Vízilabda: sima magyar győzelem és egy szegedi-ausztrál gól

Tíz góllal nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott Ausztrália legjobbjai ellen a péntek esti, kaposvári barátságos mérkőzésen. A találkozón szegedi gól is született – igaz, ausztrál színekben.

A júliusi, sanghaji világbajnokságra készülő hazai együttes idei hetedik hivatalos találkozóját vívta. A nemzeti együttes történetében először játszott Kaposvárott, ahol korábban csak bemutató meccsen szerepelt.
Kemény Dénes gárdája hét közben közös edzéseken vett részt az ausztrálokkal, pénteken viszont már hivatalos jelleget öltött a két fél csatája. Teltház előtt három perc elteltével született meg az első találat: a kétszeres olimpiai bajnok Madaras Norbert balkeze villant. A folytatásban aztán fokozatosan elhúzott a magyar csapat (3-1, 5-2, 10-3), különösen a pekingi ötkarikás aranyérmes Varga Dénes, továbbá a csapatkapitány, a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter és a szintén három olimpiai elsőséget a magáénak valló Kiss Gergely volt elemében, mindhárman parádés lövésekkel vették be az ausztrálok kapuját, de a többi hazai találatot sem érhette kifogás. A Szeged Beton pólósai közül hazai részről Török Béla csereként állt be és büntetőt rontott a harmadik negyed utolsó percében 10-3-as hazai vezetésnél. Szintén csereként állt be, csak épp az ellenfélnél, Aaron Younger, a Beton ausztrál légiósa, s csapatának egyik, ha nem a legjobbjaként ő szerezte csapata harmadik gólját – ez volt az egyetlen kihasznált ausztrál emberfór – a második negyed hatodik percében.
Egy hónappal a vb-rajt előtt megnyugtató képet mutatott magáról mind védekezésben, mind támadásban a magyar válogatott, amellyel az amúgy ezúttal is szívósan, harcosan pólózó ausztrál együttes érdemben semmit sem tudott kezdeni.

Felkészülési férfi vízilabda-mérkőzés:

Magyarország – Ausztrália 13-3 (3-1, 5-2, 2-0, 3-0)
Kaposvár, Városi Fürdő. Vezette: Flahive (ausztrál), Juhász.
Magyarország: SZÉCSI – Madaras 1, VARGA DÉNES 3, Hosnyánszky 1, KISS G. 3, BIROS 2, Hárai 1. Csere: Nagy V. (kapus), Török, Gór-Nagy, Varga II. Zs. 1, Varga Dániel 1, Steinmetz Á., Bundschuh, Vámos. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes.
Ausztrália: Dennerly – Campbell, Cleland, Baird, Cotteril 1, McGregor, Miller. Csere: Roach (kapus), YOUNGER 1, Maitland, Martin, Swift, Woods, Howden 1, Quinlivan. Szövetségi kapitány: John Fox.
Gól – emberelőny: 10/5, ill. 11/1. Ötméteres: 4/3, ill. -/-.
Kipontozódott: Bundschuh (28′), ill. Maitland (22′).

Dean Bombac könnyet csal a szegediek szemébe

A közösségi oldalán írt szerződése meghosszabbításáról.

Bombac szerződést hosszabbított a MOL-Pick Szegeddel

dr. Szűcs Ernő Péter, a MOL-Pick Szeged elnöke bejelentette, hogy Dean Bombac 2024-ig meghosszabbította szerződését a klubbal.

Megvan a Szeged-Csanád GA első tavaszi győzelme

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia Kóródi duplájával és Vankó találatával 3-1-re nyert Győrben.