Kosárlabda: bravúrral zárta az alapszakaszt a Kosársuli

2012. április 2., hétfő

Az NB I/B-s férfi kosárlabda-bajnokság Keleti csoportjában idei legjobb játékával aratott huszonkét pontos győzelemmel búcsúzott az alapszakasztól az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli gárdája.

A vásárhelyiek

Mócsai

Vejinovics

kiemelkedő teljesítményével annál az MTK Törökbálintnál bizonyultak jobbnak, amelyik együttes magabiztosan jutott be a felsőházi rájátszásba. Agresszív védekezéssel kezdtek a vásárhelyiek, a pontgyártásban pedig elsősorban Mócsai jeleskedett, míg a vendégek közül

Hajmásy

Bihari

villogott. A negyed közepén az esélyesebbnek számító törökbálintiak vezettek (9-14), de

Kukla

pontjaival ekkor még sikerült egyenlíteni. A játékrész utolsó percei azonban ismét a látogatóké voltak, Biharit nem tudták tartani a hazaiak. A második negyed hét pontos vendég előnnyel indult és amíg Vaséknak szinte semmi nem sikerült, addig az ellenfél könnyen szerezte pontjait. A negyed második felében azonban feltámadt a Kosársuli, Mócsai rengeteg labdát szerzett,

Vas

triplája után

Utasi

is betalált kinntről, majd jött Mócsai és Vejinovics és a sárgák megfordították az állást (20. perc: 38-37). Szünet után a sötétmezesek közül elsősorban ismét Bihari Mátét lehetett dícsérni, míg hazai oldalon

Kukla

és Utasi szorgoskodott, így állandósult a három pont körüli hazai előny. Tovább pörögtek a vásárhelyiek és elkezdtek elszakadni a vendégektől, sőt a végére a feltámadó Vas Péter kosaraival már 15 pontra nőtt az előnyük (30. perc: 60-45). A záró negyed elején az addig kevesebbet játszó

Cziberének

Kiss Gergelynek

is lehetőséget adott

Elek András

edző. Mócsai ebben az időszakban is rendkivül hasznosan játszott, Utasi pedig szemfüles kosarakat szerzett, ekkor egyszerűen minden bement a hazaiaknak és huszonhárom pontra nőtt a két csapat közötti különbség. Az utolsó percekben már a Kosársuli fiataljai,

Grezsa

Rácz

is pályára lépett, de a különbség már alig változott. A Vásárhelyi Kosársuli egy igen nagy trófeát szerezve búcsúzott az alapszakasztól, bár ez a győzelem már nem változtatott a csapat hetedik helyezésén. A versenykiírásnak megfelelően a csoport első négy helyezettje a nyugati csoport hasonló helyezettjei ellen a rájátszásban az 1-8. helyezésért mérkőzik majd. A vásárhelyiek a 9.-16. helyezésért kuparendszerben folytatják a küzdelmeket. Az EnteNet gárdája a nyugati csoport hatodik helyén végzett Veszprémi Egyetem csapatával vív két győzelemig tartó összecsapást, ahol a vásárhelyiek kezdik hazai pályán a párosmérkőzést. A folytatásban a győztes a 9.-12. helyért, míg a vesztes a 13-16. helyért folytathatja a küzdelmeket.

Férfi kosárlabda NB I/B keleti csoport 22. forduló:

EnterNet Vásárhelyi Kosársuli - MTK Törökbálint 81-59 (16-23, 22-14, 22-8, 21-14)

Hódmezővásárhely, 400 néző. Vezette: Vadász, Borgula, Varga.

Kosársuli:

Szilágyi, Utasi 17/9, Mócsai 15, Vas P. 13/6, Schéda 7/3.

Vejinovics 10, Kukla 11, Czibere 3/3, Rácz 2, Grezsa 3/3.

Elek András. Elek András:

"Nagyon ránk fért már ez a győzelem és most meg is érdemeltük."

A 22. (záró) forduló további eredményei:

Salgótarjáni KSE - EKF-Eger-HÉSZ SE 84-62, Óbudai Kaszások - Kecskeméti Főiskola 65-64, Bajai Bácska FKE - Tiszaújvárosi Phoenix KK 94-84, Debreceni EAC - Szerencs VSE 101-76.