Női futball: SZAK-vereség Újpesten + FOTÓK

2011. augusztus 28., vasárnap
Jó második félidei játékával megszerezte első élvonalbeli gólját a Szegedi AK újonc női labdarúgócsapata az NB I 3. fordulójában, ám ez kevés volt a pontszerzéshez Újpesten, a házigazdák magabiztos győzelmet arattak. Három hét szünet után a tavaly kieső, ám élvonalbeli tagságát végül megőrző Újpest otthonában vendégeskedett az NB I-es újonc Szegedi AK. A házigazdák ellen előzetesen a pontszerzés sem tűnt lehetetlennek, ám a a lila-fehérek két egyéni hibát kihasználva gyorsan két gólos előnyre tettek szert: előbb a Olasz Laura, majd Bura Eszter vette be Horváth Melinda kapuját (2-0). A második félidőben aztán egy másik SZAK jött ki az öltözőből és Cserenkó Szabolcs tanítványai folyamatos, szépen felépített támadásokat vezetve küzdöttek a felzárkózásért. A kimaradt lehetőségek azonban megbosszulták magukat, s a 72. percben Durkó Zita révén már három volt a hazaiak előnye (3-0). Alig két perccel később egy szegedi kisszögletet követően, az újpesti büntetőterületre betörő Zimányi Kovács Anikót szerelték szabálytalanul a hazai védők, s a jogos tizenegyest Horváth Hanna értékesítette, megszerezve ezzel a Szegedi AK első NB I-es találatát (3-1). A szépítés után még nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a Tisza-parti lányok, mindent egy lapra feltéve, becsülettel rohamoztak, s még egy kapufáig is eljutottak, ám az áhított második szegedi gól helyett, három perccel a vége előtt jött a negyedik újpesti: egy beívelt szöglet után kipattanó labdát ismét Olasz helyezett a vendégek kapujába, kialakítva a 4-1-es végeredményt. A Szegedi AK focistahölgyei legközelebb szeptember 3-án Nyíregyházán, a szombaton a bajnok MTK otthonából egy nyolcassal hazatérő helyi Spartacus együttese ellen lépnek pályára 16 órától.

Női labdarúgó NB I, alapszakasz, 3. forduló:

Újpesti TE - Szegedi AK 4-1 (2-0) Budapest, UTE Fóti úti Sporttelep, 100 néző. Vezette: Kristóf (Tóth Sz., Pfeifer) Újpesti TE: Hunyady - Szabó I., Nagy Sz., Bali (Molnár T. 57'), Barsi (Polyák 72'), Dohány (Török 64'), Gálik, Olasz, Nagy B., Bura, Durkó. Vezetőedző: Oroszi Sándor. Szegedi AK: Horváth M. (Gula 46') - Szalai, Kardos, Németh, Dóczi (Molnár Á. 65'), Horváth H., Szil T., Zimányi Kovács, Papp, Miklós, Baksa (Lipták 53'). Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs. Gólszerzők: Olasz (4', 87'), Bura (12'), Durkó (72'), ill. Horváth H. (74' - tizenegyesből). Sárga lap: Nagy B. (58'), Barsi (70'), ill. Papp (10') Cserenkó Szabolcs: "Az NB II-ben megszokottnál nagyobb iramú, látványos, az NB I-nek megfelelő színvonalú mérkőzést játszottunk, ám egyéni hibákból gólokat kaptunk. Ezt a későbbiekben nem engedhetjük meg magunknak, ezen a szinten nem szabad ennyit hibázni."