Labdarúgás: döntetlen Szatymazon - ki nevet a végén? + FOTÓK

2011. június 5., vasárnap
A 92. percben szerzett góllal egyenlített ki az emberhátrányban lévő hazai alakulat, így az utolsó fordulóban hatalmas lesz a harc az ezüst- és bronzéremért a megye II.-ben. A feljutás azért a HFC II. kezében van még.

Labdarúgó megyei II. osztály felsőház 9. forduló:

Szatymaz SE - Hódmezővásárhelyi FC II. 1-1 (0-1). Szatymaz, 200 néző, vezette: Fodor Lajos. Szatymaz: Tóth Z. - Maróti (Marsal), Kormos, Nikolényi, Mikus, Lippai, Szabó Á., Takács Cs., Szél, Gémes, Illyés. Vezetőedző: Polgár Attila. HFC II.: Gábor Z. - Jesenszki, Bokor, Szentirmai, Moha, Grezsa, Vaits, Papp (Replyuk), Juhász (Szabó Cs.), Orovecz, Nuszpán (Kis Szabó). Vezetőedző: Apró Attila. Gólszerző: Illyés (92'), illetve Orovecz (36') Kiállítva: Nikolényi (90') 90+2. perc:GÓÓÓL! Teljesen váratlanul, szinte a semmiből egyenlített az emberhátrányban lévő Szatymaz. Takács középre ívelt szabadrúgását Illyés Gábor fejelte a hálóba; 1-1! A gólt követően hamar le is fújta a bíró a meccset, döntetlennel ért véget az ezüstrangadó. Jelen állás szerint a 36 pontos Algyőt 28 ponttal követi a HFC II. és a Szatymaz (a vásárhelyieknek több a győzelmük). 27 pontos a Makó II., 26 pontja van a Baksnak. Óriási csata várható a záró játéknapon!!! (A párosítás: Baks - Szentesi Kinizsi, USC Tanárképző - HFC II., Szatymaz - Makó II.) 90. perc:PIROS LAP! A sportszerű meccs végére elszabadultak az indulatok, a hazaiak keménykednek elsősorban. Elkeseredésük persze érthető. Nikolényi Miklóst utánrúgásért állították ki. Majd kakaskodásért Grezsa és Marsal kapott sárgát. 85. perc: Illyés Gábor cselezgetett a tizenhatoson belül, de elfáradt a lövés pillanatára, így odalett a lehetőség. A másik oldalon Orovecz Renátó egyedül törhetett kapura, hatalmas helyzetben nyargalt a második gólja felé, ám 10-12 méterre járhatott az alapvonaltól, mikor egy göröngyön felpattant a bogyó, így a védők közbe tudtak lépni, nem jutott lövésig a csatár... 79. perc: Szeged felől óriási felleg érkezik, dörög és villámlik, közben kezd szétesni a Szatymaz játéka, ezzel párhuzamosabban egyre magabiztosabb a Vásárhely. Ismét egy vendégszöglet, Grezsa feje mellett száll el a labda. 73. perc: Papp Zoltán robogott el a jobb oldalon, remek lövést eresztett meg a rövid sarok felé, Tóth kapus lábbal mentett. A szögletet ugyanő húzta le magabiztosan. Egyértelmű, hogy veszélyesebbek a vásárhelyi ellentámadások, a hazaiakban nincs igazán átütőerő, nem tudják feltörni a vendégek reteszét. Egyre görcsösebben erőlködnek, távolodik tőlük az ezüstérem... 70. perc: Szellemes Papp, Orovecz, Juhász kombináció végén Juhász Sándor 2 méterre a kaputól óriási helyzetbe került, ám elcsúszott, lyukat rúgott, így kirúgás következhetett. 63. perc: Semmi sem változott, a HFC.-nek tökéletesen megfelel a játék képe és az állás, a hazaiak pedig egyelőre képtelenek változtatni. Előreíveléseiket könnyedén hatástalanítják Apró Attila tanítványai. Ebben a pillanatban Juhász Sándor és Orovecz Renátó játszott össze, a vásárhelyi gólszerző erős lövést eresztett el, amit Tóth kapus ütött ki. 57. perc: Továbbra sem nagyon forognak veszélyben a kapuk. A pozíciós játék a Vásárhelynek kedvez. Az előnyben lévő vendégek gyors ritmusváltásokkal igyekeznek zavarba hozni a hazai alakulatot. Néhány kísérletük az utolsó passz hibáján halt el. 53. perc: Mezőnyjátékot figyelhetünk, a hazaiak akcióznak többet, de csak egy csúnyán mellérúgott Gémes-szabira futotta erejükből Marsal lehetősége óta. 48. perc: A bal oldalon, a tizenhatos sarkánál szépen játszotta magát tisztára a csereként beállt Marsal Péter, lövését hatalmas bravúrral védte a vásárhelyi hálóőr! A Szatymaznak mindent egy lapra feltéve kell támadnia, ha ezüstérmes akar lenni, neki a döntetlen sem igazán jó, vereség esetén pedig még a dobogóról is lecsúszhat. 46. perc: Megkezdődött a második félidő. A megyei II. osztály Homokháti csoport ifjúsági bajnokság alapszakaszában bronzérmet szerzett a Szatymaz, a medáliákat a szünetben adta át Nógrádi Tibor, az MLSZ területi igazgatója. Szünet.45. perc: Illyés Gábornak voltak szép momentumai, az egyik ilyet követően az utolsó pillanatban szerelték gólhelyzetben. A szünet előtti epizódként Gémest három csel után vágták föl a kaputól 30 méterre. A szabadrúgást a sértett szúrta rá, fél méterrel szállt fölé. Vége az első félidőnek! 41. perc: A hazaiakat megfogta a gól, mezőnyfölényben a HFC II., támadásban maradtak, megpróbálják begyömöszölni a másodikat még a szünetig. Nem tévedünk a kijelentéssel: a Szatymaznak jön majd jobban a pihenő! 36. perc:GÓÓÓL! A hazai kísérletek percei után vezetést szerzett a Vásárhely. A szatymazi védelem bal oldalának hibáját kihasználva Papp Zoltán húzott a befelé, s a rövidet fogó Tóth kapus mellett középre gurított. A berobbanó csatártársnak nem volt nehéz dolga, Orovecz Renátó ezt már nem hibázta el, 3 méterről vágta a hálóba a bogyót; 0-1!33. perc: A Szatymaz újítani tudott, Gémes remek bal oldali centerezése százszázalékos ziccerben találat Illyést, kinek közelről leadott, középre tartó lövését bravúrral védte Gábor. A kapusokra nem lehet panasz! Majd Szél Róbert cselezte magát az alapvonalig a bal szárnyon, befelé kanyarodott, nem lőtt, hanem a beadás mellett döntött, azt viszont ismét csak Gábor fülelte le. 28. perc: A félidő közepére a vendégek kerültek fölénybe, megmutatkozott a hazai védelem sebezhetősége. Orovecz Renátó kétszer is megkavarta a hátsó alakzatot, mindkét akciója végén közelről pörgetett kapura, de talán nem volt ezekben elég erő, így Tóth Zoltán mindkét alkalommal mentett. 24. perc: Juhász Sándor jegyzi az eddigi legnagyobb helyzetet. Teljesen egyedül tört kapura, kettőt igazított is a labdán, majd 14 méterről lőtt. A nem túl erős, középre tartó próbálkozást Tóth hálóőr nagy bravúrral ütötte szögletre. A vásárhelyi játékos joggal fogta a fejét, bizony vezetést szerezhetett volna csapatának! 20. perc: Illyés Gábor jobb oldali beadását követően Gémes Péter fejelhetett, a labda fölé szállt. Más helyzetről nem tudunk beszámolni. Apró kritika: a vásárhelyiek mezén gyakorlatilag olvashatatlan a (zöldön zöld) számozás. Jótékony fellegek érkeztek közben, mintha picit enyhült is volna a hőség, egyből emelkedett is az iram. 14. perc: Az utóbbi percekben kicsit többet birtokolják a labdát a látogatók, ugyanakkor jobbára pozícióharc folyik. Érezhető a feszültség, fontos lesz, ki vetkőzi le hamarabb gátlásait, ki talál először a hálóba. 10. perc: Gémes Péter nagyszerűen tartotta meg a labdát, majd életveszélyesen lőtt a jobb alsó irányába, Gábor Zoltán ujjheggyel tolta szögletre. Kiegyenlített a játék egyébként, mindkét alakulaton érződik a tét miatti óvatosság. 5. perc: A vendéglátók vezették az első akciót, Takács Csaba tört előre az oldalvonal mellett a jobb szárnyon, beadását az ötösről vágták ki. Ezt követően több szögletet végeztek el a vásárhelyiek, illetve néhány kósza lövéssel is próbálkoztak, de nem veszélyeztették a kaput. 1. perc: A vásárhelyiek neonzöld mezben, fekete nadrágban és sportszárban, a hazaiak tiszta fehérben léptek pályára. A település irányába támadó szatymaziak kezdtek, akik a 18 éves Mikus Károly személyében újoncot is avatnak. 16.50: Jelentős számú nézősereg és iszonyatos hőség fogadta a csapatokat. Szabó Ödön, a hazaiak elnöke csak a győzelmet tartja elfogadhatónak. Előzetesünk:08.00: Véghajrájához érkeztek a megyei II. osztály küzdelmei is, a vasárnap óriási izgalmakat rejteget. Az Algyő SK szombaton 2-0-ra verte az USC Tanárképzőt, ami a feljutás mellett immár a bajnoki aranyérmet is jelentette Takács Zoltán együttese számára. De kinek a nyakába kerül az ezüst és a bronz, ki kerül föl második helyen a megyei I. osztályba? Ezekre a kérdésekre akár már ma választ kaphatunk, de alakulhatnak úgy is az eredmények, hogy egészen az utolsó játéknapig nyitva marad minden. Vessünk egy pillantást a tabellára! Az Algyő SK 36 pontos, utcahosszal vezet. A forduló előtt a Hódmezővásárhelyi FC II. és a Szatymaz SE állt a második, illetve harmadik helyen, egyaránt 27 ponttal (a vásárhelyieknek nyolc, míg a szatymaziaknak hét győzelmük van, ez dönt a rangsoroláskor). Szombaton tovább bonyolódott a helyzet, hiszen az FK 1899 Szegedet 5-2-re legyőző Makói FC II. is csatlakozott a 27 pontosokhoz (nyolc győzelmük van, rosszabb gólkülönbséggel szorulnak a HFC II. mögé virtuálisan a dobogó legalsó fokára). Sőt, a Székkutason 7-6-ra(!) diadalmaskodó Baks KSE sem mondott le érmes álmairól, Bozó Csaba alakulata 26 ponttal tanyázik az ötödik helyen... Vasárnap 17 órakor tehát a HFC II.-t látja vendégül a Szatymaz. Amennyiben a vendégek nyerni tudnak, nagyon közel kerülnek az áhított ezüsthöz. Abban az esetben már csak a Makó foghatná be őket jövő héten, de a Maros-partiak gólkülönbsége ebben a pillanatban is hattal rosszabb, mint a vásárhelyieké. Ha győz a Szatymaz, akkor nagyot lép a második hely felé, de még tartania kell a záró fordulóban a HFC II.-től és a Makó II.-től is. Arra már ne is gondoljunk, mi történik döntetlen esetén; no, akkor lenne csak hatalmas a tülekedés június 11-én! Két főszereplőnk május 4-én Vásárhelyen már megmérkőzött egymással, akkor 1-1-es félidő után 2-1-es hazai siker született. Lippai Dániel révén a 43. percben a szatymaziak szereztek vezetést, de Rácz Dezső lélektani szempontból a legjobb pillanatban, a 45. percben egyenlített. Nagy harcot hozott a második játékrész, a ő győztes találatot Branislav Krasnic vitte be a 75. percben a (mint a gólszerzőkből is látszik) több NB III-as futballistával megerősített HFC II. számára.