Kosárlabda: Szedeák-örömjáték az utolsó hazai meccsen + HANG, FOTÓK

2011. április 30., szombat
Elvitathatatlan és megkérdőjelezhetetlen, fölényes győzelmet aratott a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata szezonbeli utolsó hazai bajnoki mérkőzésén a Salgótarján ellen. Valódi örömjáték, 36 pontos győzelem. A találkozót online közvetítettük. Utolsóként végez az NB I/A csoportban, azaz búcsúzik az elittől a Salgótarján, az újonc Szedeák pedig ki-ki meccset vívhat jövő vasárnap Nyíregyházán a tizedik helyért. Mindez azt követően derült ki, hogy a szegedi együttes végig vezetve, rendkívül magabiztosan, közönségszórakoztató játékkal verte a nógrádiakat a playoutban szombat este. A hazai gárda nem kevesebb, mint 17(!) triplával csalt ki tapsot a nézőkből, s már a 33. percben elérte a bűvös százas határt... Tanács Attiláék egy pillanatig sem hagytak kétséget afelől, hogy győzelemmel búcsúznak közönségüktől. Már a 3. perc közepén tízzel vezettek (12-2), a vendégeknek időt is kellett kérniük. Egyik fél sem elsősorban a védekezésre koncentrált, hullottak a kosarak, a könnyű dobóhelyzeteket remek százalékkal értékesítették a szedeákosok, a tarjániak viszont többet hibáztak, így hátrányuk egyre csak nőtt. A klub által a szezon legjobbjának választott Janou Rubin és Tanács Attila is remekelt, de Nebojsa Dukics is szép centergólokkal vétette magát észre (más kérdés, hogy faultgondjai miatt ezen az estén nem sok időt tölthetett a pályán). 33-24-gyel zárult az első negyed, melynek slusszpoénját Kiss Zsolt hármasa jelentette. A második felvonásban is folytatódott a Szedeák-kosársuli, a láthatóan hitüket vesztett vendégek húszpontos hátrányba kerültek. Okosan, türelmesen támadtak a Tisza-partiak, s az esetek többségében a befejezésekkel sem adódott probléma (hozzá kell tenni: Hartvichék hiába álltak át zónára, védekezésük továbbra is puha maradt, ami kedvezett a mieinknek). 57-38-nál vonultak öltözőbe a csapatok. A szünet után Rubin- és Tanács-parádét figyelhetett a publikum, a két hazai kosaras betalált közelről, távolról, leindításból - mindenhonnan! A látogatókban csak a rendkívül szimpatikusan küzdő Koma Dániel tartotta a lelket, illetve Rodgers, aki néhány nagyszerű tempódobással igazolta tehetségét. A lepattanókból gyönyörűen építkezett, száguldott a Szeged, s ültek a triplák is: a csapatkapitány Nyilas István után Kiss Zsolt a negyed végét jelző dudaszó pillanatában is bevert egyet (91-60). A forgatókönyv arra engedett következtetni, negyven körül lehet majd a különbség a végére, hiszen szépen, ütemesen növelte előnyét Fodor Péter alakulata. Így is folytatódott a csata a záró játékrészben: Drahos Gábor és Molnár Miklós trojkája után (101-64) Dukics a palánk alól tette föl ügyesen, így a 33. percben 39 ponttal ment a vendéglátó (103-64). A végjátékra Fodor mester Simándi Árpádnak és a fiataloknak, Varga Dánielnek, Hájer Ádámnak és Szabad Istvánnak is lehetőséget adhatott, akik meg is hálálták a bizalmat. Hájer egy, Szabad - az utolsó percben - két hármast szórt be, így végül 117-81-re nyerte a találkozót a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák. Az estét közös fotózás zárta: nézők és játékosok, vezetők a kezdőkörben találtak egymásra. Nyilas Istvánék az alsóházi rájátszás utolsó fordulójában május 7-én (vasárnap) Nyíregyházán lépnek pályára. Ha győznek, a tizedik helyen zárják a bajnokságot, ha nem, akkor marad a - szintén dicséretre méltó - tizenegyedik hely a tanulóévben.

Férfi kosárlabda NB I/A, rájátszás a 9-14. helyért, 4. forduló:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Salgótarjáni KSE 117-81 (33-24, 24-14, 34-22, 26-21) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Valovics I., Bognár T., Jurák K.; ellenőr: Gencsev. Szeged: DRAHOS 8/6, RUBIN 23/3, Molnár M. 9/9, TANÁCS 24/6, Dukics 12. Csere: NYILAS 15/3, KISS ZS. 15/15, Vida, Simándi, Varga D., Hájer 3/3, Szabad 6/6. Vezetőedző: Fodor Péter. Salgótarján: RODGERS 14, Sebők 4, Kocsis 13/9, KOMA 18, Hartvich 14. Csere: UKEAGU 16, Kiss K. 2, Szabó Z., Dániel P., Stork.Vezetőedző: Dániel Tamás. Kipontozódott: Dukics (38').
Fodor Péter vezetőedző értékeli a szezon utolsó hazai meccsét:
A Szedeák 17 hárompontosából 5-öt jegyző Kiss Zsolt így látta a találkozót:

40. perc: Hartvich válaszol, miközben vastapssal indul a hazai rohamok egyik utolsója, zúg a Szép volt fiúk! is, joggal. Könnyed meccs, könnyed győzelem, sima ügy. Ukeagu dobhat. Nem a specialitása a büntető, egy benn, 111-81. Szabad István, micsoda hármas! 114-81! Na még egyszer, szép volt, Pista! 117-81! Szép volt fiúk! 39. perc: Hartvich harcol ki két büntetőt, Varga Dani meg alig bír felállni a földről. Egy benn, 109-78. Tanács-tempó szélről, 111-78! 38. perc: Hartvich büntetőzik106-76. Újra csak 30 közte. Hájer már nincs meguilletődve, micsoda hármas! 109-76! Dukics faultja, ez az ötödik. Tanácsot beszélik rá, ugyan álljon már be az utolsó két percre. Ukeagu büntetőzik, egy nagyon rossz, egy benn, 109-77. Stork és Dániel Péter a pályán a vendégeknél. 37. perc: Simándié sem a legtisztább, ez egy gyenge dobás. Rodgers tisztán lát, 106-72. Ukeagu ugrik fel és dob kosarat, Varga Dani szegény elé áll, letarolja a légiós... 106-74. 36. perc: Ukeagu könnyedén csinál magának helyet a palánk alatt, de őszintén: ki akarná bántani? 106-70. Koma is homályosan láthat, nagyon rossz ez a dobása. Hájer Ádám Kolti helyére. 35. perc: Ukeagu, 103-68. Feljöttek 35-re... Kolti laza csuklóval, 106-68! Az ötödik triplája. 34. perc: Szabad István is jön, Molnár megy le. Szabóé a legrosszabb dobás immár, a palánk sincs meg a homályban... Rodgers hármast ront, a lepattanót kapásból Koma teszi vissza, 103-66. 33. perc: Molnáré a 100. sőt a 101. is mivel most jó a tripla! 101-64! Varga Dani jön. Dukics is, 103-64! 32. perc: Tanács ismét, 96-62! Kié lesz a századik? Szabó Zoltán jön a vendégeknél, nálunk Dukics és Simándi Árpád. Koma büntetőzik ismét, 96-64. Dukicsé a 98. hazai pont! 31. perc: A meccs legrosszabb dobása Kocsistól, gyűrűt nem ér. Drahosé az egyik legszebb, bár ez sem éri a gyűrűt, mert csontnélküli tripla! 94-60! Rodgers, 94-62. Vége a harmadik negyednek. 30. perc: Rodgers tempója, 88-60. És amikor minden bejön: utolsó másodperces passzt dob rá távolról Kiss Zsolt, 91-60! 29. perc: Kiss Zsolt még egy hármassal jelentkezik! 85-56! lassan meg lesz a harminc is. Koma ismét, aztán Nyilas szedi össze magát és egy újabb trojkát süllyeszt el! 88-58! 28. perc: Tanács ismét, 82-54! Molnár újabb hármasa ismét rövid. Koma két büntetővel 82-56. 27. perc: Nyilas dobásai, 77-52! Kolti formában, egy tripla a sarokból! 80-52! Nyilas eladja a labdát, Koma meg zsákol, 80-54. Fodor Péter ideges, időt is kér. Vélhetően azért tudjuk tartani a 26 pontos előnyt a hátralévő 13 percben. 26. perc: Koma közelről, Drahos távolról! 75-49! Ha minden két pontjukra hármat dobunk, akkor jó nagy verés is lehet itt ma. Kocsis erre szór egy triplát... 75-52. 25. perc: Hartvich a palánk alatt ismét, 68-47. Rubin tempója és pluszegye a válasz, de az utóbbi lecsorog, 70-47. Aztán labdát szerez és zsákol egy óriásit! 72-47! Dániel Tamás időt kér. 24. perc: Vida és Rubin is ront, Koma közelről, miután Sebők nyakánál fogva rántja el Drahost, 65-45. Tanács triplával torolja meg az iméntit, 68-45! 23. perc: Nyílt játszuk üresre a palánk alatt, be is dobja még ha kiütik is, a kosár ér, 65-42! Nyíl ellen fújnak, Hartvich büntetői, második benn, 65-43. 22. perc: Drahos veszíti el a labdát, Sebők indul, bedobja, 61-42. Tanács elaludt egy pillanatra, el is tanácstalankodtuk a támadást... Aztán Rubin labdát, passza után Vida pedig kosarat szerez, 63-42. 21. perc: Rubin-tripla nyitásnak, 59-38. Dukics negyedik faultjának nem örülünk. Koma közelijének sem. Dukics kettesének inkább, 61-40! Nagyszünet. 20. perc: Rubin büntetőzik, 55-36! Kiss Károly dob rosszul a sarokból. Ukeagu stabil pontja a vendégeknek: vagy inkább statikus pont, nem sokat mozog, de az útjába veszélyes állni... Hartvich ellen faultot fújnak, Nyíl két büntetője benn, 57-36. Rodgers is dob kettőt, 57-38. Rubin mezőnyfaulttal állítja meg a tarjáni akciót. Ki is védekezzük. 19. perc: Ukeagu lepattanót szerez, kosarat dob, Fodor Péter pedig időt kér. 51-36. A vendégek antivédekezése úgy tűnik rosszul hat a Szedeákra, néha nagyon lanyhul a figyelem hátul. Nyíl közelről, 53-26! 18. perc: Nyilas folyamatos jó védekezéssel mutatkozik ma be. Rubin meg újabb pontokkal, 51-32. Hartvich küzd a labdáért a palánk alatt, nem is eredménytelenül, 51-34. Molnár Mikinek kevés esélye volt ellene fizikailag. 17. perc: Tanács mellé ugrik a labdának de ezzel zavarja meg a tarjániakat. Molnár triplája végre jó! 49-30! Kiss Károly egyedül elől, 49-32. 16. perc: Szinte megáll a labda a gyűrű szélén, aztán lecsorog. Nyilas jól védekezik Hartvich előtt. Rubin visszatér. Ukeagu talál be, 46-30. 15. perc: Hartvich nem mozdul rá, így Tanács egy könnyed tempóval, 44-28! Nyilas büntetőzik, 46-28! 14. perc: Molnár triplája rossz. Nyilas ront a palánk alatt, aztán labdát szerez. Molnár hármast ront ismét... 13. perc: Drahos adta el a labdát, le is jön kicsit pihenni. Rodgers elcsúszik, jöhetünk. Nyíl remek labdát értékesít a palánk alól, 42-26. Ukeagu leszedi Nyilas fejét, meg a labdát is aztán bedobja. Megadják, 42-28. 12. perc: Vida Máté jön Rubin helyére. Tanács tempója, 40-24! Kocsis ugyanígy csak szélről, 40-26. 11. perc: Nyíl blokkolja Kocsist, indul Drahos, 35-24. Sebők tempója marad ki, lepattanó itt, Rubin indul, benn és pluszegy is, 38-24! Vége az első negyednek. 10. perc: Szedeák-fault, aztán időkérés a vendégek büntetői előtt. Rodgers bedobja mindkettőt, 30-24. Kiss Zsolt hármassal köszön be, 33-24! 9. perc: Rodgers közelről, 30-20. Kocsis büntetőből kétszer, 30-22. Kocsis kezéből kicsúszik Rodgers passza. Rubint blokkolják. 8. perc: Hartvich marad egyedül, 28-18. Dukicsnak bejátszás, faulttal együtt dobja be, a pluszegy kimarad, 30-18. 7. perc: Hartvich, 25-16. Tanács meg ziccert ront. Dukics megelőzi Ukeagut, labdát szerez, Rubint indítja, aki bedobja és az első vendégfault után pluszeggyel jöhet, 28-16! 6. perc: Kocsis második hármasa hull be. Dukics tempója a válasz, 23-12! Ukeagu közelről, 23-14. Tanács újabb ziccere, 25-14. Hihetetlen, semmi fault eddig a vendégeknél, ez a védekezésüket is jól jellemzi. 5. perc: Tanács ismét, 18-7. Nincs védekezés a vendégeknél, jutalomjáték ígérkezik. Ukeagu jön, félelmetesen megtermett legény. Sebők büntetői, 18-9. Rubin triplája csont nélkül! 21-9. Kiss Zsolt jön Molnár Miki helyett. 4. perc: Drahos piszkál oda, labdát szerez, indítja aRubint, 14-4. Kocsis-tripla, majd Tanács-ziccer, 16-7! 3. perc: Rodgers ziccere kimarad, leindítunk, Tanács teszi fel, 12-2, máris időt kér Dániel Tamás, a vendégek friss licences vezetőedzője. Rodgersre hatottak az edzői szavak, most nem ront, 12-4. Eladjuk a labdát. 2. perc: Kocsis triplája marad ki. Rubin nem ront közelről, 7-2. Tanács is szór egy hármast! 10-2! Jó kezdés. 1. perc: Molnár Miki rögtön egy triplával nyit! 3-0! Koma üresen, 3-2. Dukics ziccerrel válaszol, 5-2. 17.55: Rubin az idény legjobbja, Bonifert Domonkos ad át ajándékot a légiósnak a kezdés előtt. Gratulálunk! 17.50: Bemutatások zajlanak, hamarosan kezdünk! 17.40: Őszintén és szubjektíven szólva nehéz, szinte lehetetlen érvet találni a Szedeák ma esti várható győzelme ellen. A vendégek 28 meccsen elért 2 győzelme bőven ad okot az elbizakodottságra, s ezen az sem változtat, hogy a tarjániak talán foggal-körömmel megpróbálják megragadni minimális bennmaradási esélyüket. 17.30: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Sportbarát Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból ahol hamarosan kezdetét veszi az SZTE-Szedeák Salgótarján elleni playout-meccse. A csapatok a pályán, megkezdődött a bemelegítés. Egyelőre elég családias a légkör. Férfi kosárlabda NB I/A, rájátszás a 9-14. helyért, 4. forduló, Szeged, újszegedi sportcsarnok, vezeti: Valovics I., Bognár T., Jurák K.; ellenőr: GencsevVárható kezdőötösök:Szeged: Drahos, Rubin, Nyilas, Tanács, Dukics Salgótarján: Rodgers, Sebők, Kocsis, Koma, Ukeagu

Korábban írtuk:

Úgy alakultak az eredmények a playoutban ezen a héten, hogy egyre tisztább a képlet: a Debrecen soproni győzelmével közel került a bennmaradást érő tizenharmadik helyhez, a Salgótarján a kiesés felé sodródott, míg a Kaposvár két vereségével szinte bebetonozta magát a tizenkettedik pozícióba. Mi tehát a tétje a Szedeák és a Salgótarján szombaton 18 órakor kezdődő derbijének? A vendégek (kik a rájátszás előtt egyik amerikai kosarasukat, Mayst elengedték) számára az, hogy amennyiben a bajnoki idény során harmadik alkalommal is alulmaradnak Fodor Péter gárdájával szemben, akkor eldől, hogy az utolsó helyen zárnak az NB I/A-ban, azaz jövőre a B csoportban szerepelhetnek. Győzelem esetén halvány reményük maradna még a tarjániaknak. A mieink célja sem lehet azonban más, mint a diadal, mert ha újból két vállra fektetik az ellenfelet, akkor a már minden meccsét teljesítő Kaposvárt mindenképpen maguk mögött tartják (azaz legrosszabb esetben is tizenegyedikként végeznek), sőt, jövő vasárnap egy esetleges nyíregyházi bravúrral akár még a tizedik hely is elérhető lenne. Így aztán nem csoda, hogy Nyilas István és társai minden idegszálukkal arra koncentrálnak, hogy behúzzák a kötelezőt. Reméljük, a csütörtök esti kaposvári meccset (90-83-ra nyert a Szedeák) és az ahhoz kapcsolódó hosszú, fárasztó utazást már kipihenték a srácok, s a minden bizonnyal népes közönségtől szépen köszönnek el a nyári szünet előtt. Az összecsapás 18 órakor kezdődik, a szegedi intézményekben tanuló diákok számára ingyenes a belépés.

Emlékeztetőül a két csapat egymás elleni meccsein:

A férfi kosárlabda NB I/A 9. fordulójában: Konecranes-Salgótarjáni KSE – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 66-100 (11-19, 16-29, 15-23, 24-29). Salgótarján, 300 néző, vezette: Vígh P., Jakab L., Fodor A.; ellenőr: Földházi. Salgótarján: Ughy 7, Sebők 4, SCEPANOVIC 18/6, Hartvich 4, Vavra 13/3. Cserék: Kiss K. 8/3, Koma 11, Kocsis, Gál K. 1, Szabó Z. Vezetőedző: Földi Sándor. Szeged: Drahos 5/3, RUBIN 18/6, Nyilas 11, DUKICS 12/6, McKENZIE 18. Cserék: Molnár M. 7/3, TANÁCS 8, VIDA 12, Mészáros 2, Simándi 3/3, Varga D. 4, Szabad. Vezetőedző: Fodor Péter. A férfi kosárlabda NB I/A 22. fordulójában: Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Salgótarjáni KSE 115-71 (34-12, 26-15, 26-23, 29-21). Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kapitány G., Márton L., Szabó G.; ellenőr: Várhalmi. Szeged: Drahos 5, RUBIN 21/3, NYILAS 17/6, Dukics 11/3, MCKENZIE 21. Csere: Tanács 8/6, VIDA 6, MOLNÁR M. 13/6, Mészáros 7, Szabad 2, Hájer 4, Varga D. Vezetőedző: Fodor Péter. Salgótarján: Mays 21/3, Rodgers 4, Kocsis 5/3, Koma 10, Ukeagu 6. Csere: Hartvich 10, Sebők 10/6, Szabó Z., Kiss K. 5/3. Vezetőedző: Kovács Nándor.

A 9-14. helyért folytatott rájátszás legfrissebb eredményei:

Kis-Rába menti Takarék Soproni KC - Factum Sport Debrecen 90-92 Kaposvári KK - Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 83-90 Marso-Vagép Nyíregyháza KK - Kaposvári KK 97-75