Kézilabda: végig vezetve nyert az SZKKSE + FOTÓK

2012. március 17., szombat

Lendületes, helyt-helyt parázs mérkőzésen végig vezetve aratott magabiztos győzelmet a Szeged-Dorozsma-Tisza Volán NB I/B-s női kézilabdacsapata érdi ellenfele felett.

Az első perctől kezdve uralta a mérkőzést a legrutinosabb játékosát, Karsai Dórát nélkülöző dorozsmai alakulat az Érd ellen, s fegyelmezett játékával folyamatosan szakadt el ellenfelétől a az első félidő folyamán.

Dobó Mónika

kapuban nyújtott extrateljesítménye, a fegyelmezett védekezésből történő indítások, melyek révén

Vadászy Anikó

szórta meg az ellenfelet, illetve támadásban

Karsai Roberta

eredményes átlövései döntőnek bizonyultak a szombat délutáni találkozón. A második félidő elején egy gólra felkapaszkodott a vendég csapat, ám erejükből ennyire futotta, tudott váltani az SZKKSE, s végül megérdemelten gyűjtötte be a győzelmet, némiképp feledtetve az elmúlt két fordulóbeli nagyarányú vereségeket.

Farkas József

csapat legközelebb két hét múlva, március 31-én, szombaton 17 órától lépnek pályára Örkényben az Inárcs-Örkény együttese ellen. Legközelebbi hazai mérkőzésüket pedig a kecskeméti kézis lányok ellen vívják majd Dávid Zsuzsannáék április 14-én, ugyancsak szombaton, 16 órától.

Női kézilabda NB I/B 16. forduló:

Szeged-Dorozsma-Tisza Volán - Budaörs-Érdi VSE II. 24-19 (14-10)

Szeged-Kiskundorozsma, Ács Géza Tornaterem, 100 néző. Vezette: Sándor T., Szendi.

SZKKSE:

DOBÓ - ANTAL 5, Dávid 1, Velky 2, Huszka, Vadászy 4, KARSAI R. 10.

VÉR, Mészáros 1, Szigeti, Mocsári, Zsibrita 1, Draxler D.

Farkas József.

Érd II:

Schneck - Kovács K. 4, Kovács B. 3, Bízik 2, Kovács G. 2, Őry 1, Oláh.

Megyes (kapus), Sastyin, Kapási 3, Tóth L., Lévay 4, Nagy Zs., Szilágyi.

Neukum Tamás.

5/3, ill. 4/1.

10 perc, ill. 14 perc. Farkas József:

"A 19 kapott gól magáért beszél. Jól működött az agresszív védekezésünk, mely nagyon jó kapusteljesítménnyel egészült ki. Kiemelném a csapatom támadásban nyújtott teljesítményét, nagy szívvel játszott ma mindenki, remek gólokat szereztünk indításokból is, ezek pedig eldöntötték a meccset."

Junior mérkőzésen:

Szeged-Dorozsma-Tisza Volán - Budaőrs-Érd II. 20-19 (12-11) Legeredményesebb szegedi játékos: Karsai (5).