Kézilabda: diadal Gyöngyösön, továbbra is élen a Pick

2011. november 26., szombat

Az első félidőben remek játékkal alapozta meg győzelmét a Pick Gyöngyösön, így a másodikban kicsit kiengedve is biztos győzelmet arattak Mikler Rolandék.

Hazai előnnyel indult a meccs, 2-1-re még a Gyöngyös vezetett,

Lékai Máté

bombája után 3-2-re már a Pick Szeged - számol be a csapat honlapja az idegenbeli sikerről. Fokozatosan növelte előnyét a Tisza-parti együttes,

Mikler Roland

jól védett,

Buday Dániel

Ancsin Gábor

pedig eredményesen támadott. Hiába kért időt Nagy Károly, és cserélt sokat, a félidőben már 20-13-ra vezetett a Skaliczki-legénység. A második félidőben Ancsin tovább remekelt,

Tatai Péter

is bemutatott jó pár bravúrt. Mégis izgalmas lett a meccs, mivel az utolsó 10 percben feljött a Gyöngyös. Lékai és Buday fontos gólokat szereztek a végén, így a hazaiaknak esélyük sem volt az egyenlítésre, noha a győzelem így is soványka három gólos lett (32-29) Győzelmével továbbra is

Skaliczki László

együttese vezeti a férfi kézilabda NB I tabelláját. Folytatás jövő vasárnap 15 órától a Bajnokok Ligájában a dán Köbenhavn ellen az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi kézilabda NB I 12. forduló:

B.Braun Gyöngyös - Pick Szeged 29-32 (13-20)

Gyöngyös, Városi Sport és Rendezvénycsarnok, 1000 néző. Vezette: Medve, Nagy L.

Gyöngyös:

Tamási - Balogh 8, Szalafai 5, Debrecezni 1, Koller, Juhász 5, Gazdag.

Melus (kapus), Halász 2, Kotormán, Gúnya 1, Sándor Á. 2, Nigrinyi 4, Sándor R, Doros.

Nagy Károly.

Pick Szeged:

Mikler - Prodanovics 2, Ancsin 9, Buday 7, Zubai 3, Lékai 7, Vadkerti 2.

Tatai (kapus), Czina, Sulc 2, Pribanic, Bajorhegyi, Gidai.

Skaliczki László.

6 perc, ill., 8 perc.