Vízilabda: sima magyar győzelem és egy szegedi-ausztrál gól

2011. június 17., péntek

Tíz góllal nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott Ausztrália legjobbjai ellen a péntek esti, kaposvári barátságos mérkőzésen. A találkozón szegedi gól is született - igaz, ausztrál színekben.

A júliusi, sanghaji világbajnokságra készülő hazai együttes idei hetedik hivatalos találkozóját vívta. A nemzeti együttes történetében először játszott Kaposvárott, ahol korábban csak bemutató meccsen szerepelt.

Kemény Dénes

gárdája hét közben közös edzéseken vett részt az ausztrálokkal, pénteken viszont már hivatalos jelleget öltött a két fél csatája. Teltház előtt három perc elteltével született meg az első találat: a kétszeres olimpiai bajnok

Madaras Norbert

balkeze villant. A folytatásban aztán fokozatosan elhúzott a magyar csapat (3-1, 5-2, 10-3), különösen a pekingi ötkarikás aranyérmes

Varga Dénes

, továbbá a csapatkapitány, a háromszoros olimpiai bajnok

Biros Péter

és a szintén három olimpiai elsőséget a magáénak valló

Kiss Gergely

volt elemében, mindhárman parádés lövésekkel vették be az ausztrálok kapuját, de a többi hazai találatot sem érhette kifogás. A Szeged Beton pólósai közül hazai részről

Török Béla

csereként állt be és büntetőt rontott a harmadik negyed utolsó percében 10-3-as hazai vezetésnél. Szintén csereként állt be, csak épp az ellenfélnél,

Aaron Younger

, a Beton ausztrál légiósa, s csapatának egyik, ha nem a legjobbjaként ő szerezte csapata harmadik gólját - ez volt az egyetlen kihasznált ausztrál emberfór - a második negyed hatodik percében. Egy hónappal a vb-rajt előtt megnyugtató képet mutatott magáról mind védekezésben, mind támadásban a magyar válogatott, amellyel az amúgy ezúttal is szívósan, harcosan pólózó ausztrál együttes érdemben semmit sem tudott kezdeni.

Felkészülési férfi vízilabda-mérkőzés:

Magyarország - Ausztrália 13-3 (3-1, 5-2, 2-0, 3-0)

Kaposvár, Városi Fürdő. Vezette: Flahive (ausztrál), Juhász.

Magyarország:

SZÉCSI - Madaras 1, VARGA DÉNES 3, Hosnyánszky 1, KISS G. 3, BIROS 2, Hárai 1.

Nagy V. (kapus), Török, Gór-Nagy, Varga II. Zs. 1, Varga Dániel 1, Steinmetz Á., Bundschuh, Vámos.