdakihozatalt a makóiak egyenlítő találatáig nem igen láthatott az egyébként egyáltalán nem unatkozó közönség. Mondhatjuk ezt többek között azért, mert bár nem kényeztette el a publikumot sem az Ásotthalom, sem a Makó szép futballal, viszont helyzetek, paprikás hangulat annál inkább jellemezt a találkozót. Az első félidőben a furcsa tizenegyesből szerzet találat felbátorította a hazaikat, állták a sarat az egy osztállyal feljebb, és NB II-es futballisták sokaságával játszó Makóval szemben. Mindkét oldalon mozogtak a kapusok, Czirbusnak is be kellet mutatni egy nagy bravúrt. Ahogy múlott az idő, úgy vált egyre sebezhetővé a hazai védelem, a fáradság, koncentráltság hiányának okán, már nem zártak olyan gyorsan vissza a középpályások, a védelem gyakran késve reagált, szinte futószalagon érkeztek a makói helyzetek, melyeket nagy számban rontott el a Maros-partiak támadó szekciója. Persze nem kis része volt ebben Ábrahám kapus munkájának is. A sors furcsa fintora, hogy végül a győztes találat egy érdekes és szerencsétlen mozzanatból született. A labdabirtoklást és a helyzetek számát figyelembe véve azonban le kell szögezni, hogy teljesen megérdemelten született meg a makói győzelem, s a továbbjutás.

Labdarúgó SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa negyeddöntő:

Ásotthalom TE - Makó FC

1-2 (1-0). Ásotthalom, 100 néző, vezette: Orosz Kornél.

Ásotthalom:

Ábrahám - Papp, Vastag B., Rencsár, Vastag Sz. (Fődi 65'), Pataki (Frank 68'), Kothencz (Somlyai 75'), Szlobodnyik, Hatvani, Baji, Szűcs. Vezetőedző: Hevesi Tibor.

Makó:

Czirbus - Horváth, Szakács, Czibere, Gellér, Puskás, Retek, Magyar, Bánóczki (Bakos 85'), Schreiber, Bubori (Tóth 62'). Vezetőedző: Bány Tamás.

Szűcs (8'), illetve Schreiber (49'), Rencsár (öngól 71')

Szakács (22'), illetve Magyar (56') Hevesi Tibor:

"Az első félidőben úgy éreztem, hogy lett volna keresnivalónk, ahogy azonban telt az idő, úgy fogyott az erő és a koncentráció. De végül is sikerült megrángatnunk az oroszlán bajszát, megnehezítettük a győzelmet a Makó számára. Gratulálunk a győztesnek!"

Bány Tamás:

"Kínkeserves győzelmet értünk el egy jó Ásotthalom ellen."

További eredmények:

Mindszent SE - Mórahalom VSE 3-4 (2-2).

Gól: Mihály R. 2, Bartucz M., illetve Tóth A. 2, K. Tóth Gy., Szőke P.

Hódmezővásárhelyi FC - Tisza Volán SC Szeged 0-1 (0-0).

Gól: Varga M.

Csongrád TSE - Csanádpalota FC 1-1 (1-1), tizenegyesekkel: 5-6.

Gól: Szeles D., illetve Sepsik I.

A további negyeddöntőkön: Hódmezővásárhelyi FC – Tisza Volán SC Szeged 0-1, Mindszent SE – Mórahalom VSE 3-4, Csongrád – Csanádpalota 1-1 (tizenegyesekkel 5-6). Az elődöntőbe jutott: Tisza Volán SC Szeged, Makó FC, Mórahalom VSE, Csanádpalota FC. VÉGE91' Vége a mérkőzésnek, a Makó kiharcolta a továbbjutást. Hír Hódmezővásárhelyről: a 90. percben betalált a Tisza Volán SC Szeged, Péter-Szabó Tamás passzát Varga Martin váltotta gólra. Így Hódmezővásárhelyi FC – Tisza Volán SC Szeged 0-1. A többi pályán: Csongrád – Csanádpalota 1-1, Mindszent – Mórahalom 3-4.90' Puskás táncos mozdulatokkal cselezett a tizenhatoson belül, és harcolt ki szögletet a csapatának. A hazai védelem könnyen hatástalanítja. 89' Tóth akadályozta a kapust annak szabadrúgásában, sárga lap a jutalma. Az elmúlt öt percben a Makó egyszer jutott ziccerbe, amit les miatt nem tudott tovább játszani. A másik oldalon, Ásotthalomnál egy felívelt szabadrúgást ölelt magához a a kapus. 85' A végére még egy csere a Makónál: Bakos jött föl, Bánóczky pedig távozott. A hajrára fordulva a további negyeddöntők állása: Csongrád – Csanádpalota 1-1, Hódmezővásárhelyi FC – Tisza Volán SC Szeged 0-0, Mindszent – Mórahalom 3-4.80' Egy hosszú indításra együtt startolt a makói Tóth és Ábrahám kapus, utóbbi a levegőbe felugorva próbálta a labdát elpasszolni, de nem sikerült. Közben játékosok ütköztek, a bíró kifelé fújt szabadrúgást. A makóiak pedig a futballnyelv különböző kifejezéseivel mutatták ki nemtettszésüket. 76' Gellér vezette kapura a labdát a bal oldalon, de Ábrahám elmozdult, a játékos pedig a bal kapufa mellé lőtt. 75' Somlyai jött be Kothencz helyett. 71' GÓÓÓL 1-2 A játékvezetői labdát félpályáról egészen az Ásotthalmiak térfelén túlra rúgta ki Magyar. A bedobás utáni szituációból ziccerhelyzet alakult ki, Schreiber a bal összekötő helyén talált rést, ziccerbe vetette a labdát Ábrahám kapusra, majd keresztbe passzolt a másik oldalán érkező társának, de az őt üldöző Rencsár lábáról a kapuba pattant a labda. Vezet a Makó! 68' Csere: Frank érkezett Pataki helyére (a futsalban is serénykedő játékos egy rúgást kapott a combjára). 67' A bal oldalon Hatvani előzte meg védőjét, és tört be a tizenhatos sarkánál Czibus apuja felé. A kapus kicsit elvétette a kijövetelt, de a csatár rossz átvétele miatt odalett a helyzet. A 60. perc környékén a további negyeddöntők állása: Csongrád – Csanádpalota 1-1, Hódmezővásárhelyi FC – Tisza Volán SC Szeged 0-0, Mindszent – Mórahalom 2-3.66' Retek Flóriánt Váltotta Krucsó Ákos 65' Csere a hazaiaknál is: Vastag Sz. helyére Fődi 64' Bánóczki hozta magát lövőhelyzetbe a bal összekötő helyén. Balra tartó lapos lövését az ásotthalmi kapus biztosan védte 62' Csere a Makónál: Bubori megy le, Tóth váltotta fel. 61' Magyar magas indításával jutott be Puskás a hazaiak tizenhatosán belülre. Jobb oldalon átvette a labdát, és egy csel után rövid sarokra lőtt. Ábrahám zárta a szöget. 56'SÁRGA LAP Magyar besárgult. 55' Gellér beívelését a jobb hosszú oldalon magasra ugorva fejelte a hosszú kapufa felé Magyar. Néhány centivel tévesztett csak célt. 53' Oldalról 18 méterről Szlobodnyik szúrt kapura. A védő lábán megpattanó labdája a felső sarok felé tartott, ahonnan Czirbus paskolta a kapu fölé. 51' Puskás életerős átlövését védte Ábrahám. 49' GÓÓÓL! mintaszerű háromérintős makói akcióból született meg az egyenlítő találat. Egy passzal a jobb oldalt magyart indították, aki egyet tolt a labdán védője elé kerülve, és a tizenhatoson belül keresztbe passzolta a labdát. Az érkező Schreiber pedig előrecsúszva pöckölte a kapu üres oldalába a zsugát. 1-1 47' A hazai csapat próbálkozott két fölíveléssel. Szűcs oldalsó szabadrúgása akadt el az első emberben. A szünetben a további negyeddöntők állása: Csongrád – Csanádpalota 1-1, Hódmezővásárhelyi FC – Tisza Volán SC Szeged 0-0, Mindszent - Mórahalom 2-2.SZÜNET46' A bíró lefújta az első félidőt. 44' Középpályán folyik a nagyobb csata. A kedélyeket főképp két játékvezetői ítélet borzolta: a makóiak egy les miatt reklamáltak, a hazaiak pedig egy szögletet kértek számon. 36' Retek egy kipattanó labdára 16 méternél rúgott lukat. Ebből építette fel gyors kontráját az Ásotthalom, melynek végét Hatvani egy mellélövéssel zárta. 33' A másik oldalon Szlobodnyik próbálkozott átlövéssel, csúnyán fölé. 32' Úgy látszik a hazaiak jobb oldala a sebezhetőbb. Most Horváth talált itt utat a tizenhatoson belülre: egészen hét méterig vitte a labdát, szögből lőtt, de középre - könnyű préda Ábrahám kapusnak. Az első félidő feléhez érkezvén a többi pályán: Csongrád – Csanádpalota 1-1, Hódmezővásárhelyi FC – Tisza Volán SC Szeged 0-0, Mindszent - Mórahalom 1-0.27' Egy 28 méteres, bal oldalsó szabadrúgást tekert félmagasan a kapu elé Szűcs. A rövid oldalra Vastag Sz. robbant be, és beletette lábát a csavarásba, így lett majdnem gól a pontrúgásból. 25' Retek tört be ismét a jobb oldalon, akárcsak az első helyzeténél. 12 méterről most a lövést választotta, erős lapos lökete a hosszú oldal mellett gurult el. 22' SÁRGA LAP A vendégeknél Szakács kapott sárgát. 21' Bánóczki átlövését védte vetődve a hazai kapus. 19' Két egymást követő lehetőség volt Makó előtt a gólszerzésre. Előbb Retek kapott jó ütemű indítást: a tizenhatoson belül előretört jobb oldalt, üresen vezetve a labdát a kapu felé élesen próbált középre játszani, ahol három makói társa is érkezett, de a szemfüles kapus kilépve mentette a helyzetet. A következő lehetőség is Retekhez fűződik, beadásából Bubori ollózott fölé. 14' Enyhe vendégfölény alakult ki. A Makóiak próbálnak támadásokat szervezni, eddig egy beadásig jutottak, amit végül hárított a hazai védelem, illetve két veszélyes bejátszásuk akadt meg lesállás miatt. A hazaiak most kontra akciókat próbálnak vezetni. 8'GÓÓÓL! A büntetőt Szűcs értékesítette, a kapu bal felső oldalába passzolta a labdát. 1-0 7' Tizenegyes: Czibere és Vastag Sz. harcolt a labdáért a tizenhatoson belül. A makói játékos belépett Vastag elé, kissé feltartva őt, majd ő esett el. A bíró szabálytalanságnak látta a belépést, és tizenegyest fújt. 4' Magyar próbálkozott átlövéssel a jobb összekötő helyéről, 25 méterről. Pattogós labdája egy méterrel mellé szállt. 2' A hazaiaknál Baji éles szögből lőtt, Czirbus vetődve tudta hárítani. A kipattanó labdából ismételhetett az Ásotthalom, de a próbálkozás fölé szállt. 1' A Makó csapata kezdte a mérkőzést, akik világoszöld fölsőben és sötétzöld alsóban játszanak. A hazai Ásotthalom sárga mezben, fekete sportszárban kezdi a mérkőzést. 16.55 Üdvözöljük olvasóinkat Ásotthalomról! A mérkőzéssel párhuzamosan Mindszenten és Hódmezővásárhelyen is kergetik a labdát, ezen meccsek eredményeiről időnként itt is tudósítunk majd. A játékosok hamarosan kivonulnak hogy megkezdjék a mérkőzést ezen a kellemetlen, esőszagú délutánon. A nézők lassan szállingóznak, eddig körülbelül ötven ember foglalt helyet.

A megyei I. osztályban jelenleg második helyen tanyázó Ásotthalom a második körben kapcsolódott be a kupaküzdelmekbe, amikor is nem kellett megizzadnia, hiszen a Felső Tisza parti stadionban rendezett meccsen 15-2-re ütötte ki a megye III-as Pusztamérgest (gólszerzők: Sári Tamás 2, illetve Baji Renátó 4, Hatvani József 3, Pataki Sándor, Tari Tamás 2-2, Németh Péter, Bárdosi Nándor, Rencsár József, Szűcs Krisztián). A nyolcaddöntőben Szőregen arattak 3-1-es sikert (gólszerzők: Gyenes János, illetve Szűcs K., Vastag Szabolcs, Baji R.) Hevesi Tibor és Gyenge Balázs legényei, akikre most igen komoly erőpróba vár. A télen rendkívül megerősödött NB III-as Makó FC látogat ugyanis hozzájuk, mely az előző körben mutatkozott be a kupában, mégpedig egy másik megye I-es élcsapat ellen. Puskás Csabáék magabiztosan, 2-0-ra (gólszerzők: Bubori Kornél, Schreiber László) verték idegenben a jól küzdő Algyőt, így vívták ki a negyeddöntős szereplés jogát. A versenysorozat egyébként ezúttal is pénzdíjas: az MLSZ megyei igazgatósága a győztesnek 80 ezer, a másodiknak 60 ezer, a harmadiknak 40 ezer, a negyediknek 20 ezer forint jutalmat ajánlott fel. Az első helyezett a SZEGEDma.hu jóvoltából elnyeri azt a díszes vándortrófeát is, melyet nyárig a Tisza Volán SC Szeged őrizhet vitrinjében. Az NB II-es Szeged 2011 mellett az országos főtáblára csak és kizárólag a két döntős együttes kerülhet föl Csongrád megyéből, öldöklő küzdelem várható tehát! Az elődöntőket majd május 16-án (szerdán) vívják, a finálé és a bronzmeccs pedig június 13-án (szerdán) lesz.