Hátország: hetet rúgott a Dorozsmának a SZEOL-SZVSE-ifi

Cikkünk frissítése óta eltelt 10 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Újabb győzelemmel folytatta szereplését az U19-es megyei I. osztályú bajnokságban a szegedi legénység.

A SZEOL-SZVSE csapata végig kulturáltan játszva irányította az első félidőt a dorozsmaiak ellen a vasárnapi megye I-es ifimérkőzésen, még úgy is, hogy a 30. perctől emberhátrányba került (kicsit szigorú játékvezetői ítélet után). Történt, hogy Bálint Dániel az ellenfél térfelén 5 méterrel testtel állította meg utolsó emberként az egyik vendégtámadót 3-0-s hazai vezetésnél; ennek ellenére a félpályán túli szabálytalanságot “nyilvánvaló gólhelyzetnek” ítélte meg a bíró, és kiállította a futballistát.

A hazai együttes ennek ellenére a második félidőben is folytatta ötletes támadójátékát. Főleg Kiss Árpád eredményessége tűnt ki, aki négy szép gólt szerzett! A SZEOL-SZVSE a létszámhátrányban is sokkal jobban focizott, és ilyen különbséggel is megérdemelt a győzelme a dorozsmai csapat ellen!

Az U19-es megyei I. osztályú bajnokság 23. fordulójában:

SZEOL-Szegedi VSE – Kiskundorozsmai ESK 7-1 (3-0). SZVSE-pálya, vezette: Czirbuly Mátyás.
SZVSE: Horváth Cs. – Báló M. (Csekő A.), Bálint D., Papp D., Rádai Cs. (I.Dursun) – Bakai P. (Kiss L.), Busa B. (Iritz N.), Varga R. (Dávid R.), Törköly T. – Kiss Á., Németh R. Edzők: Hágelmann Endre, Kiss Máté.
Dorozsma: Hilák D. – Fábián Zs., Farkas F., Kölcs R. (Szabó F.), Kartali L., Molnár K., Balogh P. (Fábián K.), Sepp R. (Szilágyi I.), Szalai L. (Börcsök R.), Antal Sz. (Vecsernyés B.), Sárkány K. Edző: Fazekas István.
Góllövők: Kiss Á. 4, Törköly T., Dávid R., Busa B., ill. Börcsök R.
Jók: Horváth Cs., Törköly T., Németh R., Kiss Á. (a mezőny legjobbja), ill. senki

Hágelmann Endre: A csapatom gyakorolta az emberhátrányos játékot; bár a kiállítást szigorúnak éreztem, de a játékvezetéssel sohasem foglalkozom. Annak külön örülök, hogy néhány játékosom bizonyította, a kiemelt bajnokságban is bátran számíthatok rá!

Fazekas István: Gratulálok az ellenfelünknek!

A bajnokság állása:

# Név MSZ GY D V LG KG GK P
1. Tápé 22 17 1 4 50 18 32 52
2. Algyő 21 15 3 3 87 28 59 48
3. Sándorfalva 20 17 0 3 91 17 74 47(-4)
4. Szegedi VSE 20 16 3 1 82 16 66 47(-4)
11. Nagymágocs 22 7 2 13 29 57 -28 23
12. Mindszent 22 5 4 13 31 65 -34 19
13. Kiskundorozsma 22 5 2 15 50 65 -15 17
14. Ásotthalom 22 4 3 15 31 99 -68 15
15. Kiszombor 22 3 3 16 26 111 -85 11(-1)
16. Ujszegedi TC 21 2 2 17 25 52 -27 8
17. Balástya 20 2 2 16 23 76 -53 8