Labdarúgás: Paksi örömünnep Tromsöben

2011. július 21., csütörtök

Ahogyan arra már az ausztriai 0-2 után számítottunk nem sikerült a bravúr a Videotonnak a Bajnokok Ligájában. Az Európa Ligába csütörtökön mindhárom magyar csapat idegenben szerepelt - egyikük meglepte a norvégeket...

Győzelemmel esett ki a Videoton a

Szabics Imrével

felálló osztrák Sturm Graz ellenében, miután a székesfehérvári fantasztikus iramú és hangulatú mérkőzésen 3-2-re győzött - ám összesítésben így sem jutott tovább. (Továbbjutó a Sturm Graz 4-3-as összesítéssel.) Várható volt, nehéz lesz a Kecskeméti TE-ERECO dolga a kazah Aktobe otthonában. Tököliéknek a hazai 1-1 után mindenképp be kellett volna találniuk idegenben, ez azonban - dacára harcias játékuknak - nem sikerült, így a kazahok jutottak tovább idegenben lőtt több góllal. (Továbbjutó az Aktobe 1-1-gyel, idegenben lőtt góllal.) Nem így a Paks, aki itthon hátrányból mentette 1-1-es döntetlenre a norvég Tromsö elleni első meccset. Éger Lászlóék kiegyenlített első félidő után a második játékrész első szakaszában szabályosan leforrázták a vendéglátókat, miután előbb

Kiss Tamás

, majd

Böde Dániel

szerzett gólt némi kapufai segédlettel (0-2), aztán előbbi, aki a "nap szemfülese" címet is kiérdemelhetné, lecsapott egy rossz hazaadásra és továbblőtte csapatát az Európa Ligában. (Továbbjutó a Paks 4-1-es összesítéssel.) A legdrámaibb küzdelmet a Ferencváros aalesundi vendégszereplése hozta. A zöld-fehérek a 42. percben

Oláh Lóránt

góljával megszerezték a vezetést, ezzel a hazai 2-1-es előnyüket tovább növelve. A hazaiaknak a hosszabbításhoz két gólra volt szüksége. Az elsőt a costa ricai

Michael Barrantes Rojas

büntetője, a másodikat a csereként beállt

Lars Fuhre

lövése révén meg is szerezték. A túlórában a norvégok a kapujához szegezték a Fradit, s végül az észt Sander Post 120. percben szerzett góljával kiharcolták a következő kört. (Továnnjutott az Aalesund 4-3-as összesítéssel.) Így tehát négyből mindössze egy magyar csapat folytathatja a nemzetközi kupaküzdelmeket, hiszen csak a Tromsöben parádézó Paks maradt állva a nemzetközi kupaporondon.