Labdarúgás: gólzáporos iksszel folytatták a Bellán-fiúk + FOTÓK

2011. november 2., szerda
A SZEOL-Szeged 2011 U19-es együttese nem bírt a vendég békéscsabaiakkal, míg az U17-esek egy pontot szereztek a viharsarkiak ellen. Az U17-esek derbijén (fotógalériánk itt készült) jól kezdett a hazai csapat, már a 2. percben hatalmas helyzetet dolgozott ki, ám ez kimaradt. A következőkben is folytatták a helyzetek kialakítását, ám ezek sorra kimaradtak, majd a 27. percben egy ártalmatlannak tűnő vendégbeadás talált utat a hazai kapuba, ezzel a semmiből szereztek vezetést a békéscsabaiak. Folytatódtak a szegedi rohamok, ám egyenlítés helyet a csabaiak kontráztak, és szereztek újabb gólt, Barna duplájával 0-2. Érezhető volt a feszültség a hazai kispadon. A második félidőben is nagy erőkkel indult támadásba a Szeged, aminek végre eredménye is lett. Horváth a tizenhatos sarkáról leadott bombája talált utat a vendégek kapujába; 1-2. Ezzel visszatértek a hazai remények! Folytatta a rohamokat a Szeged, és a 71. percben az ifjú Lajkó egalizálta fejjel szerzett góljával; 2-2. A végére nyílttá vált a mérkőzés mind két csapat szeretett volna nyerni, ezért mindent meg is tettek. A 80. percben a vendégek csatára lépett meg egy labdával, Hencz eredt a nyomába, ám csak szabálytalanul tudta megállítani, a játékvezető sípolt, és a büntetőpontra mutatott. Bajban a hazai csapat, ám nem sokáig, mert a tizenegyest Ibis Dursun bravúrral hárította. Ám az öröm nem tartott sokáig, mert két perccel később a csabaiak csatára javította hibáját, és egy remek indítás után talált a SZEOL kapujába; 2-3. Azonban a meccsnek meg nem volt vége, és a 88. percben Hencz adott remek labdát a Pinknek, aki középre tekert az ott érkező Szántónak, ő pedig fejjel megszerezte az egyenlítő gólt. Az eredményt már nem változott, így pontosztozkodás lett a vége. Ami az U19-eseket illeti (lásd csapatképünket lent), a SZEOL-stadion hátsó füves pályán megrendezett mérkőzésen az első félidőben a hazaiak több gólszerzési lehetőséget alakítottak ki, de nem sikerült betalálniuk. A 25. percben egy jobb oldali beadást Méreg Z. 5 méterről fejelt mellé, a 35.-ben Szalma G. beadásáról a berobbanó Törköly T. maradt le 5 méterre a kaputó, majd három perc múlva Papes B. 30 méteres szabadrúgása csattant a felső lécen. A 40. percben csabai kontra végén Elekes P. lőtte az égbe helyzetét, majd két hazai lehetőséget jegyezhettünk még föl a szünetig. A 43. percben Varga R. szép cselek után adott be, Bagi T. fölé fejelt. Nem sokkal a lefújás előtt pedig Rózsa D. csúsztatott tovább egy beadást, Szalma G. kapásból 10 méterről lőtt, fölé. A második félidő elején előbb az 53. percben Szalma G. szép cselsorozat végén 20 méterről a jobb kapufára bombázott, majd betaláltak a látogatók. Az 55. percben Szalma G. labdát veszített a saját térfelén, Sárkány N. vitte végig, s a kilépő Batik G. mellett a kapuba helyezett; 0-1. A góltól megnyugodott a Békéscsaba csapata, több óriási lehetősége volt, legalább négyszer alakítottak ki ajtó-ablak helyzetet a megzavarodott szegedi védők asszisztálása mellett, de Batik G. bravúrjai segítettek. Mezőnyfölényben játszott a vendégcsapat, majd váratlanul egyenlített a Szeged. A 78. percben Busa B. bal oldali beadását Rózsa D. lőtte a jobb alsóba, ezzel hosszú gólcsöndet törve meg szegedi oldalon; 1-1. A hazaiak rutinhiánya miatt azonban három perc múlva ismét megszerezte a vezetést és végül is a győzelmet a jó erőkből álló Békéscsaba Előre. A 81. percben Krizsán D. maradt egyedül a kaputól 11 méterre, és óriási erővel a bal felső sarokba bombázott; 1-2. A szegediek erőlködtek tovább ugyan, de Harmat G. 20 méteres lövése mellett - ami a 87. percben kerülte el a kaput - nem akadt esélyük az egyenlítésre. Az U17-es pontvadászatban a SZEOL-Szeged 2011 17 ponttal a hatodik helyen áll, míg a testvércsapat SZEOL-Tisza Volán SC 15 ponttal a hetedik. Az U19-esek között a SZEOL-Tisza Volán SC 25 ponttal jelenleg a második helyen tanyázik, a SZEOL-Szeged 2011 10 pontja a kilencedik helyzet elegendő.

A II. osztályú U17-es bajnokság 11. fordulójában:

SZEOL-Szeged 2011 – Békéscsaba Előre 1912 SE 3-3 (0-2). Szeged, Felső Tisza parti stadion, vezette: Kovács Attila. SZEOL-Szeged 2011: Ibis Dursun – Kis L., Faragó N., Kertész G., Komócsin G. (Hencz Á.) – Tóth D. (Kovács Z.), Judik T. (Pink R.), Szántó D., Lajkó A. – Iritz N. (Virág A.), Horváth Cs. Edző: Bellán János. Békéscsaba: Borbély Z. (Budai B.) - Varró K., Tóth G., Barna T. (Dolog B.), Szabó L., Kis R., Hajtmann Cs. (Kormány L.), Barkász B., Vozár D., Kiszely A., Petényi R. (Juhos A.). Edző: Ottlakán Mihály. Góllövők: Horváth Cs., Lajkó A., Szántó D., illetve Barna T. 2, Kis R.

A II. osztályú U19-es bajnokság 11. fordulójában:

SZEOL-Szeged 2011 – Békéscsaba Előre 1912 SE 1-2 (0-0). Szeged, Felső Tisza parti stadion, vezette: Csöngető Endre. SZEOL-Szeged 2011: Batik G. – Németh R. (Nagy Á.), Papes B. (Tóth M.), Méreg Z., Nagypál P. – Törköly T. (Busa B.), Varga R. (Papp D.), Szalma G., Márki K. – Bagi T. (Horváth-Harmat G.), Rózsa D. Edző: Hágelmann Endre, Kiss Máté. Békéscsaba: Ribovics R. - Vincze Gy., Kiss R., Zsilinszki M., Bjerton C., Viczián Á., Sárkány N., Barna D., Elekes P., Krizsán D., Papp D. Edző: Szenti Zoltán. Góllövők: Rózsa D., illetve Sárkány N., Krizsán D. Jók: Batik G., Márki K., Rózsa D., illetve Ribovics R., Viczián Á., Krizsán D., Papp D. Hágelmann Endre: "Az első félidei játékunkért dicséretet érdemel a csapat, valamint pozitívumként értékelem, hogy gólt lőttünk! A rutintalanságunk és a görcsös győzni akarásunk miatt maradt el a pontszerzés. Nehéz hét előtt állunk Kiss Máté kollégámmal és a csapattal, mert az elmaradt megyei bajnoki meccsek pótlása miatt három mérkőzésünk lesz. November 9-én, szerdán pedig dobogós Makóhoz látogatunk a kiemelt bajnokságban." Szenti Zoltán: "A második félidőben gólhelyzetek sokaságát hagytuk ki, de teljesen megérdemelt a győzelmünk!"